Hattat

Javiće se još neko, ali ja bih podelio svoje utiske. FAbrika Hattat-a je fabrika kakva je trebalo da bude naš IMT da se vezao za nekog većeg proizvođača. Modeli su novijeg datuma, i uopšte fabrika je rasla tako što se vezivala za velike proizvođače. Recimo veći deo fabrike je građen u saradnji sa John deer-om ali pošto su im se putevi razišli sve je ostalo Hattat-u. Fabrika je dobrim delom orijentisana na proizvodnju delova i podsklopova za druge velike proizvođače, čak i za auto industriju, i to je povuklo svoje tragove i u proizvodnji traktora. Jednostavno, sve je čisto, uredno, što bi se reklo "ko u apoteci", vidi se uticaj velikih koncerna i njihovih standarda. Što se traktora tiče, ja sam voćar i nisam stručan za veće modele, ali voćarski model serije "B", raspona snage od 50 do 80ks je dosta dobar traktor. Prvo, proizvođač tvrdi da se ugrađuju original Perkins motori koji dolaze iz Engleske, drugo jer isti takav sa amblemom Valtre ide za veći novac probirljivoj klijenteli u Zapadnoj Evropi. Traktor nije spejs šatl po pitanju opremljenosti, ali ima sve što je potrebno a posebno dobru težinu, turbo u svakoj varijanti snage i dobar obrtni moment, čak i kod najslabijeg modela, uz opasku da se ne rade kabine za njih. Najveći utisak na mene je ostavio reverzer, koji radi bez kvačila i bez stajanja.
https://www.youtube.com/watch?v=zSKNx09FzPU&t=4s
Prisustvovali smo testiranju traktora nakon silaska sa trake, u trajanju od 45 minuta, gde na valjcima pod punim gasom rade provere upravljivsti, prednje vuče, blokade i sl. Takođe koriste dinamometar za merenje snage na kardanu.
https://www.youtube.com/watch?v=J_Ux8_3ZtYc&t=4s
Sve u svemu, fabrika je modernizovana do tog nivoa koji je potreban da bi izbacivali dosta dobre traktore. naravno da to nije u klasi zapadnih traktora, ali nisu ni cene. Inače putovanje je bilo dobro uklopljeno, za nas sa Juga Srbije malo kraće, i jako mi se sviđa što je obuhvatalo i vikend, jer smo mogli da uklopimo svoje poslove. I naravno velika zahvanost za Dragana Svirčevića iz VGP-a koji je bio tu za svako pitanje i pomoć u toku puta.
 
Upalio,ide u šupu da nastavi spavati
1a85c24191b187210344589b9f620f38.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
U supi je bila soja,prodao sam je pre par dana.Bolje da sam je prodao jesenas pa masine drzao pod krovom.:haha:
 
Juce bio na cast jos jedna 110-ka stigla u Botos. Lep traktorcic, malo mi instrument tabla siromasna, aj kilometar sat sto nisu stavili nego nema bitnog parametra pritisak ulja! Rucice za izvod hidraulike stavljene iza ledja pa u radu sa tanjiracom I obrtacem gimnastika. To sediste pomocno i nije cudo sto je kod Galetina iskrzano kako je postavljeno na sama vrata.
 
Koliko para toliko muzike. Generalno to radi radnju, a za pomocno se slazem da je losa pozicija i da smeta ulasku pogotovo ko je malko siri (Bubu i ja na primer :osmeh:)
 
Na Armatrac je isto suntavo to pomocno sediste ali je malko siri ulaz pa i Bubu bi mogao se provuci.

@spajki
Nisam jos, ali ako nastavim po rostilju i paprikasima pitanje je momenta kada cu biti :osmeh:


@NA
JX nema km/h? Maxxum ima i t5000 ima.
 
Nazad
Vrh