Elektro instalacija

Nemoj plastiku na traktoru. Lako se topi. Već na 40’ spoljne temperature postane meka i može da se mesi. Otpadne sve što je lepljeno sa njom kada su vrućine. Ne otpadne recimo sa unutrašnjih zidova je temperatura zida bude obično do 20stepeni.
Mislim da već na 50stepeni plastika počne da kaplje a termobužir podnosi naftu. Mada ima i njih od različitih materijala i proizvođača.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Do kraja nisam ni sa čim dodatno fiksirao žice na plovku. Izgledalo mi je da su žice ok zalemljene i gurnuo sam plovak u rezervoar bez ikakvih dorada. Za sad fino radi. Jedino što nije baš identičan sa onim koji sam izvadio iz rezervoara, odnosno ovaj je 360 oma dok je originalni 330 oma. I naravno to se manifestuje tako da kod punog rezervoara kazaljka pokazuje da je pun jedno 120% :haha:
 
Ja sam uzeo pištolj za plasiku i sa onom patronom zalepio tu zalemljenu žicu ,još se pitam što se ta skazaljka tako zakucala:osmeh:
 
Imam problem sa kontrolnom lampicom alternatora,povremeno svijetli tj.kad ne svetli par puta kljuc kontakt brave izvadim i vratim i ona zasvetli,upalim traktor i ona se normalno ugasi i mislim sve ok medjutim kad traktor ugasim ona ne zasvetli dok ne ponovim postupak sa kljucem.To mi se ne desava uvek ali u zadnje vreme sve cesce tako da nemogu znati da li i kad u radu alternator puni.Mislio sam da je do kontakt brave i istu sam zamenio novom ali problem sa lampicom ostaje,gde da trazim uzrok,takodje prekontrolisao sam i osigurace da koji nije labav i sa njima je sve ok kao i sa kablovima koji vode na alternator
 
Meni se to ponekad desi na tomi dohvatim zice odnazad gde je lampica i dodje. Proveri buksne il sijalica mozda gubi kontakt.
 
Automat ima izlaze C i C2. C je kontrolka za traktor a C2 za prikolicu, a ima i sa tri C izlaza pa može i kontrolka za drugu prikolicu. Može se i napraviti u samogradnji korištenjem reed releja, samo se treba malo igrati s time jer se oko njega namata žica pa zavisno od broja namotaja kod određene jačine struje kroz žicu uključi kontrolku . S reed relejem je moguće uraditi kontrolnu sijalicu za bilo kakvo trošilo (prednja svjetla, pozicija, štop itd..)
1604-switchFIG2.jpg
 
Ne sećam se koliko je vati, znam da je radni napon od 6 do 30 volti. Koštalo je 850din. a kupio sam u Mrčajevcima, selo na pola puta KV-ČA. Sutra ću pogledati na ambalaži kolika je snaga u pitanju.
 
Traktor ima 2 akumulatora po 12v, i anaser je na 24v, akumulatori dobri, medjutim jako slabo vergla, prosto kao da ne dobija tih 24v.
Jel mogu da izmerim napon na anaseru prilikom verglanja, da vidim da li dobija tih 24v? mozda sklopka ne prebacuje dobro
 
Nazad
Vrh