Elektro instalacija

Hvala, probacu pa javljam je l uspelo!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Odakle je najbolje uzeti struju za dodatno radno svetlo na imt 539 mislim na zadnje radno svetlo imam jedno pa mi treba jos jedno koje bi stajalo malo vise neko ovo na krilo
 
Da li neko zna sta moze biti razlog zbog koga jedan ventilator kabine (novi) usporava drugi (stariji) ventilator? Znaci stariji kada radi sam, radi dobro, a cim prikljucim novi odmah stariji gubi brzinu. Novi ventilator nekada nece sam da se pokrene, kada ga pomerim prstom kao da dobije kontakt i krene. Zetor 7011 je u pitanju.
 
Da li rade preko nekog regulatora brzine? I da li je predviđeno za dva ventilatora? Ako ide preko nekog reostata kao regulatora brzine, onda ventilatori moraju da budu identični inače će da se desi baš to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam baš razumeo. Misliš na one dimere što ima da se kupe za u zid umesto prekidača za svetlo?
Ako na njih misliš, u osnovi može ako imaju dovoljno snage za bušilicu. Sijalice su stotinak wati a bušilice od 300 pa na gore. Treba izabrati neki za veću snagu nego bušilica i onda može. Mislim da ih prave i za 2000W.
Takvi regulatori mogu da rade samo na motorima koji imaju četkice (kolektorski). Na asinhronim ne može. Kod njih se obrtaji regulišu frekventnim regulatorom. Bušilice su inače sve kolektorske.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dejja, predvidjeno je da ima dva ventilatora. Prekidac za ventilatore ima dva polozaja. Prvi polozaj je veca brzina a drugi polozaj je manja brzina. Stari ventilator je jos fabricki,37 godina star, a novi sam juce kupio, zamenski ali navodno originalni. U kom smislu mislis da budu identicni?
 
Moraju istu struju da vuku, tj da budu iste snage. Na položaju max bi trebali oba da rade bez reostata i oba na max kako god.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To kako ti se ventilatori ponasaju meni smrdi kao da je redno povezano, kad je paralelna veza jedan na drugi ne uticu u opste
Dejja, predvidjeno je da ima dva ventilatora. Prekidac za ventilatore ima dva polozaja. Prvi polozaj je veca brzina a drugi polozaj je manja brzina. Stari ventilator je jos fabricki,37 godina star, a novi sam juce kupio, zamenski ali navodno originalni. U kom smislu mislis da budu identicni?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Traktor ima 2 akumulatora i sva instalacija je na 12 v, osim alnasera koji je na 24v, ima sklopku koja prebacuje prilikom paljenja.
E sad trebalo bi da se ugradi sklopka za prekid mase kada je traktor u stojanju. Gde bi bilo najbolje da se ona stavi?
Malo buni sto ima 2 akumulatora, da li da se stave 2 sklopke i mirna glava, jes da nije elegantno, ali...:sta:
 
Do cega bi moglo biti na zetoru. Znaci na kljuc nece da upali lampica od kontakta promijeni malo povuce struju al nece a kad spojim ona dva velika sarafa na alnaseru upali. Probano na bravi na kablovima direktno opet ista stvar. Mijenjano malo tanko kablo nista. da li je automat?
 
Probaj jos kratkim komadom zice direktno na automatu, mozda na bravi nemas dovoljno jaku struju , tanku zicu spoji na najblizi plus ,odnosno vijak na automatu, ako i onda nece onda najvjerojatnije automat.
 
Da pojasnim slikovitije.
Spajao si dva velika šrafa na alnaseru i zaobišao automat. Trebaš probati da spojiš mali šraf M5(negde buksna) na kome stoji tanka žica, sa velikim šrafom kome dolazi struja direktno sa + kleme. Tako ćeš ustanoviti da li je automat u redu.
Ako se javlja mala varnica a on i dalje ne ubacuje, može biti da je problem u kotvi(gvozdeni klin kroz automat), loše četkice(ako minus dobija sa drugog velikog šrafa) pa ne može da dobije dovoljno struje da pokrene elektromagnet.
Pošto reaguju lampice na okretanje ključa, ako nema i grejač u tom položaju, najpre bude da treba rasturiti komplet alnaser. Očistiti i blago podmazati kotvu i viljušku. Očistiti i proveriti kolektor i četkice. Proveriti da li četkice lako izlaze do kraja kada nema rotora, tj kolektora između njih.
To je ona osnovna nauka kod svakog alnasera, koji ima klasičan automat kao i automobil.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sutra ide raskklapanje svega. Danas sam uzeo i automat pa ako bude on otiso zamijenit ako ne vratit cu ga. A sijalice odreaguju a grijac sam ja izveo na poseban prekidac da ga kontrolisem. A sutra cu probati ovo sa tankom zicom i gornjim sarafom odnosno plusom
 
Da li neko zna kako se ponaša termoskupljajući bužir u nafti, tj. da li sme da ide u naftu? Isto pitanje i za onu topljenu plastiku kojom se fiksiraju i lepe razne stvari (najviše u elektronici)? Hoću da dodatno fiksiram žice na džeksni plovka...

p.s. Ovo pitanje sam postavio u dve teme samo da bi što pre bilo primećeno jer sam hteo sutra da montiram plovak u rezervoar. Izvinjavam se zbog toga! :ppozdrav:
 
Da li neko zna kako se ponaša termoskupljajući bužir u nafti, tj. da li sme da ide u naftu? Isto pitanje i za onu topljenu plastiku kojom se fiksiraju i lepe razne stvari (najviše u elektronici)? Hoću da dodatno fiksiram žice na džeksni plovka...

p.s. Ovo pitanje sam postavio u dve teme samo da bi što pre bilo primećeno jer sam hteo sutra da montiram plovak u rezervoar. Izvinjavam se zbog toga! :ppozdrav:
Kolega ja ne bih mnogo eksperimentisao...
Ako si planirao da nastavljas kablice, po meni najbolje odlemi pa zalemi druge iznova, znaci bez nastavljanja i termo skupljajuceg buzira... takodje vidi kako je najbolje da ih omotas negde, da izbegnes lepljenje, ipak nafta je cudo...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam nov plovak, žice mi deluju ok (i lemnjenje i debljina). Nego čitam po netu da su te žice problem u većini slučajeva pa sam hteo da ih dodatno fiksiram zbog vibracija. Al ne bih voleo da mi nafta pojede taj bužir ili plastiku (ako uopšte može da pojede) pa da mi ode u ono koleno na izlazu i začepi protok...
 
Nazad
Vrh