ishrana svinja

cak noris

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Jul 2011
Poruka
3
Lokacija
jazak
treba mi pomoc. pisem diplomski na temu ''stimulativne doze bakra u ishrani svinja'' pa bih bio zahvalan da mi neko prosledi neku literaturu ili neki dobar sajt gde ima stiva na tu temu. fala unapred
 
Pa gde otvori temu samo zbog literature?:osmeh: Imas od profesora Kovcina knjigu Ishrana svinja, tu ima aspekt koji se odnosi na koncentraciju Cu u obrocima za svinje i njegov uticaj na porast. Mislim da je pametnije da ovo prebacis tj moderatori u temu Obrazovanje. Cackaj literaturu na netu, scindex itd...
 
treba mi pomoc. pisem diplomski na temu ''stimulativne doze bakra u ishrani svinja'' pa bih bio zahvalan da mi neko prosledi neku literaturu ili neki dobar sajt gde ima stiva na tu temu. fala unapred
G. L. Cromwell, V. W. Hays and T.
1 Effect of Copper Sulfate, Copper Sulfide and Sodium Sulfide on Performance and Copper Stores of Pigs.

2 Copper Supplementation for Weanling Pigs1, 2

3 Effects of Copper Sulfate, Zinc Oxide, and NeoTerramycin on Weanling Pig Growth and Antibiotic Resistance Rate for Fecal Escherichia coli

4 Growth promotion effects of high dietary concentrations of zinc and copper in weanling pigs. J. Anim. Sci. 78:1010.

5 Tribasic copper chloride and copper sulfate as copper sources for weanling pigs. J. Anim. Sci. 76:118.

6. Hastad, C.W., S.S. Dritz, J.L. Nelssen, M.D. Tokach, and R.D. Goodband. 2001. Evaluation of different copper sources as a growth promoter in swine finishing diets. Kansas State University, Agricultural Experiment Station and Cooperative Extension Service, Manhattan, KS. Swine Day. pp 111-117.

7. Apgar, G.A., E.T. Kornegay, M.D. Lindemann, and D.R. Notter. 1995. Evaluation of copper sulfate and copper lysine complexes as growth promoiters for weanling swine. J. Anim. Sci. 73:2640.

8. Coffey, R.D., G.L. Cromwell, and H.J. Monegue. 1994. Efficacy of a copper-lysine complex as a growth promotant for weanling pigs. J. Anim. Sci. 72:2880.

9. Smith, J.W. II, M.D. Tokach, R.D. Goodband, J.L. Nelssen, and B.T. Richert. 1997. Effects of the interrelationship between zinc oxide and copper sulfate on growth performance of early weaned pigs. J. Anim. Sci. 75:1861-1866.

10. Carlson, M.S., G.M. Hill, and J.E. Link. 1999. Early- and traditionally weaned nursery pigs benefit from phase-feeding pharmacological concentrations of zinc oxide: effect on metallothionein and mineral concentrations. J. Anim. Sci. 77:1199.Mavromichalis, I., D.M. Webel, E.N. Parr, and D.H. Baker. 2001. Growth-promoting efficacy of pharmacological doses of tetrabasic zinc chloride in diets for nursery pigs. Can. J. Anim. Sci. 81:387-391.

11. Hollis, G. R., Carter, S. D., Cline, T. R., Crenshaw, T. D., Cromwell, G. L., Hill, G. M., Kim, S. W., Lewis, A. J., Mahan, D. C., Miller, P. S., Stein, H. H., Veum, T. L. 2005. Effects of replacing pharmacological levels of dietary zinc oxide with lower dietary levels of various organic zinc sources for weanling pigs. J. Anim. Sci. 83:2123-2129.

12. Buff, C. E.; Bollinger, D. W.; Ellersieck, M. R.; Brommelsiek, W. A.; Veum, T. L. 2005. Comparison of growth performance and zinc absorption, retention, and excretion in weanling pigs fed diets supplemented with zinc-polysaccharide or zinc oxide. J. Anim.
Sci. 83:2380-2386.

