Творови

Karlito

Član
Učlanjen(a)
19 Jan 2011
Poruka
45
Lokacija
Мељак, Барајево
Тренутно имам проблема да половим фамилију творова, која је направила велику штету у живинарнику. Покушајима и грешкама сам учио како да поставим кавезну замку да се ухвате, па чак и два последња пута сам их ухватио су, ин по једног младунца, али су развалили жицу од кавеза на једном слабом месту. Нисам имао пушку, а и да сам је имао, никада са пушком нисам руковао. Чекао сам да дође онај што ми је позајмио замку, али док он дође твор развали кавез где је слаб и побегне.

Пошто сам живинар мање од месец дана, и то чувајући туђу живину док је власник одсутан два месеца, занима ме каква су ваша искуства.

Творови су до сада подавили око 30 домаћих пилића млађих од месец дана, 9 пилића који су достигли око пола коначне величине, једну кокошку, 6 гушчића масе 1,5-2,5 килограма, а у последњих 10 так дана. Установио сам присуство најмање три младунца.

Узгред, то је салаш у околини Вршца, а има око 50-60 комада живине.
 
Karlito
Tvor je zaštićena vrsta divljači koju nesmeš niti loviti niti hvatati, te možeš biti kažnjen i to ne malo....
Jedini način da odbraniš živinu je da pojačaš zaštitu kokošinjca i to ne samo novom mrežom već mrežu moraš ukopati ili izbetonirati temelj ograde
 
@Karlito. Samo nadji dobru malokalibarku i "bez publike"~pobij ta g..na,jer mozes napraviti Alkatraz,ako su se navadili nece odustati do poslednjeg pileta.
Moj ti je savet takodje da u sto skorije vreme nabavis jednog Nemackog lovnog terijera.Onda si bezbedan 100% i ne treba ti nikakva zamka a ni puska.Tamani sve zivo:pacove,zmije pa i tvorove.:ppozdrav::ppozdrav:
 
Творови се налазе у штали. Зид штале је једна од граница ограђеног простора где се налази живина. Улазе и излазе испод једних од врата штале, која је према кокошињцу, а није у функцији. Налазе се испод 70 бала детелине (углавном полурастурене или растурене бале које нису могле на таван штале) а и ако бих то расклонио, збрисали би на неко друго место у близини. Оба кокошињца имају земљу на поду, а ја не инвестирам, већ само одржавам имање док је газда два месеца у иностранству.

Пријатељ, који ми је позајмио замку је ренџер, а његов циљ је да се ухвате и пусте негде далеко од насеља, где неће правити штету. Ноћас сам ухватио једног младунца, и није ми до сада побеао. Добро сам синоћ ојачао све слабе делове кавеза. Први пут када сам уловио, уловио сам једног младунца, а видео сам једно заклано пиле уз некадашња врата штале, и две главице младунаца како чапају жртву. Дакле, има их најмање три.

Међутим, већ је сумрак, а Ренџер никако да дође. Већ разматрам да овог набодем нечим, да ослободим замку за синоћ за следећег.
 
Motka po "tintari",najlon kesa i najbliza deponija.Sad je prijatelju moj sve nenormalno vise zasticeno od normalnog! Pa tako i tvorovi od zivine koja nam jajima i mesom decu hrani,pa psi lutalice od ovaca i koza pa sve do pedera koji su takodje zasticeniji i veca dobrobit za drzavu i zajednicu od nas obicnih smrtnika!

Zato se u nekim situacijama treba pridrzavati one stare narodne:"Batina je iz raja izasla":zli::udri::ppozdrav::ppozdrav:
 
Надам се да ћу ових дана моћи да окачим неку слику. За сада не могу јер немам онај кабл за пренос, а овај лаптоп нема слот за картицу.

Пре два дана сам уловио једног младунца, и по препоруци ренџера однео сам га километар ипо, и са друге стране реке и пустио. Тврди да се твор плаши воде, и да младунци не знају да нађу пут. Прошле ноћи сам ставио исти мамац, али цркотина је ваљда сувише смрдела и није ушао. Иначе, последњих неколико дана нису правили штету. Ноћас сам као мамац ставио јаја разлупана јаја у рукаву неког старог џемпера.

Иначе, на пример, у Хрватској ако ти вук поједе козу имаш право на одштету. Ја сам фотографисао све жртве, осим малих пилића који су нестали без трага.
 
Imas pravo i ovde, ali uvek je uslov koji nisi ispunio a to je da je farma zasticena od ulaska tvorova cvrstom ogradom... I normalno da si zastitio nebi ti se to ni desilo
 
Sve je to "drzava" u sluzbenom glasniku lepo srocila da ako vam psi lutalice ili kakva druga stetocina unisti stado,krdo ili jato,sto pre se javite u veterinarsku stanicu i ostale nadlezne sluzbe,radi procene i naplate stete.Ali kada vam se to(ne daj boze) desi,svi prebacuju loptu iz jednog dvorista u drugo,iz jedne institucije u drugu i sve tako dok vam ne dosadi i ne odustanete.Ali ako kojim slucajem istrajete,dobicete odstetu u vrednosti dva pakovanja papirnih maramica da mozete ko' covek da se isplacete.Nedavno su mom komsiji psi lutalice rastrgli ovna teskog oko 80kg,kupljenog da se izda pokojnom mu ocu pola godine.Preskocili su ogradu i razvalili vrata od garaze~ostala samo vuna i kosti!Bio je u opstini,veterinarskoj stanici,policiji ikomunalnoj inspekciji.Posle 10~tak dana vodanja,dobio je 2500 dinara odstste:haha: Vise je potrosio za gorivo i prijave...Bice da je ocigledno on covek bio kriv sto je kupio ovna jer da ga nije kupio dzukele ga ne bi ni rastrgle:haha::ppozdrav:
 
Sinoc mi "nesto" podavilo 8 piladi susex~a(tezili oko1,5kg).Prezivelo ih je osmoro,a od ovih koje je zasad nepoznata stetocina unistila ostalo je samo 2 glave i krilca i noge!?Ne znam sta je ali sve i da je covek zivog cu ga oderati.Nocas cekam.Postavicu dve velike misolovke za pacove i jednu zamku za jazavce i vukove.Za svaki slucaj tu ce biti i dvocevka.:zli:::spreman na sve:: Neko ce platiti~glavom!
 
Meni je neko cudoviste za dve nedelje potamanilo 20 komada kunica starosti 15 do 30 dana,pojede samo glavu ostalo ne.Otvori na zicanoj mrezi na kavezima su da jedva provucem kazipret.Dali neko ima saznanja kroz koliku velicinu otvora (rupe) moze da se provuce pacov tvor ili lasica Postavio sam mamke Ratimor i lepak za pacove i 2 pacolovke.Dali mi neko moze objasniti kako se moze napraviti dobra zamka jos za njih.Unapred hvala na odgovorima svima.pozdrav.
 
Vruljanine meni se dogodila isto takva stvar ali sa patkama
nešto im je preko noći se ušunjalo i pootkidalo glave ostalo nedirnuto
meni susjedi stari rekli da je to kuna da ona galve otkida a ostatak nedira
 
Nazad
Vrh