Elixir KWS april
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 60 od 172

Tema: Šumske jagode

Član crni gruja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    4,535
    Zahvalio se
    168
    Zahvaljeno 171 puta na 146 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nema teme da mi ne digne pritisak , za sada ,, no coment .. inace odosmo daleko ...samo od clanica EU,, da bi mogli da ih izvezu ha ha ...nisam mogao da izdrzim, nemoj Rajko da se ubedjujes nema vajde ..
    za bolje sutra

Član dubansr avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    974
    Zahvalio se
    163
    Zahvaljeno 53 puta na 52 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: rajko gmilanovac Pogledaj Poruke
    Koliko je meni poznato uzimaju od svih kooperanata koji odnjih uzmu sadnice,
    Evo kopiracu ti sta su mi poslali na e mail:
    Postovani,

Sadnica sumske jagode je 0,3 eura za kes ili 0,4 eura u kooperativi sa ucescem od 25%.

Celokupne proizvedene kolicine otkupljujemo ali samo iz zapadnog brdskoplaninskog dela Srbije.

Pozdrav,EVO DA SE GOSPODIN GRUJA UVERI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Selo moje lepse od Pariza :D

Član rajko gmilanovac avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    441
    Zahvaljeno 487 puta na 256 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Iskreno za ovo nisam znao valjalo bi da ih kontaktiras telefonom i popricas sa njima verujem da cete resiti problem plasmana.

Član dubansr avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    974
    Zahvalio se
    163
    Zahvaljeno 53 puta na 52 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Druze bilo mi je krivo ja napisem sta mi je covek napisao a clam "CRNI GRUJA" odma kao ja sam lazov,izmisljam,i kao odma ti kaze nemoj da se nerviras,zato sam kopirao njihovu poruku sa mog e maila,pozdrav
    Poslednji uredio dubansr; 01-05-12 u 21:10.
    Selo moje lepse od Pariza :D

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    766
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 171 puta na 106 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    За нашег пријатеља с Мајевице и све оне који су за то заинтересовани.
    Под претпоставком да си добио исправно семе не треба се зачудити што ти је никло тако мало биљака.Шумска јагода је воћна врста која има мало чудну дормантност семена и треба таквом семену посветити посебну пажњу што ти ниси урадио јер вероватно ниси ни знао.Но,сада имаш, из оног што ти је никло, матичне биљке и добро их искористи за даље размножавање.Пази их и мази а нарочито пази да не измрзну.Желим ти сваки успех у овом послу.

Član futurefarming avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    4,108
    Zahvalio se
    70
    Zahvaljeno 254 puta na 198 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bez daljih razmirica u ovoj temi, ko ne može da piše kako dolikuje neka se udalji od tastature!

Ako ne grešim predavanja su održana od Brusa do Loznice te je odprilike taj prostor podoban za kooperaciju.

Član crni gruja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    4,535
    Zahvalio se
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @dubansr
    brate ako si procitao u vezi sumske jagode , koja je nadmorska visina pogodna za njih ..ali ti si otprilike , na 95 - 120 met, to je malo . zato i traze brdskoplaninska podrucja
    za bolje sutra

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    223
    Zahvalio se
    52
    Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sam podatak da sumska jagoda "fragaria vesca" sorte regina pripada porodici alpskih jagoda tj. da uspeva do 1700mnv. govori sama po sebi, ali najbolji parametar je taj da se ona moze uzgajati svuda gde je ima u prirodi. A koliko ja znam nje nema u ravnici i Vojvodini tako da je po meni iluzija nju gajiti na malim nmv.Mozda bi moglo ali tu bi prinosi bili zanemarljivi.
    Poslednji uredio futurefarming; 04-05-12 u 22:45. Razlog: Nepotrebno citirati prethodni post.

Član futurefarming avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    4,108
    Zahvalio se
    70
    Zahvaljeno 254 puta na 198 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Iznad 1000m n.v. se znatno smanjuje broj patogena, posebno štetnih insekata a raste vodeni talog na godišnjem nivou te ako cena ne zavisi od vremena dozrevanja i berbe o takvim lokacijama vredi razmišljati. Naravno, na južnim i istočnim ekspozicijama.

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Poruka
    38
    Zahvalio se
    15
    Zahvaljeno 1 put na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ovo je interesantna tema, bilo bi lepo da neko od onih koji su sadili reginu i silčne sorte napišu par reči o utiscima, bar uopšteno. Ima li kakve vajde? Kako ide otkup?
    Mi smo doneli sa Zlatibora kod nas u Batajnicu nekoliko živića šumskih jagoda. Što se tiče roda - za sad se može pričati samo o efektnom vizuelnom utisku, ali je ova jagoda vrlo vitalna i toliko se proširila da je moramo stalno proređivati. Mnogi živići odu kao poklon prijateljima pa to mogu i ovom prilikom da ponudim ako je neko zainteresovan. Dakle opstaće svugde na svakom zemljištu i nadmorskoj visini, ali neće biti šumskih jagoda kao na Zlatiboru.

