Akumulatori

Topla? Da li su to oni crveni? Za Black horse kažem iz iskustva, bio mi je na traktoru godinu dana i crkao, pa na ujakovom kamionu je palio jednu zimu, vec drugu nije mogao ni da zavergla, svaki dan se vozi a ujutru nema šanse da upali, a bio je pod garancijom, zato kažem da su loši... :ppozdrav:
 
Ja imam na rakovici Exajd 100A i prezadovoljan sam,pre sam imao Black Hors koji su crkavali brzo,palio sam sa njime kombaj bez problema.
 
Ja na imt 577 imam Black Horse 12v 143Ah i prezadovoljan sam.Garancija je 2 godina za akumulator,a meni radi 3 godine.. :D
 
Ja imam na Torpeda vec 5 godina teslin. Mislio sam da je gotov!! Kad one crko regler :haha: :haha: :haha: dolio sam destilovanu vodu, napunio ga i metnuo na kombajn :D :D :D a bio je i naopacke sa sve torpedom :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Topla nevalja ni pola pisljiva boba,dok je nov ok ali prvu zimu grijes 1 put traktor-auto,drugu 3 puta grijes da upali i trecu kad ugrijes nemoze zaverglati.Ja samo sad uzimam BOSCH crni i nemam problema na malom Ursusu imam 55ah i pali bez problema jos sam ga kupio polovnog,(covijek dovozi iz Italije)na Torpedu imam nekakav CIAKOV 97ah isto pali bez problema na autima Munja 75 mom dizelu zenin benzin 45ah Munja zasad pale bez problema vec 4 godine a obadva pod vedrim nebom cijelu godinu manje-vise.Bitna je izlazna snaga na akumulatoru amperi su vise bitni neko ah.Prosijek akumulatora 5 godina nakon toga pocimlje zezati.Kod nas Munja 75ah 500kn dvije godine garancija.
 
samo da potvrdim , BH je sranje :zli: kupovao sam ih na sve što mi se kreće ali taj više neće na moje mašine :nono:
upravo se dešava ono što je peto i nekolicina opisala , traje samo garanciju i posle toga šipak :udri:

prelazim na neke druge , otići ću do fabrike TESLA pošto mi nije daleko da se malo informišem o njima
imam neka stara dva akumulatora jedan varta drugi neznam ni kako se zove i nadživili su ovo govance od blakhorsa

bdw , koji omjer ide kiseline i vode , pokušat ću spasiti jedan akumulator pošto su mi riknula 2 komada , u njima ima jako malo tečnosti i bojim se da neću napraviti kakvo sranje ako dospem samo destilovane vode :sta:
kakva je situacija da ispraznim kiselinu i naspem novu ? i u kom omjeru?

i moja preporuka je da i u garantnom roku treba kontrolisati nivo kiseline u akumulatoru
 
@ savoris

Ne ispari kiselina nego voda. Ako proveris u garatnom roku gubis garanciju a kad istekne garancija vode nema ni do pola i onda je za baciti. Znaju oni zasto napisu da ga ne treba odrzavati.
 
rastislave ništa me ne košta da probam , ali ni ja ne vjerujem da ću uspjeti ali ipak .........
::novac:: :udri:
treba mi u pandi 45AH
u vladimirca , neznam ni ja koliko , do sada je bio 70tak AH
i trebam u T40

navjverovatnije ću uzeti jedan od 110 AH i njega staviti u rusa a onaj iz rusa pošto sam ga skoro kupio i on je BH prebaciti u T40 jer će on vjerovatno na prodaju (traktor) . ili ga čak možda prebacim i u vladimirca

a onaj iz vladimirca je već prebačen u pandu i vergla je kao lud

ali ne gine mi trošak :udri:
 
Postoji aparat za desulfatizaciju, izgleda kao punjač, ali ima neke promenljive struje... ne razumem baš kako funkcioniše, ali kažu da može da produži vek akumulatoru jer odlepi sa olovnih ploča sulfat. Taj sulfat napravi kratak spoj izmedju ploča, pa dolazi do samopražnjenja akumulator. Takav aparat bi trebao da ima svaki servis akumulatora. :sta:

http://www.andreja.co.rs/mellekletek szulfo sr.htm
 
Ja kupio neke ProAtomic mislim da se tako zovu, kazu Vartina marka i sa cenom su u rangu sa BH cak i jeftiniji (BH nikad vise) pa cu videti valja li ovo...
 
zorancile je napisao(la):
Postoji aparat za desulfatizaciju, izgleda kao punjač, ali ima neke promenljive struje... ne razumem baš kako funkcioniše, ali kažu da može da produži vek akumulatoru jer odlepi sa olovnih ploča sulfat. Taj sulfat napravi kratak spoj izmedju ploča, pa dolazi do samopražnjenja akumulator. Takav aparat bi trebao da ima svaki servis akumulatora. :sta:

http://www.andreja.co.rs/mellekletek szulfo sr.htm

Ma i to ti je punjac akumulatora samo ima kondenzatore koji daju trenutno veci napon na baterije i sulfat otpadne. Posle toga obavezno isprati akumulator i vratiti staru tecnost. Ima na forumu elektronicara pa nek oni malo prosire temu.Samo sto je to kratkog daha, nemoze se svaki akumulator dici iz mrtvih. negde imam semu tog aparata pa cu ga sutra potraziti.
 
Nazad
Vrh