Ni saksijsko, ni rezano cveće - ruža

mislim da je kokosije jako a i svako djubre treba malo da odstoji a ne odmah da se baca.....To za pelcanje ne znam nisam nikada ali sam cula da kada se otkine grana ona na dnu mora da ima onaj krug kao prsten.....
 
Imas ovde nekoliko primera kako se radi.


[video]www.youtube.com/watch?v=mwMOC7Zr5gs[/video]
 
Hvala Valjevka, sve informacije su mi od velike pomoci ! :D

@peto, jesam ja luda il je on to samo isekao gde je hteo?
 
@ chickenlover

Ima tu jos snimaka i objasnjenja pa ogledaj cuttings from roses Ukopiraj u Yuo Tube i stizu odgovori.
 
@peto, sve sam pregledala i vec deset pelcera otela od komsija i zasadila ! Onaj klip sa umakanjem u med me narocito odusevio, (posto meda imam, a onaj hormonski rastvor nemam). Hvala ! :ppozdrav:
 
Ja sam samo nasao tebi temu za cvece odnosno ruze, dale nisam gledao, inace cvece kupujem samo zeni za 8-mi Mart, rodendan i godisnjicu sretnog braka sa cetvoro dece.
 
Dobila sam katalog rasadnika Topalovic ima na sajtu besplatan je...pala sam u nesvest od lepote...nema sta nema....a stablasice haos....obicne ruze sve 130 dinara.....
 
Ja sam snimio sortu Barkarola, pa ću uzeti nekoliko, da imamo da upotpunimo ponudu u cvećari preko leta rezanim cvećem. Sad gledam još za neku belu ružu, ali da ne bude sorta Akito, ima previše mali cvet, ljudi ovde traže ruže sa bogatim cvetom.

Stablašice su sasvim OK po izgledu, ali je problem kad ih treba zazimiti.
 
Tipican srpski problem svi bi dobre ruze a da nisu skupe, a holandjanke nemaju premca ali je cena wau. Najbolje je kada neko ima cvecaru a uspeva da je dopuni svojom robom samo ne znam kako to ide oko pravnih pitanja moras imati registrovan i rasadnik ili kako?

Kako mislis problem kada treba zazimiti meni je prva zima i tek treba da vidim kako se ponasa i sta cu sa njom.. :cool:
 
Ne znam kakvi su problemi, ali samo sam čuo da ih treba obazrivije zaštititi.

Što se tiče robe iz Holandije, zaista ima cenu na nivou Wau, ali kvalitet je na nsikim granama. Nakupci kupuju tamo nižu klasu, a ovde je promovišu kao prvoklasno.
Ko može nabaviti garantovano kvalitetnu robu, mogu mu reći da cena i nije najbitnija.
 
Evo da i ja dodam, neku sitnicu, koju očigledno niste primetile, čitajući o sadnji ruža.
Sve je ok. dok ne spomenuste tapkanje nogom oko sadnice, Ne!!!! To nikako!!!! samo obilno zalite vodom da zemlja sama "sedne" oko korena.
Evo zašto: ako zemlju utabate ostanu vazdušni "džepovi" oko korenovog sistema, a voda teško prolazi kroz utabanu zemlju.
Kada zemlja nije utabana voda izgura vazduh oko korena te se zemlja lepo složi i nema opasnosti da bi se koren osušio.
Sasvim logično zar ne?
A i u Topalovićevom katalogu ništa nepiše o gaženju oko sadnice.
Meni sve uspeva,
A i ono plati skupo da bi bilo dobro, ne drži vodu kod nas. Stablašice sam platio po 1000 dinara pa od 3 dve nevaljale.
Daklem šta sam naućio, ove godine, u vezi ruža. Pošto sam ih imao u saksiji, nikako đubriti sa veštako u granulama, (ja posuo 16+16+16) nego samo sa tečnim po uputstvu.
Nikako ne saditi ruže u istu zemlju gde su već bile ruže, jer evo šta dobijemo:
2ymb03r.jpg

Gole, osušene grane
 
Hvala na ovim informacijama ja sam doduse tabala do sada i nisam primetila da je nesto islo lose ali nije lose znati kako treba da se radi....

Kako to mislite dve ruze stablasice nisu valjale sta im se desilo?
 
Jedna je bila već 70% osušena a druga 40% tako da se je ova prva osušila za 10 dana a druga posle 4 meseca.
Ali mislim da sam napravio jednu veliku grešku posadio sam ih u zemlju u kojoj su već bile ruže, tako da nisu ni imale šanse da se oporave.
 
Da, to što si sotavio istu zemlju u kojoj su već bile ruže je glavni uzrok. Čak kad se ruže sade u bašti, preporučuje se izmena što veće količine zemlje, ukoliko je na toj poziciji već rasla ruže.
 
Ova škola me je skupo koštala, ali u brzini i radosti zaboravih na literaturu. ::samo bes::
 
molim nekog ko zna da mi kaze sta je sa rasadnikom topalovic?jos u oktobru sam narucila sadnice ruza cajevki i penjacice.do dana danasnjeg nit mi stiglo nit se ko javio bar da su broj tel.ostavili ovako nikakav kontakt nemam.nisam rekla da ima 2 topalovica.e kod prvih smo vocke narucili a ovi drugi gde sam ruze narucila zovu se braca topalovic.molim nekog ko bilo sta zna o tome jer oba rasadnika su iz lipolista kod sabca.unapred zahvalna palancanka.
 
Kod nas su dobre stablasice oko 125 kn tj. oko 1600 dinara.

imam 5 obicnih u dvoristu,ali na proljece cu uzeti dve stablasice za ispred kuce.
mozda i viseako bude para
 
Ja sam preko topalovic.rs prošle godine poručio ruže, nije bilo nikakvih problema sa isporukom. Čim sam poručio dobio sam e-mail sa potvrdom moje porudžbine, a isporuka je u periodu koji je bio naveden na sajtu. Sa ostalim rasadnicima nemam iskustva.

@ nju-viliđ

Kod stablašica mi se ne sviđa što ih treba štititi od zime, mada kad počne vegetacija ceo se taj trud isplati. Samo je meni to smor raditi pred zimu.
 
pa kod tog topalovica smo i mi vocke narucili i stiglo je bez problema al kazem vam imaju jos jedni pise bas braca topalovic e kod njih narucila sam ruze nit mi stigle nit su potvrdili e-meil sa porudzbenicom a broja telefona nema neznam sta je to a krivo mi jer jesen prosla a ja neposadih ruze koje sam cekala.
 
Nazad
Vrh