Gorka paprika

  • Začetnik teme Sumadinac-Gruzanin
  • Datum pokretanja
S

Sumadinac-Gruzanin

Guest
Ne znam sto ali mi je sva paprika u plasteniku gorka .Dok je bila mladja ja sam mislio da je mlada pa nema ukus ali sad je stigla za branje i gorka je.sta moze da bude uzrok tome? Pre 15ak dana je poprskana insekticidom ali i pre toga je bilo isto.Imam i jednu ljutu u plasteniku koja je kao otrov ljuta ali mi komdija od koga sam kupio rasad rekao da mora da bude jedna ljuta u paprici.
 
Синко,негда си направио озбиљан превид.Претпостављам да водиш дневник производње па завири у њега и напиши корак по корак када си све радио и због чега си тако радио и како си то радио и чиме.Нарочито је важно која си хем.сретства употребљавао и када ,тачно.И због чега.
Пре доста година сам био у Пољској и био гост у једном комбинату који производи поврће.Паприка ко тегла,очи ми стале.И пробао сам је а она горка.Фуј-фуј а моји домаћини се смеју.Навикли па и не опажају горчину.
Свремена на време се код нас појави семе које даје горак плод као сортну карактеристику.
Међутим,горчина плода поврћа је у 99% случајева превид у процесу самог гајења биљака.
 
A možda i vuče neki gen od onog "kalifornijskog čuda" koje sam jednom posadio nekih stotinak struka, a to ni magarac posle nije hteo da jede, što reče neko. A pored nje ova naša domaća ajvarka, sa istom agrotehnikom, slatka k`o med. Kažem, možda, to je moje iskustvo sa "čudom".
 
Sto se tice dnevnika nisam ga vodio ali koliko me ovo pamcenje sluzi nije nicim prskana do pre15ak dana kad su se pojavile neke sitne crne bube na njoj . Ne bi ni video da nisam jednu ubrao , bile na peteljki do ploda .Otac poprskao a naziv insekticida cu sutra ili prekosutra da dam ,dok nadjem kesicu. Sad imam tri koje su se sparile ali jos nisu suve.Provetravanje je dobro jos sam i mrezicu za zasencivanje stavio preko i nije vrucina u plasteniku .Jedino otac pre pokrivanja isterao podosta ovceg djubreta i to neprevrelog.Ali ima sistem kap po kap. Nista mi se sad ne dopada u ovom plasteniku , krastavci sa istog struka jedan gorak jedan nije , paradjas mi sama voda ,posle 3-4 dana stajanja postane gnjil , ova paprika gorka. Ja sumnjam da nije valjao rasad koji je kupljen . Ali opet napominjem ovo mi je prvi plastenik.Valjda ce dogodine da bude bolje.A i nije ni veliki otprilike jedno 9 sa 4 metara.
 
Nazad
Vrh