Ekonomika poslovanja u ovčarstvu i kozarstvu

To je opet stvar tržišta, koje meso je skuplje, na to utiče više faktora. Jagnjeće meso spada u delikates mesa, nije baš kao živinsko i svinjsko,traži bolji standard i navike potrošača. Tačno smo po broju ovaca ni tamo ni ovamo, tj. niti imamo dovoljno da bi bili ozbiljni u ponudi, a niti imamo malo da bi digli ruke od toga. Nažalost ključni problem je tržište i mali broj ljudi koji hoće ovim ozbiljno da se bavi. Vreme će pokazati.
Dolazimo do kljucnog problema a to je trziste,ako ovcar koji ima 40 -50 jagnjadi i nemoze da proda ko ce ga ubediti da povecava stado.Poznajem jednog ovcara iz Lugova kod Sombora mislim da je najveci ima oko1700 ovaca,zadnji put kad smo se culi kaze da prodaje gotovo nema sem nesto na sitno i to je jedini razlog povecanja,sve sto se ojagnji to i ostaje da se jagnji gleda na sve nacine da se oslobodi muskih jaganjaca kazeda je stado izmaklo kontroli nezna tacnu brojnost svakodnevno se menja a zarada mizerija.Moje neko vidjenje da kod nas drzava subvencijama i raznim davanjima povracaima za nabavku osnovnog stada , dovela do povecanja broja ovaca a trziste sve manje. Perspektiva u ovcarstvu je individualna stvar ako prodas sve sto proizvedes normalno prosirujes proizvodnju u suprotno smanjujes,ali to pravilo ne vazi kod nas.
 
Apsurd je sto je danas putem subvencija opstine i ministarstva(samo da su redovne i na vreme) relativno lako i za malo para doci do osnovnog maticnog stada , ali na zalost stanje u zemlji je tako da je i to malo para tesko ili cak nemoguce izdvojiti da bi se pocelo. Da nepricam da je stanje na trzistu u zadnjih godinu dana po pitanju jagnjeceg meseca katastrofalno bar u mom kraju, razlog ne znam???:sta::sta::sta:

Navescu banalan primer u nasoj opstini postoji samo jedna ovlascena klanica (malog kapaciteta) od koje mozete dobiti papir za subvenciju po jagnjetu od 2000 din. Covek drzi monopol obeca da ce doci za jagnjad i laze mesec va i ne pojavi se , lokalna pijaca skoro i da ne postoji , tj postoji samo na papiru, pecenjari uzimaju na crno, neko vreme dolazila ekipa Stocar ub uzimali legalno uz potvrdu za subvenciju, njih vise nema jer cujem da je stao izvoz pa ljudima ne treba roba, tako ne vidim uopste svetlu buducnost ove grane koja je jako perspektivna ali u nekoj normalnoj drzavi.
 
Nije mi jasno kad se ljudi hvataju za papir i subvencije i na osnovu subvencija gledaju rentabilnost proizvodnje to nemogu da svatim i dali prodaje legalno klanici ili na crno , zar nije vazno da sve sto se proizvede i proda, mozda ja gresim.Drzava nek otvori trziste i uzme deo kolaca a ne da je mi vecito nudimo.
 
Grešiš zvonimire u delu prodaje. Da na "crno" prodaš jagnje izgubiš 2000 dinara. Što nije malo, ako jagnje košta 10000 dinara, to je 20% više para. Da ne trujem temu, nisam prodao klaničaru jagnje, pa, verovatno nikada.
 
Prosle godine sam odvojio 15 jaganjaca, obelezio i dva meseca pokusavao da prodam u klanicu i nista, na kraju prodao u pecenjaru. Ako i otkupljuju klanice uvek placaju manju cenu
 
Grešiš zvonimire u delu prodaje. Da na "crno" prodaš jagnje izgubiš 2000 dinara. Što nije malo, ako jagnje košta 10000 dinara, to je 20% više para. Da ne trujem temu, nisam prodao klaničaru jagnje, pa, verovatno nikada.
Moguce da gresim,ali klanicar placa dosta manje nego sto mozes dobiti na crno ,da ne duzim to ce bolje da ti objasne prfesionalci sa200-300 ivise ovaca.

- - - - - - - - - -

Grešiš zvonimire u delu prodaje. Da na "crno" prodaš jagnje izgubiš 2000 dinara. Što nije malo, ako jagnje košta 10000 dinara, to je 20% više para. Da ne trujem temu, nisam prodao klaničaru jagnje, pa, verovatno nikada.
Moguce da gresim,ali klanicar placa dosta manje nego sto mozes dobiti na crno ,da ne duzim to ce bolje da ti objasne prfesionalci sa200-300 ivise ovaca a moze i svi koi imaju iskustvo sa klanicom.
 
Slučajno sam naleteo na ovu gospođu amerikanku pa da podelim sa vama ,da vidimo malo mi slepci kako to rade u normalnim zemljama.[video]https://www.youtube.com/channel/UCmVMNXTsmxr1wkaQ5sExJ9A[/video]
 
Nazad
Vrh