Obračun,kalkulacija u ratarstvu

Racunica izgleda poprilicno drugacije kad se ukalkulise licni rad i jos kojesta sto mnogi poljoprivredni proizvodjaci kod nas ne racunaju.Realna zarada je daleko manja jer se amortizacija ne racuna onako kako bi trebalo.Nije amortizacija samo tekuce odrzavanje i trosak goriva i maziva.Treaba uracunati i radni vek neke masine pa samim tim i gubitak vrednosti iste posle odredjenog vremena kao i ihflaciju i sve vecu cenu nove mehanizacije.Sa ovakvim racunom se dolazi do one prave i realne zarade i tek tad mozete videti koliko ste uopste u plusu.Nije poenta unistiti sredstva za rad koja posedujete i pretociti njihovu vrednost u neku sumu novca za koju necete moci kupiti novu mehanizaciju
 
Poljoprivreda je fabrika pod otvorenim nebom. Sto kazu stariji ljudi samo 10% zavisi od nas a 90% zavisi od boga. Mozes da ulozis punu agrotehniku i na kraju ga sprzi susa ili ubije grad i nemas nista. Moze da prodje sa manjom agrotehnikom ako bude kisna godina ima super rod.
Nekad dok sam kao decak radio poljoprivredu sa dedom, deda nikad nikakvo djubre nije bacao u kukuruz, obavezno 2-3 spartanja obavezno razredjivanje na otprilike 30cm struk od struka,svake 4-5 godine izvlacenje stajnjaka i to je sve imao je kukuruz uvek vise nego ja sto sam prosle godine ulozio punu agrotehniku u kukuruz pa ga ispekla susa nisam obrao ni koren.
Ove godine sam dosao pameti pa ulazem samo ono sto mora pa sta mu bog da.

Psenica po hektaru:
oranje= 20l d2
tanjiranje= 15l
drljanje =10l
seme= tavanusa zaceretanjena=moja 350kg
bacena ciklonom i zadrljana
na prolece ide 300kg KAN= oko 10 000
prskanje od korova 2x
u drugom prskanju od korova ide folijalna prihrana
prskanje komplet grubo izracunato kosta oko 100 evra
kombajniranje 100evra
Prevoz psenice do kuce 2lnafte
Masine sve moje osim kombajniranja.

Za Kukuruz:
Za sad samo Oranje 20l d2
Posto je zimsko oranje mekano i prskavo na prolece ide samo 1-2 prohoda setvospremacem
5-6-7l nafte i setva...
Seme koliko bude kostalo?
300kg 15:15:15 u sejalicu
2x spartanje 10l d2 u drugom spartanju ide 200kg KAN
2x prskanje od korova u drugom prskanju od korova ide folijalna prihrana.
berac 100evra
prevoz do kuce 2-3-4 l d2

Kirija-Arenda je 100evra po hektaru,
Ovakva agrotehnika ce biti ove godine, od ove sezone uvodim obavezno prskanje strnjista totalom i samo jedno prskanje useva od korova. Sve placam odmah iz svog dzepa nemam nikakve subvencije niti zadrugu niti bilo kakvu povoljnost-stimulaciju iz tog razloga sam racionalan po pitanju agrotehnike,bar za sada.Koliko bude ostalo zarade po hektaru videcemo...:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
@oldimer Ako ne racunas amortizaciju i zakup nad sopstvenom zemljom onda si tu negde u granicama normale ali ipak nekih 100 evra po ha ulozis vise od mene. (Necu ostati duzan napisacu i ja svoje troskove).

@Pavle Ti ga pretera skroz! Sve je to fino ali dosta nerealno.

@Sasa P Lepo si sve napisao samo sto nisi sabrao sve ukupno slicno Otimeru!
 
Otprilike bi se složio sa Oldtajmerom +-100 eura.
1-Ne tanjiram strnjište ušteda
2. ne plaćam kombajn nafta+amortizacija ukupno 50 eura, ušteda
3 . manji zakup cc 300 eur ha ,ušteda
očekivani prinos u prosečnoj godini 8-9 tona po ha manjak.
tako da se otprilike svodi na isto.

Ove kalkulacije je bolje raditi na kraju sezone .

Zavisi još od puno faktora,druge obaveze vezane za poljoprivredu (PIO,ZDR,PD..)ko kada prodaje robu,koliki je euro u momentu prodaje,sezonska radna snaga,skladištenje,sistem pdv-a ..itd.
Rad ne računam jel mi je poljoprivreda delatnost i sve što na kraju ostane smatram svojom zaradom.Kada bi izračunali koliko sati radimo i kolika nam ispadne dnevnica imali bi odlične satnice(ovo važi samo za ratare).
 
