Lažna bremenitost kod koza

postao sam vlasnik 20tak koza i 2 jarca.puno vremena provodim na forumu i ucim od vas.posto sam ja u austriji i radim a otac (72 godine) i sin 18 godina sve rade oko mog stada tako da mi otac rece:eek:ne su sve sjarne. u sto niko nije vjerova jer sam kupio da bih spasio od neodgovornih ljudi.sada me otac pita ,,po cemu moze da se prepozna kada ce da se jare,,?ja vas molim da mi to odgovorite jer od prodavca nemozemo nista konkretno od datuma u vezi parenje da dobijemo.sve imaju velike stomake i neke su ulile u sise.
 
Naliweno wime je najpouzdaniji i najbolje uocljiw znak!
Post je spojen: [time]1265113358[/time]
_________________________________________________
 
Moze biti da se radi o cistama na jajnicima.

berce je napisao(la):
Pozdrav svima
Molim sve ucesnikje foruma da mi neko pomogne. Naime radi se o sljedecem: Imam malo stado koza alpino rase 8 komada (7+1). Pocetnik sam u svemu ovome al sam naisao na jedan po meni jako specifican slucaj. jedna koza(jako mi se dopada zbog njenog izgleda i konstitucije) ima poremecaj hormona ili neznam cega. Svakodnevno se mrka ito zadnjih mesec dana. Odmah sam pozvao veterinara koji ima 30 godina radnog iskustva i koji joj je tom prilikom dao jednu injekciju za hormone kako mi je rekao, ali ona i dalje nastavlja po svome pa svakodnevno upraznjava sex.
Neznam sta da radim i taj veterinar mi kaze da je beznadezn slucaj.
da li je neko od vas mozda imao priliku da ima slican problem i sta mi je raditi?
 
Nazad
Vrh