Hattat

Kad sam radio u Titanu bio sam u carinskoj zoni u B. Zilinskog i tad su ljudi oterali prvi Hattat sa elektro hidraulikom, pomocnim sedistem...bas onako lepa oprema jaca nego Case JX 110ks, ali ipak slabiji brend, tad je bio u ceni kao taj Case 33-35 000e + PDV.
 
Prvi je otišao u Lokve kod Jonela.Čovek je prezadovoljan a kupio ga onako samo preko prospekta da ga nije ni video :ppozdrav:
 
Prvi neki utisci pošto traktor ima 50tak sati u radu su sledeći: snage ima dovoljno, kreće lepo iz mesta sa spuštenim spremačem od 4,5m, ima dosta brzina i baš je jako okretan, tu me je iznenadio. Hidraulika je precizna, pomaže i hidro topling. Jedino što mi smeta je položaj prekidača za dizanje i spuštanje, dosta je postavljen u nazad tj na nezgodnom mestu.
 
Nisam uspeo naci u kometarima bruto masu. Ovako od oka 50t cela kompozicija ima.

Послато са 5023F помоћу Тапатока
 
Ja ako sam dobro razumeo,merio je dve po dve prikolice,i to mu dođe 100ka po njihovom...koliko god neverovatno je šta rade...
 
Ima tu jos snimaka kako vuku repu u seceranu. Sa traktorima vecinom 80ks vuku prikolicetine da ne moze da traktor jednu navuce na rampu. 99% su njihovi brendovi traktora i prikolica. Inace koliko sam gledao ne kace ni vazduh, ni struju i kipu. Rudu zakace i gas.
 
Pa zato nas i obilaze u svakom pogledu.. dok je kod nas bilo jedino vazno da se posao poradi bili smo ekonomski mnogo jaci... sada ima previse propisa koji em kostaju em koce pola paora...
 
Evo na mom turcinu pocela lamela preklizavati na punih 980 radnih sati...

Sam sebe da citiram i ispravim, nije otišla lamela na 980 radnih sati, otišla je na 1300. Na 980 radnih sati su se pojavili simptomi i to je rešeno štelovanjem sajle. Sad više nikakvo štelovanje nije pomagalo, prekjuče ga oteram kod majstora i juče kad ga je rastavio kaže otišla korpa i lamela...
 
Онда су руска корпа и ламела 10 у главу и она најефтинија издржи дуже од ове
 
Pozdrav. Ne potcenjujem ni jedan traktor, ali želim samo da se složim sa članom ratatui, imam 82 iz 2004 sa 5900 sati a nije menjana ni korpa ni lamela.
 
Један примерак не значи да су сви такви.....као и у свему. Е сад ако то има још који, онда је већ проблем.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh