Elektro instalacija

Pu jbm mu mater, kud nisam ranije video postove. 80% sam siguran da imam dva nova statora kod kuce u kesi. Dobio od jednog kolege koji je radio u drzavnoj firmi pa pokupio u rezervi za vreme zlatnih godina. Dao mi dva u kompletu alternatora u delovima i jedno 20tak zenskih uticnica za prikolice.
Poslao bih ti namotaje dzaba jer mi stoje
 
Ne puni mi alternator.Jel moze neko da mi pojasni kako da ga ispitam da vidim da li su diode ili regler.Ne sija mi lampica, a kad merim napon u radu vidim da ne puni.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Лампица мора да сија када даш контакт, ако не сија не преноси побуду. Провери исправност лампице за почетак.
 
prvo proveri lampicu,zatim osigurac, kablove pa promeni regler, ako opet ne puni sledi skidanje i detaljan pregled.Diode se proveravaju instrumentom tek kad se alternator rasklopi.Mozda je otisao i rotor.
 
Koji kabl kupiti za instalaciju za prikolicu? Pored pozicije,stop svetla i migavaca,na poziciju bi bila priključene i po dve gabaritne sijalice male snage ( znači ukupno šest sijalica na poziciji).
 
Sve su ti to mali potrošači, tako da će da ti radi i na manji presek no zbog dužine stavi 1,5mm ali kod tih instalacija moraš da staviš kabal otporan na atmosferske prilike, naftu i da bude ne zapaljiv tj samogasiv. Nebih ti preporučio da stavljaš kablove za kućne instalacije. Raspadne se vrlo brzo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru!
Ja sam mislio da je dovoljan presek 1 mm,ali bolje što sam pitao.
Je l dovoljno šest žica?
Dve za poziciju,dve za migavce,jedna stop i jedna masa?
 
Stop lampe već imam od ranije,one su sa običnim sijalicama (pozicija 5 W, stop i migavac po 21 W) a gabaritna ću staviti verovatno led.
Inače,to je prikolica za seno,ručne izrade,ne može da se registruje,ali bar će imati signalizaciju.
 
Je l' može neko da preporuči kakve kamerice za ugradnju na kombajn (jedna bi išla na rep ili kod poteznice za kolica, a druga bi išla na lulu).
 
Kakve god kamerice da staviš, trebaće ti i prskalice za pranje. Imam na kolima kamericu za rikverc fabrički ali po prljavom putu se brzo zaprlja i ne vidi se ništa. Kad je čista odlično je.
 
Na instrumenat ti dolazi +12v a minus lampica dobija sa alternatora. Kad alternator počne da puni lampica se ugasi jer dobije plus i na tom kontaktu a ujedno tako probudi alternator da počne da puni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh