Male hladnjače za povrtare.

Salac,
Moguce je upotrebiti klimu za hladjenje cveca ali uz odredjenu modifikaciju.Tacnije ne mozes koristiti postojeci isparivac( unutrasnju jedinicu) kao ni postojecu elektroniku.Dakle mozes iskoristiti samo spoljnu jedinicu i ugraditii odgovarajuci isparivac i automatiku kao sto se radi kod hladnjaca.To sam radio vise puta vrlo uspesno i ne vidim razlog sto bi kompresor otkazao ! Naravno ta komora
moze biti oko 15 m3 ako koristis klimu 12 !
 
Salac,
Moguce je upotrebiti klimu za hladjenje cveca ali uz odredjenu modifikaciju.Tacnije ne mozes koristiti postojeci isparivac( unutrasnju jedinicu) kao ni postojecu elektroniku.Dakle mozes iskoristiti samo spoljnu jedinicu i ugraditii odgovarajuci isparivac i automatiku kao sto se radi kod hladnjaca.To sam radio vise puta vrlo uspesno i ne vidim razlog sto bi kompresor otkazao ! Naravno ta komora
moze biti oko 15 m3 ako koristis klimu 12 !

Hvala na odgovoru, možeš mi malo detaljnije opisati postupak s obzirom da o klimama nemam pojma :(
ili mi pošalji poruku, hvala unaprijed!
 
Cao Cacanin.Citam ove komentare vezane za komore pa da te pitam.Interesuje me ovo oko spoljne jedinice i malo me brine sto tvrdis da ona tako radi.Napravio sam malo je reci puno komora ali sa prepravkom spoljne jedinice.Normalno,najbolje je uraditi klasican rashladni agregat a posto je besparica ljudi se snalaze.U svemu tome cak i nije neka ogromna ralika u ceni.Skoro sam radio u Uljmi,imao je covek ugradjenu klimu na kamionu za iznajmljivanje i to mu je zveknulo.Klima je 24000 bty i bila je komplet u fabrickom stanju bez prepravke.Promenio sam mu kompresor i povadio visak delova te sada radi normalno.Klima nemoze da radi sa kapilarom na njoj vec na odgovarajucem industrijskom isparivacu.Mozda gresim pa bi zeleo da mi odgovoris i da malo popricamo o tome.Unapred hvala.
 
ZA FRIGA SMM Pozdrav za tebe i jedno pitanje skladiste mi je oko 35 kvadrata a visina u istom je 4 metra i ukopano je 1 metar mozda 1,20 zanima me koliko bi moglo da kosta da se sve odradi kako treba mislim na stiropor, promenu metalnih vrata u tapacirana ,rashladni uredjaj odokativno i zanima me posto je objekat ukopan dali ce on trositi manje leti od objekta koji nije ukopan i posto je ukopan dali mora u tom slucaju izolacija poda hvala unapred
 
ZA FRIGA SMM Pozdrav za tebe i jedno pitanje skladiste mi je oko 35 kvadrata a visina u istom je 4 metra i ukopano je 1 metar mozda 1,20 zanima me koliko bi moglo da kosta da se sve odradi kako treba mislim na stiropor, promenu metalnih vrata u tapacirana ,rashladni uredjaj odokativno i zanima me posto je objekat ukopan dali ce on trositi manje leti od objekta koji nije ukopan i posto je ukopan dali mora u tom slucaju izolacija poda hvala unapred

Pozdrav.U toj kubikazi od 140 m3, primera radi 7x5x4, imas 96m2 zidova i 35m2 plafona.To ti je 131m2 panela 60mm.Ja neradim sa stiroporom i neznam te cene a mozes da pitas nekog fasadera.Neznam na kakvom si terenu sa objektom pa ti nemogu reci o izolaciji.Verovatno ti treba i hidro i termo izolacija.tu ti ide stiropor ili stirodor u patos.Sigurno je da bi u tom slucaju sto si ukopan bio zasticen ko beli medved ali ti je to skup patos.Sto se tice uredjaja treba mi informacija sta planiras da cuvas u komori.Posto si iz Smedereva pretpostavljam da ti treba za jabuku ili neko voce ali je bitno da mi das tacnu informaciju.Koliko robe ubacujes?Koja roba?Na kojoj temperaturu cuvas robu i sa koje spoljne temperature.pr.sa plus 40 za koliko sati da ohladi na plus 2 i koliko robe [ 5,10,15 t].Ili ti je to za minus.Ako ti nije problem pusti mi telefon na pr.porku.
 
Poslednja izmena:
Kolega,
Ne teba menjati nista na spoljnoj jedinici, vec staviti odgovarajuci isparivac sa odgovarajucim ekspanzionim ventilom i diznom.Postojeca unutrasnja jedinica je definisana da radi najnize do 15 C u prostoru a i mali raster lamela joj to ne dozvoljava, kao ni kapilara ...
Ako pogledas karakteristike kompresora koji se koriste u klimama svi rade na isparenjima na - 10 C sto je dovoljno.
Ja sam cak pravio cilere od klime i drzao vodu na 2C ...

Srdacan pozz
-
 
Kolega,
Ne teba menjati nista na spoljnoj jedinici, vec staviti odgovarajuci isparivac sa odgovarajucim ekspanzionim ventilom i diznom.Postojeca unutrasnja jedinica je definisana da radi najnize do 15 C u prostoru a i mali raster lamela joj to ne dozvoljava, kao ni kapilara ...
Ako pogledas karakteristike kompresora koji se koriste u klimama svi rade na isparenjima na - 10 C sto je dovoljno.
Ja sam cak pravio cilere od klime i drzao vodu na 2C ...

Srdacan pozz
-[/QUOTE
Podrav frigo

Nisam mislio na klimin isparivac,pricamo o prepravci spoljne jedinice klime sa industrijskim isparivacem.Ja ih radim na isparenju blizu nuli kako se i najbolje ponasa rotacioni klimin kompresor.Samo sto od fabrickih delova ne koristim pola.A mozemo i da se cujemo i porazgovaramo.Nije mi zgodno da objasnjavam svima neke stvari u hladjenju od cega zivimo.I dalje ne razumem da ti preko kapilare na spoljnoj jedinici napajas unutra tex.Duplo ?Imas pr.poruke pa mi pusti kontakt ako ti nije problem a mogu i ja tebi.
 
Nazad
Vrh