Elektro instalacija

Koji kabl ide za napajanje radija? Mislim, koji presek je preporučljiv? Treba da kupim, a slabo se razumem u te preseke...
 
Imam Imt 539 sa kabinom, ali + žica nije povezana tako da mi ne radi brisač i svetlo u kabini, pa me zanima gde da priključim tu žicu, da li da povežem na bravu za paljenje svetla ...?
 
Probnom lampom utvrdi na koji osigurač dolazi struja samo onda kada je Dat kontakt. Na njega poveži. Nisam skoro radio pa se ne sećam tačno koji po redu. Trebao bi biti prvi ili drugi osigurač.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E ovako.Treba da radim struju na agregatu za navodnjavanje.Alternator,anlanser i elektro ventilator na hladnjaku,te ostale sitnice tipa termometar (ima indikator na glavi motora) ako je neko voljan da objasni kako da se sta poveze u kratkim crtama posto otp kontam ali ko se bolje razume nebi bilo lose da se cujemo na pp.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Termometar obično ima jednu žicu koja ide prema termodavaču. Kada nju zakačiš na minus, dobiješ max temperaturu. Kada je otkačena, temperatura je minimalna.
Alternator obično ima dve žice. Vidno deblju koja ide na plus akumulatora i tanku koja služi za pobudu i kontrolu punjenja. Ta tanka kada je otkačena, ne svetli kontrolna za alternator. Kada je zakačena kontrolna svetli. Ako ni tada ne svetli probaj je kratko na minus da vidiš da li je sijalica na tabli ok.
Alnaser je već boza sa sve ostalo tako da ćeš se sa njim lako snaći.

Ovo je priča za slučaj da već imaš tablu sa termometrom,kontakt svetlom i kontakt bravu. Ako nemaš ništa od toga nego moraš sve posebno da postavljaš, kaži pa ću ti napisati kako da postaviš sve to. Napiši tačno šta sve imaš od delova koje bi da povežeš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar dan!
Naš stari 7 polni električni priključak standardni?To nije novo ali stare standarde bi bio zainteresovan.:cool:

- - - - - - - - - -
 
Ovo je utičnica ženska koja se montira na traktor/nazad na prikolicu, pogled u nju kad podigneš poklopac -

1(1L) - levi žmigavac
2(54g) - na kolima svetlo za maglu, kod traktora može da se izvede + za napajanje npr dodatnog fara na beraču za kukuruz, presi za slamu I sl.
3(31) - masa
4(4R) - desni žmigavac
5(58R) - desna pozicija
6(54) - stop svetlo
7(58L) - leva pozicija

Pošto traktor obično nema levu i desnu poziciju može da se spoje ta dva pina u utičnici.
c9192bf2b9ffa7b44be2e82aa9c54c26.gif


Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Imam problem sa automatom za zmigavce: pregori posle 5-6 uključivanja. Kako bih mogao da rešim to da traje barem jednu sezonu? Kako bi se povezao elektronski?
 
Imam problem sa automatom za zmigavce: pregori posle 5-6 uključivanja. Kako bih mogao da rešim to da traje barem jednu sezonu? Kako bi se povezao elektronski?
Imas negde kratak spoj u instalaciji.Koliko god da je los,ne bi trebao tako brzo da izgori.Koliko sijalica ukljucuje odjednom,da li su sve od 12v?
 
Probaj kablovskom vezicom zakačiti automat da visi o nešto (instalaciju) tj da ne pokupi vibracije od traktora. Tako sam ja rešio na mojim skalamerijama.
 
Ima li ko semu povezivanja kontakt brave sa 2 i 3 polozzaja? Treba da prepakujem sa ove sa 3 polozaja (pozicija-oboreno-dugo) na ovu sa 2 i dodam ablend za dugo svetlo. Dok ispitam i ustanovim sta je sta treba mi dosta vremena.
 
pozz
IMT 540, fiat motor, 1977. Jel ima gdje kupiti kompletnu elektroinstalaciju za taj traktor sa svim satovima, senzorima itd? Manometar pritiska ulja, temperatura vode, ampermetar i onaj veliki kombinrani instrument sa okretajima motora itd...
Gdje god pitam svi me slusaju u cudu zbog fiat motora.

hvala
 
Nazad
Vrh