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    223
    Zahvalio se
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sve cu videti ove ove prve godine i otkup i vajdu samo da vremenske prilike koliko toliko budu normalne.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    17
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 17 puta na 8 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Rajko,kako si zadovoljan sa proslogodisnjim prinosom,koji je bio prosek po zivicu i kad si je posadio?Nameravam i ja ovih dana jedno pet ari.

Datum pristupanja
    Mar 2010
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Proslogodisnjeg prinosa takoreci nije ni bilo tj bio je zanemarljiv jer je jagoda posadjena u julu razbile su je vrucine tako da je tek krenula sa rastom u septembru pa je rod poceo neposredno pred mrazeve sinoc san onako preleteo obrao prvi put vec pocela poneka da zri ocekujem ozbiljnije branje da pocne za neke dve nedelje pa cemo videti sta i kako one koje su se primile u julu sad su bokori pola metra u precniku obilni plodovima i cvetom ono sto je u oktobru podsadjeno tek se sprema da cveta pa ce kasniti za ovom sigurno dva meseca.
    Poslednji uredio futurefarming; 23-05-12 u 01:28.

14. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku rajko gmilanovac na ovoj poruci:

snezni covek (19-05-12)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    223
    Zahvalio se
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pocelo prvo branje jagodice, nije neka kolicina ali sobzirom da je mnogo ucvetalo ocekujem za 10-tak dana da krene mnogo ozbiljnije.

Datum pristupanja
    Mar 2010
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Stevane imas li problem sa uvenucem kod nas u kraju mnogo vlage veliki procenat uvenuca kod svih uzgajivaca nepomaze ni trifender svaki dan po neka strada,

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    223
    Zahvalio se
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Rajko imao sam, ali uspeo sam sa Trifenderom da je vratim, ima nekih koje se nece vratiti ali kako je bilo pocelo ja sam se bio us..o. Za noc se dignu a oni ostali listovi sljonu a iz sredine po 3-4 nova. Dobro je za sada, ali velika u zemlji i u vazduhu je ucinila svoje. Ja mislim da je tu jedino resenje praviti prekrivke tipa otvorenih plastenika i onda nema brige, beres po kisi stiti od sunca a bogami i od grada. Ja sam racunao da mi treba oko 1000 eura da prekrijem ceo zasad, pa cu videti nesto letos.
    Poslednji uredio futurefarming; 04-06-12 u 15:39. Razlog: Nepotrebno citirati prethodni post.

Datum pristupanja
    Mar 2010
    Poruka
    1,209
    Zahvalio se
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod mene je bilo katastrofa i jos uvek traje a koristim Trifender maksimalno i kod mene iz sredine izlaze novi listovi ali ja na njih neracunam dok se one obnove i stignu na rod do tad ce sneg da padne tako da je ona ovu sezonu zavrsila nazalost kod drugih u mom kraju je ista situacija meni je stradalo sigurno 20% iako neizlazim iz nje i stitim je maksimalno.

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    223
    Zahvalio se
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nije meni toliko, ako npr. imam u jednom redu 150 sadnica zakacilo je jedno 15 kom., od toga se 10 povratilo. Posteno Rajko da ti kazem nisam verovao da je onaj Trifender toliko mocan.?

Član crni gruja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    4,535
    Zahvalio se
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Uzeo sam probno 100 kom .. zagledam svaki dan , skidam listove koji se suse , idem sa mineralima , nisam vise pametan uvenulo preko 20 kom ... a Trifender nemam jedan probao pa se usr..... ,pa tako i ja ,,evo danas nesto bolje ima novih rastu iz sredine ali ono sto se osusilo to je suvo
    za bolje sutra

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    223
    Zahvalio se
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Adresar poljoprivrednih firmi - poljolink
    Citiraj Citiram: crni gruja Pogledaj Poruke
    Uzeo sam probno 100 kom .. zagledam svaki dan , skidam listove koji se suse , idem sa mineralima , nisam vise pametan uvenulo preko 20 kom ... a Trifender nemam jedan probao pa se usr..... ,pa tako i ja ,,evo danas nesto bolje ima novih rastu iz sredine ali ono sto se osusilo to je suvo
    Crni probaj nadji trifender, meni je pomogao, ali sa druge strane imam problem sa krticom.

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja