Šumske jagode

Uzimajući sve u obzir, a i to da su prinosi daleko ispod reklamiranih količina.....pa i krupna jagoda (obična) je ove godine uz normalan prinos bila još isplativija i ne razvlačiš se celu sezonu.
 
Ima li ko informaciju da li je "Floriva" isplatila ikom jagode od prošle godine. Ja još uvek čekam isplatu pa neznam jesam li jedini ili je kod ostalih isto.
 
U istom smo kosu prijatelju. Zoran Radovanovic prevarant, jos mi prodali zarazene sadnice fertodija. Odrzavaju neka predavanja, ovo ono, strasno sta sve moze kod nas u drzavi. Da su mi blize, da odem da im naplatim sve uz kamatu...

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Kod njih si uzeo sadnice Fertodija? Da li je kod svih bilo tih zaraženih? Kod njih su bile mnogo skupe, jeste kontejnerska sadnica ali mnogo. Kako li je i ostalima sa isplatama? Jel bar i tebi nešto obećavaju kad i zoveš? Da vidimo imal li šta od toga u skorije? Imas li neke druge opcije za otkup regine slučajno?
 
Ne berem je vise. Cak i ako bude otkupa na drugu stranu cena ce biti niska, cenim da nece da placaju preko 300din. Svakako neisplativo, a u trecoj su mi godini, vec zapustene od prosle godine, jer nisam brao jesenas.
Sadnice fertodija su bile golog korena, ali 100tinak dinara, skupe, al zarazene. Koliki su prevaranti video sam kada sam im prvu turu sadnica vratio jer se videli da imaju rak korena. Oni mi poslali nove, ja iz predostroznosti uradim analizu i pokaze da su i one zarazene.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Neznam, nemam direktan kontak i bezveze je komentarisati. Treba poći od toga da nisu znali ni oni da su zarazene, ali ako jesu i smišljeno ti proda....neznam ne ide mi nekako....sa njima do sada sam imao fin odnos. Prošle godine kasnili malo sa plaćanjem ali opet platili. Nisu pravili ni mnogo zatezanja oko otkupa i klasa. Ove godine bas oduzise sa plaćanjem. Videćemo. Kad pogledaš lepo zamišljeno i moze da funkcioniše ali ako jedno drugo ne prati .......
 
Kako mislis nisi znali?
Prvo, vratio sam im sadnice koje su bile vidljivo zarazene i rekao im da su poslali zarazene, da to necu da sadim i da posalju zdeave ako imaju, oko 20% su imale izraslinu na korenu, poslali mi nove koje su imale manji broj i manje vidljivu zarazu, Ali nisam bio lenj i uradio sam analizu na fakultetu u zemunu, dokumentovano su zarazene, kao i vecina sadnica koje floriva prodaje sirom srbije vec par godina, tek ce ljudi da krenu da primecuju i zale se.

Da se vratimo na sumsku jagodu. Kako okarakterisati poslovnu situaciju ako predate robu us dogovoreni rok placanja, a kada rok prodje ovi kazu da nece da plate jer nisu prodali robu? Za mene je to prevara!

Pa uzmi ti prijatelju robu u radnji, a na kasi kazi da ces da dodjes da platis kad ti legne plata.

A s druge strane njihovo poslovanje se ne svodi samo na trgovinu sumskom jagodom, to je samo jedan mali deo. Oni rade otkup i prodaju raznog voca, sadnica, cveca... Znaci folirancija je da cekaju da prodaju jagodu pa da plate za istu, totalna glupost!
Znaci, niti sam se obavezao da mi isplata bude vezana za njihovu prodaju, niti sam gadljiv da me isplate od novca koji su dobili od ljudi kojima su uvalili zarazene sadnice ili sl. Prevaranti na kvadrat! A i meni su delovali ok, al sta ces - nisu.

Sad, ko se dogovorio da ga isplate kad oni prodaju, taj nema da se zali...
 
Ma ko će predati robu pod tim uslovom. Ako sve stoji ovo što kazes .......za sadnice .... nego kod nas sve moze. Pa najbolje tako uzmeš robu ....kao fol cena veća a plaćanje kad hocu i AKO hoću. Niko ni sa kim nema taj dogovor kad prodam platiću, ni nama niko ne garantuje da ćemo uopšte i imati rod i koliko. A to nema šta ovde da se žalimo. Ovde možemo da popričamo. A ako nema plaćanja ne ide žalba nego.... :)
I znači oni nas vuču ....
 
U Leskovcu danas jedno pola sata padao grad veličine klikera bez prestanka. Ono je tuga živa za svakog ko je sadio bilo šta na otvorenom.

edit: Pogrešna tema, izvinjavam se, molio bih moderatora da izbriše.
 
Jagode počele da stizu i u većoj količini. Ima li ko neki kontakt za otkup ili slično? Gde najvećim delom prodajete jagodu i koja je trenutna cena? Mi imamo još ne naplaćenu jagodu od prošle godine. Nenam, ne imenujem da ne etiketiram ali.....
 
Zdravo ja sam Bojan iz Kraljeva I imam isto sumsku jagodu.Sto se tice isplate floriva jos nije isplatila I nezna se kada ce a za otkup sam cuo da neka hladnjaca u Raski otkupljuje po ceni od 300 din ali vrsi isplatu odmah I da bude jagoda ekstra kvaliteta.Mislim da je to bas mala cena za nju kad se zna kolika je muka za branje I za odrzavanje
 
Nazad
Vrh