Dovoljno ti je za magistarske studije ne za diplomski !
 
Poslednja izmena:
ma imam od kovcina 2 knjige ali mi je i sam prof. rekao da slabo ima nase literature o tome. a sto se tice prebacivanja u obrazovanje...ma nemam ti ja to poima. i ovo sam jedva uspeo :osmeh: . u svakom slucaju vam hvala. bacam se na posao.
 
Dobio sam ponudu za gotove koncetrate,cene zaista vise nego povoljne,cak mi se neisplati da kupujem sastojke i pravim sam.Cime da hranim krmace u cekanju?Dvoumim se izmedju konc. za dojare (2 kg) x st. brasno (1kg) = 33 din/kg,ili tovnim finiserom (3 kg) 12% proteina za otprilike iste pare.Sta ce im vise znaciti po nutritivnom sastavu,s'obzirom da je cena skoro ista,ako ne i ista za obe varijante?Naveo sam dnevne kolicine koje bih im davao.
 
Po meni ova prva kombinacija je logicnija.A interesuje me po kojoj ceni si racunao kukuruz i jecam pri pravljenju sopstvene smese?,posto cujem da je kukuruz pao na 20 din.(neprovereno) ili je to berzanska cena.Ne kupujem komponente,pa nisam trenutno upucen.
 
Poslednja izmena:
Ma uvek se pitam kako ga proizvede na tu cenu,kada mi koji izmesamo po tvojim cenama zitzrica izadje na skoro 35 din/kg za suprasne.Ima i ovde slicnih ponuda,ko zna sta mu mesa?.Vidim da te ima u temi ratarstva,sej druze kolike su ti potrebe,jer te u tom slucaju zitarice kostaju 10-ak dinara po kg. i tu je zarada,a svinjarstvo tek sluzi da se ne prejebavas sa otkupnim silosima,nego i kad ih racunas na 30 din/kg-zitarice u recepturi opet se nesto i u samom svinjasrstvu zaradi.
 
imam 3 vijetnamske svinje, stare su 6meseci i imaju nesto vise od 30 kila, najvise vole da jedu zelenu i svezu hranu, tipa listove kupusa svezu detelinu i otpatke iz kuhinje, slabo jedu prekrupu od kukuruza, i interesuje me cime da ih ranim da brze porastu, i naravno do koliko kilograma se tove vijetnamske svinje ?
 
Ljudi kad god vam se desi da vas isto para košta da proizvedete smesu i da je kupite idite na proizvodnju jer uvek znate šta ste stavili i uvek je kvalitetnije to što vi sastavite.
 
Ljudi kad god vam se desi da vas isto para košta da proizvedete smesu i da je kupite idite na proizvodnju jer uvek znate šta ste stavili i uvek je kvalitetnije to što vi sastavite.
Odakle znas sta stavljas,kad kupis sve sastojke:kukuruz,soju,jecam?Odakle znas kako i cime ih je tretirao?Ipak sam misljenja da je gotov proizvod bolji za neku ozbiljniju proizvodnju,naravno ako ima ekonomske opravdanosti.Nije isto ako ti prase pojede 2.7 gotovog konc,ili 3.5 kg pravljenog,ma koliko jeftin bio pravljen.U to slucaju poveceva se i kolicina utrosene hrane i vreme prirasta,sto nikako nemoze da bude jeftino.
 
Poslednja izmena:
Ne znaš čime su tretirani, ali znaš koje si žitarice stavio, za razliku od koncentrata u koji stavljaju ono što im je finansijski najrentabilnije - nekad ječam, nekad pšenica, lom iz mlina...
 
imam sledecu situaciju. Deset prasica je doneseno pre 81 dan kod mene. Prosek tezine je bio 20 kg. Pojeli su 2116 kg hrane i vec sada imam prosek sigurno oko 90 kg. Znaci konverzija je ok oko 3kg hrane za kg prirasta, ali su mi mnogo brzo pojeli svu tu hranu, tj. jos nisam imao ovako prozdrljivu turu...
 
Nazad
Vrh