Elektro instalacija

jel samo kablove ili i kutiju,kontakt bravu i sve to pokopcano,ja samo da zasarafim i povezem sa farovima??
 
Jedna mala ispravka:
56a kratko svetlo(II stepen)
56b dugo svetlo (III stepen)
57 poziciono svetlo prednjih farova (I stepen) Ovo se svetlo cesto nekoristi.
 
ivanhoe je napisao(la):
lakarije je napisao(la):
Jedna mala ispravka:
57 poziciono svetlo prednjih farova (I stepen) Ovo se svetlo cesto nekoristi.
Sva poziciona svetla (i na prikolicama)

Mislim da grešite dobri ljudi .
57 - "ima struju" samo kada je u položaju I dok,
58 - "ima struju" i u položajima II i III i to je POZICIJA .
::traktor::
 
Mislim da negrešim sad sam upravo čitao moje neke zapise na šemi (čak ima i znak uzvika posle teksta tako da to nešto znači) . Ali sutra vam javim tačno , proveriću i na prekidaču. :osmeh:
 
Ljudi,Kiki i ja smo 102% u pravu. nikakve pozicije,nikakvi instrumenti,nikakve prikolice.
Povezite i PROVERITE!
 
Proverio sam i u pravu sam 57 ima struju samo kad je u položaju jedan.
Još nešto prekidač je PAL (Češka) i ima 2 položaja (pozicija i farovi) 2 položaj posle ide na kombinovani prekidač (žmigavci , dugo kratko , amblend , sirena) . Ali mislim da je to kod svakog prekidača isto samo što se na nekima II položaj deli na II i III (56a kratko , 56b dugo) . :ppozdrav:
 
Imam stari fadipov kod kojeg su izgoreli kon. 30 , pa ću videti . Baš i mene sad zanima ! :cao:
 
Sto se tice FADIPA,imaju dva modela:
sa kontaktima za spoj na buksne i drugi kao i PAL-ov sa sraficima
Raspored na oba modela je identican.
Sto sa tice PAL-a imaju i oni sa III stepena(kada se nekoristi kombinovani prekidac)
FADIP nikad nije radio sa II stepena,jer ni IMT NIKAD nije stavljao komb. prekidac,nego je svetla delio direktno na bravi.To je radio TORPEDO na srednjim i novijim modelima
Inace PAL je mnogo kvalitetniji od novijeg fadipa.Ja zadnjih 15 godina nisam kupovao brave vec remontovao stare i milina.
 
@Boki, mislim da se slažemo potpuno u uzroku i rešenju Saletovog problema.
Hvala za pomoć.
Hajde reci gde bi mogao naći klima uređaj da ugradim na kombajn?

@Čugi, jako bi me začudilo da si imao problema, jer su ugrađivali iste kao i u Škode. Bili su jako kvalitetni.
 
imam ja klimu od fiata,malo idem u off al tako pitanje,kupio bas za zmaja pa iste godine uzeo klasa sa klimom i odustao da se bakcem sa tim na zmaju,ako nekog zanima tu sam :cao:
 
Branko klime eventualno na auto otpadima. Ali mislim da bi mogao biti problem ugradnje jer klima ima komresor koji treba stalno da se vrti i mora se ugraditi na motor a najcesce su terani preko sajbne i kaisa. E sad neznam kako bi to mogao ugraditi ili upasovati ali sigurno postoji dobar i domisljat maistor koji moze da resi tvoj problem.
 
Moram da izolujem kabinu potpuno i ugradim klimu jer me ubi prašina od graška i graorice...
Budem od prašine takakv da kad me vidu cigani samo kazuju: "Ti si jedan od naših..."
 
branko je napisao(la):
Moram da izolujem kabinu potpuno i ugradim klimu jer me ubi prašina od graška i graorice...
Budem od prašine takakv da kad me vidu cigani samo kazuju: "Ti si jedan od naših..."
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: I ja slicno prolazim! :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh