Nezgode u poljoprivredi

ZvonaHR

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2008
Poruka
193
Eto svi mi koji radimo imamo i neke nezgode.
Fendtukanalu-belje.jpg
 
popovic je napisao(la):
Sigurno ti je gola zenska prosla preko njive.He,he
Mora da je bila sa druge strane kanala. he he. Jel vozac citav?
Ma kako ti je to uspilo boga ti. Jesi li ga izvuka? Ima li stete?
 
juce sam upo u rov koji je bio zarasto u sas i zvrno traktor na stranu al bez ikake stet sva sreca nalego na gumu :zli: :haha:
 
Upravo sam došao sa gašenja jednog traktora (schluter super 1250) sva sreća da je žena išla rano spavati tako da je vidjela da gori. Ostavljen je uključen punjač akumulatora i vrlo vjerojatno je on uzrok požara, koliko sam vidio izgorjela su oba akumulatora, sjedalo i izolacija kabine plus što su neka stakla popucala a neka sam morao razbiti kako bi mogao pogasiti jer da se požar proširio bilo bi štete ko u priči naime do njega su još u istoj garaži kombinirka (case 580f) i JD 4040s.
 
Ma u tu temu sam i htio staviti ali sam krivo napisao u tražilici jer zapravo i je za tu temu nikako ne ostavljati punjač bez nadzora a posebno ovakav jer po ostacima mi izgleda kao onaj od iskre plastični a za taj znam da je već uzrokovao dva požara (oba srećom bez veće štete).

vjerojatno se radi o ovakvom punjaču
punjac-akumulatora-pobi-iskra-6-12-_zpsa4361b90.jpg


a događaj je bio ovdje (komšija preko puta) na mjestu gdje je kombinirka je bio schluter a ona do njega dok se johny nalazio gdje i na slici (slika je iz google eartha tj. steeet viewa)

00_zpsa1076175.jpg
 
Kum mi nastrada , sisao sa kombajna i dok ga obilazio satre se i rukom se uhvati za varijatorski kajs i on krene da mu vuce ruku a on od straha povuce kajs i ugasi kombajn ostao je bez levog srednjeg prsta i ima teske opekotine dlana, jos je u bolnici.
 
evo slika kako sad izgleda traktor

ds4_zps5e85082a.jpg


ovo zaokruženo su ostaci punjača koji je izgleda uzrok požara
ds3_zps032c9b35.jpg


ds2_zps6034b6ba.jpg


ds1_zps7d55513a.jpg


ds5_zps87a7fcb5.jpg
 
Pokušaj izlaska van s praznom prikolicom, tu se vidi kako je ne zemlji gdje je ljulj a što mislite kako je onda tek na oranju, još barem desetak dana se neće moći raditi ništa u polju i to ako ne bude obilnije kiše.





 
Pezo 206 udario mog dedu u Rakovicu 65 sa malom tanjiracom Lemind, veceras oko 17h na magistralnom putu ka Nisu.

Stradala guma na rakovici, pocepala je tanjiraca, kojoj je pre toga od siline udarca polomljen drzac za polugu traktora, onaj bolcni. polomljen je i jedan cistac na tanjiraci.

Pezo je urnisan napred. Bez zrtava.
 
Bice bolje po njega da je imao,ta tanjiraca ne poklapa Rakovicu i nalazi se ispod zadnjih svetala,a sta je bilo neka kaze kolega
 
Imao naravno, signalizaciju i rotaciju, registrovan i vazeca vozacka kod vozaca. Signaliyacija je malo bila shodno ovim uslovima prljava, ali ne i nevidljiva...

Njihovo insistiranje na dogovoru pre suda mi je smrdelo da oni nisu ispravni videcemo na sudu. Da li je neko imao ili cuo ya slucna iskustva?
 
Nazad
Vrh