Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 61 do 66 od 66

Tema: Male hladnjače za povrtare.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    47
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 22 puta na 16 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Salac,
    Moguce je upotrebiti klimu za hladjenje cveca ali uz odredjenu modifikaciju.Tacnije ne mozes koristiti postojeci isparivac( unutrasnju jedinicu) kao ni postojecu elektroniku.Dakle mozes iskoristiti samo spoljnu jedinicu i ugraditii odgovarajuci isparivac i automatiku kao sto se radi kod hladnjaca.To sam radio vise puta vrlo uspesno i ne vidim razlog sto bi kompresor otkazao ! Naravno ta komora
    moze biti oko 15 m3 ako koristis klimu 12 !

2. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili happy star na ovoj poruci:

FRIGO SMM (11-10-18), Salac (24-03-14)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    4
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: happy star Pogledaj Poruke
    Salac,
    Moguce je upotrebiti klimu za hladjenje cveca ali uz odredjenu modifikaciju.Tacnije ne mozes koristiti postojeci isparivac( unutrasnju jedinicu) kao ni postojecu elektroniku.Dakle mozes iskoristiti samo spoljnu jedinicu i ugraditii odgovarajuci isparivac i automatiku kao sto se radi kod hladnjaca.To sam radio vise puta vrlo uspesno i ne vidim razlog sto bi kompresor otkazao ! Naravno ta komora
    moze biti oko 15 m3 ako koristis klimu 12 !
    Hvala na odgovoru, možeš mi malo detaljnije opisati postupak s obzirom da o klimama nemam pojma :(
    ili mi pošalji poruku, hvala unaprijed!

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    1,381
    Zahvalio se
    141
    Zahvaljeno 246 puta na 164 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    I mene interesuje kako bi moglo takvo nešto izvesti

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Poruka
    15
    Zahvalio se
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Cao Cacanin.Citam ove komentare vezane za komore pa da te pitam.Interesuje me ovo oko spoljne jedinice i malo me brine sto tvrdis da ona tako radi.Napravio sam malo je reci puno komora ali sa prepravkom spoljne jedinice.Normalno,najbolje je uraditi klasican rashladni agregat a posto je besparica ljudi se snalaze.U svemu tome cak i nije neka ogromna ralika u ceni.Skoro sam radio u Uljmi,imao je covek ugradjenu klimu na kamionu za iznajmljivanje i to mu je zveknulo.Klima je 24000 bty i bila je komplet u fabrickom stanju bez prepravke.Promenio sam mu kompresor i povadio visak delova te sada radi normalno.Klima nemoze da radi sa kapilarom na njoj vec na odgovarajucem industrijskom isparivacu.Mozda gresim pa bi zeleo da mi odgovoris i da malo popricamo o tome.Unapred hvala.

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Poruka
    503
    Zahvalio se
    488
    Zahvaljeno 493 puta na 199 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ZA FRIGA SMM Pozdrav za tebe i jedno pitanje skladiste mi je oko 35 kvadrata a visina u istom je 4 metra i ukopano je 1 metar mozda 1,20 zanima me koliko bi moglo da kosta da se sve odradi kako treba mislim na stiropor, promenu metalnih vrata u tapacirana ,rashladni uredjaj odokativno i zanima me posto je objekat ukopan dali ce on trositi manje leti od objekta koji nije ukopan i posto je ukopan dali mora u tom slucaju izolacija poda hvala unapred

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Poruka
    15
    Zahvalio se
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mornar Pogledaj Poruke
    ZA FRIGA SMM Pozdrav za tebe i jedno pitanje skladiste mi je oko 35 kvadrata a visina u istom je 4 metra i ukopano je 1 metar mozda 1,20 zanima me koliko bi moglo da kosta da se sve odradi kako treba mislim na stiropor, promenu metalnih vrata u tapacirana ,rashladni uredjaj odokativno i zanima me posto je objekat ukopan dali ce on trositi manje leti od objekta koji nije ukopan i posto je ukopan dali mora u tom slucaju izolacija poda hvala unapred
    Pozdrav.U toj kubikazi od 140 m3, primera radi 7x5x4, imas 96m2 zidova i 35m2 plafona.To ti je 131m2 panela 60mm.Ja neradim sa stiroporom i neznam te cene a mozes da pitas nekog fasadera.Neznam na kakvom si terenu sa objektom pa ti nemogu reci o izolaciji.Verovatno ti treba i hidro i termo izolacija.tu ti ide stiropor ili stirodor u patos.Sigurno je da bi u tom slucaju sto si ukopan bio zasticen ko beli medved ali ti je to skup patos.Sto se tice uredjaja treba mi informacija sta planiras da cuvas u komori.Posto si iz Smedereva pretpostavljam da ti treba za jabuku ili neko voce ali je bitno da mi das tacnu informaciju.Koliko robe ubacujes?Koja roba?Na kojoj temperaturu cuvas robu i sa koje spoljne temperature.pr.sa plus 40 za koliko sati da ohladi na plus 2 i koliko robe [ 5,10,15 t].Ili ti je to za minus.Ako ti nije problem pusti mi telefon na pr.porku.
    Poslednji uredio FRIGO SMM; 04-11-18 u 20:41.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234