Elektro instalacija

Neznam predstavu kakav je to prekidac, ali taj 'start' mora da daje signal samo dok ga drzis, cim pustis mora da prekine struju na pomocni namotaj.
Jer pomocni namotaj nije namenjen da stalno radi, vec samo za pokretanje.
Kondenzator ne treba za ovaj tip motora, jer je predvidjen da radi bez njega kada se pokrene pomocnim namotajem.
 
Na imt 542 kad dam kontakt sija samo ulje a dinama ne sija,kad upalim traktor upali se dinama i posle par sekundi se ugasi sijalica nzm u cemu je problem..
 
Koji je ovo senzor i gde ga nabaviti?
2a95d2402cb2053961a8afa66ba50321.jpg


Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Rekao bih da je induktivni senzor a imas ga u svakoj radnji koja prodaje opremu za elektroniku i automatiku. Bitno je da znas koliki mu je domet i na kojem naponu radi
 
E pa to je i problem,znam i ja da je induktuvni al nista drugo ne znam niti negde pise

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam dal dobro merim al 50mV je napon

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Ne može biti tako mali napon,imaš takve induktivne senzore koji rade na naponu od 10-30VDC.Još je bitno koji mu je domet tako da možeš da ga lepo našteluješ.Postoje takvi PNP ili NPN senzori odnosno šalju + ili - signal,a takođe mogu biti NO(normalno otvoren) ili NC(normalno zatvoren).
 
Ne znam dal dobro merim al 50mV je napon

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
Izmeri napon u razvezanom stanju, razvezi senzor pa onda meri, Ali ako je na traktoru, kombajnu ili nekoj prikljucnoj masini onda bilo koji iz opsega 10-30v dc radi posao.\\Ostane jedino definisati no ili nc.To bar danas nije skupo, uzmes (ja bi prvo probao no) jedan pa probas.Bitan ti je i precnik postojeceg pri narucivanju.
 
Ja sam merio povezan (na kombajnu). Narucicu onda jedan za probu pa cu bolje znati,hvala kolege!

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
A kako si ti ustanovio da je ne ispravan? Napon meris na dovodnim zicamam, da ne bi bilo zabune.A tvojih 50mV je verovatno rezultat toga sto je senzor "spojio".Probaj da meris osencen i ne osencen.
 
Nazad
Vrh