Hattat

Jel mehanicki reverzer? Koliko je tezak? Inace vrlo lepo izgleda traktor...
 
nesto je u suradnji s valtrom ali motor je perkins (valtra koristi SISU) . vlasnik brenda hattat je HEMA endustri grupacija koja proizvodi izmedju ostalog transmije za americki tenk m-60, transporter m-113 , samohodne haubice , starije modele MF transmisija (8/2 za modele koji se jos proizvode u pakistanu), transmisije na neke modele JCB-a, radilice, blokove motora, pumpe hidraulika, mjenjace, hidro volane itd. http://www.hattatotomotiv.com/en-US/home-page/453/holding/506/Page.aspx u predzadnjem pasusu je navedeno za koga sve proizvode dijelove. iz toga svega se vidi da se radi o ozbiljnoj firmi.
 
ma nece, ja sam samo htio da se vidi da to nije nekakva "garaza firma" koja kupuje dijelove i onda sklapa traktore vec da se radi o velikoj firmi. A opet ako se pogleda malo bolje onda se vidi da turci nisu sto su nekad bili vec da su zadnjih dvadesetak godina strasno napredovali i da je tesko naci neki zapadni brend traktora a da se neki od modela ne proizvode u turskoj.
 
Najnovija informacija iz ove fabrike-kupili su licencu za proizvodnju PowerShift menjača od Valtre i ako se uvoznik i fabrika dogovore bice izloženi takvi traktori na sajmu ove godine, radi se od dva modela, od 120 ks i 140 ks oba sa Perkins motorima, ali samo sa 4 cilindra i Common Rail ubrizgavanjem.Ako ih ne bude za sajam od jeseni će ih biti kod nas.


Detaljan snimak kako Turčin izgleda(model A 100)
http://www.youtube.com/watch?v=Vx8A854I50A
 
Poslednja izmena:
powerShift tehnilogija prava stvar kod traktora. kazu da je turska ekonomija jaka haos ko 35

---------- Poruka napisana u 15:48 ---------- Prethodna poruka je at 15:46 ----------

posto od EU i nece je nemci u uniju
 
Jedan je danas išao u pravcu Zrenjanina po ovom snegu, napravio je čitavu kolonu.
 
,znam samo da izadje mnogo jefitiniji kada odes sam pa ga kupis,direktno u tursku,nego preko ovih uvoznika,bio sam u salonu u istambulu,a fabrika im je u tekirdagu...mene je zanimao jedan vocarski traktor,a carraro mi je bio skuppppp... :DDD
 
Jeste,caskom ces ga uvesti iz Turske,zaobidjes domaceg zastupnika a samim tim i garanciju.Ako ces ga vec ozbiljno koristiti mislim da vredi ta garancija od godinu dana.Usput jel traktor napravljen u evropskom delu Turske ili ne?
 
na evropskom kontinentu u vec navedenom gradu koji je oko 300 km pre istanbula,turisticki sam bio u tursku i video salon,zanimao me je traktor poput antonia carrara to jest vocarski i ova firma ih pravi,svideo mi se model cobram od 34 kw i bio je negde oko 6000 e imao 2god.garanciju a tada nije imao zvanicni zastupnik i serviser u srbiji i zato ga nisam uzeo,a kada budem saznao da je neko dobio licencu servisera i ovlascenog dilera,idem u tursku i uzimam dva komada... ;)
 
Nazad
Vrh