U ovoj kalkulaciji je uracunato samo direktno ulaganje. Podrazumeva se da svaki Ha ili KJ vuce svoje svakodnevne troskove zivota.
Kalkulacija je ulaz po 1 KJ

KUKURUZ

- Oranje 15 l D-2 x75 din...................................................1125 din. (D-2 racunam po subv. ceni)
- Setvospremac 2 x 5 l = 10 l D-2 ........................................750
- MAP 100 kg....................................................................7000
- Urea 150 kg x 47 din ......................................................7050
- Bacanje djubriva 2 l D-2....................................................150
- Seme DKC 80.000 zr. oko 17.000 din ...............................8500
- Setva 2 l D-2 ..................................................................150
- Furadan 0.16 l/kj..............................................................500
- Prskanje 2 l D-2 dvaput 4 l D-2 ..........................................300
- Maton 0.7 l x 700 din 1 l (prsk. preko cele parcele) ...............490
- Equip 0.7 l x 1600 din 1 l (prsk. po redovima) ....................1120
- Callisto 0.07 l x 11.000 din 1 l (prsk. po redovima) ...............770
- Atplus 0.12 l x 600 1 l ....................................................... 72
- Spartanje 2 x 5 l D-2 = 10 l ...............................................750
- Vrsidba 10 l D-2 (moj kombajn) .........................................750
- Prevoz nekih 5 l D-2 .........................................................375
- Ukupno: 29852 din : 113 = 264 Evra
Ako su subv. po ha 12000 din : 1.754 = 6840 din/KJ minus subv. za D-2 (koje su vec uracunate) (58 l D-2/KJ)x75 din=4350 6840-4350=2490 din : 113 = 22 evra
264 Evra - 22 e =242 Evra Ulaz / KJ ili 425 Evra / Ha

Sa ovom agrotehnikom u rodnim godinama ocekujem rod od ...... procenite sami! Pa x ... cena kukuruza = ....? :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Rad ne računam jel mi je poljoprivreda delatnost i sve što na kraju ostane smatram svojom zaradom.Kada bi izračunali koliko sati radimo i kolika nam ispadne dnevnica imali bi odlične satnice(ovo važi samo za ratare).

To sve što ostane je bruto marža. Koristi se mnogo u EU zbog jednostavnog računanja ali ne govori mnogo o uspešnosti gazdinstva. Tu spadaju plate, profit vlasnika, amortizacija i zakup za zemlju u vlasništvu. Plate i profit se mogu posmatrati zajedno ali amortizaciju i zakup treba oduzeti radi dobijanja realne slike.
 
Kalkulacija po 1 KJ

SOJA

- Map 100 kg......................................................................................................7000 din.
- Bacanje djubriva 2 l D-2......................................................................................150
- Oranje 15 l D-2 x 75 din....................................................................................1125 (D-2 racunat po subv. ceni)
- Setvospremac 2x5 l=10 l D-2..............................................................................750
- Seme (moje) oko 50 kg x 69 din........................................................................3450
- Setva 2 l D-2....................................................................................................150
- Prskanje 2 l D-2 dvaput 4 l D-2...........................................................................300
- Oxon 43 grama/kj 160 g=5900 din....................................................................1585
- Promony 8 grama/kj..........................................................................................400
- Galbenon (bentazon) 2l/kj................................................................................1800
- Agil 0.6 l/kj 1 l = 2500 din................................................................................1500
- Vrsidba 10 l D-2 (moj kombajn)..........................................................................750
- Prevoz nekih 5 l D-2..........................................................................................375
Ukupno:........................................................................................................19.335 din : 113 = 171 Evra
Ako su subvencije po ha 12.000 din. : 1.754=6840 din/KJ minus subv. za D-2 (koje su vec uracunate) (48 l D-2/kj) x 75 din = 3600 din
6840-3600=3240 din : 113 = 28 evra
171 evra - 28 = 143 Evra ulaz/kj ili 250 evra / Ha Ako odbijem MAP, ulaz na 1 kj je 81 euro (neverovatno)!!

Ocekivani prosecni rod u rodnoj godini je od 1900 kg/kj ili 3330 kg/ Ha.

Ove godine necu koristiti nikakvo djubrivo u soji i ocekujem prosecan rod (ako bude ista godina kao i prosla) od 1600 kg/kj ili 2800 kg/Ha.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh