Leopard i IMT plugovi

Znaci, hoces da kazes da varijanta sa fabrickim nosacima nije najsrecnije resenje kada ima zetvenih ostataka? Kako je sa zaoravanjem kukuruzovine sa tim navarenima? Da li vise stopa sa ili bez njih?
Pozdrav :)
Geometrija je takva da zemlja na dubini koja je referentna za IMT 755 - 25 -28 cm zemlja prati gornju ivicu daske , i deflektor ne dohvata ni najmanje . Tako je i jos kod jednog kog sam pozajmljivao . Deflektor koji sam pravio sam zavario koliko -toliko da se drzi 10-15 m. Bilo je u tarupiranom kukuruzu i rezultati su bili IZVANREDNI . Nijedan ostatak nije virio napolje. Zatim se vratih kuci da probusim rupe , ALI - nemoguca misija . Ko zna kako nek' pomogne :)
 
Pozdrav :)
Geometrija je takva da zemlja na dubini koja je referentna za IMT 755 - 25 -28 cm zemlja prati gornju ivicu daske , i deflektor ne dohvata ni najmanje . Tako je i jos kod jednog kog sam pozajmljivao . Deflektor koji sam pravio sam zavario koliko -toliko da se drzi 10-15 m. Bilo je u tarupiranom kukuruzu i rezultati su bili IZVANREDNI . Nijedan ostatak nije virio napolje. Zatim se vratih kuci da probusim rupe , ALI - nemoguca misija . Ko zna kako nek' pomogne :)

Jesi li ti pogledao moj video gore? IMT 755.20 i pogledaj koliko mu zemlje dolazi do deflektora. Puni metalni deflektori na tvornickim nosacima. I u ugaranju strnja na 15cm jednako radi kao i ovdje jer je proklizavanje manje a samim time i brzina malo veca. Ja stvarno ne znam sta tebe pati u cjeloj prici, moguce da je taj tvoj plug, posto je proizvodnja BK, ima neke drugacije daske pa te zato zeza...
 
Bas me je taj tvoj video i bunio . Ali slikam sutra detaljno i izbacujem :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav :)
Slikao sam na sta sam mislio , oprostite na losim uglovima slika , plug mi je bio na nezgodnom mestu , pa nisam uspeo bolje da slikam.
img-20160914-113516.jpg

img-20160914-113556.jpg

img-20160914-113647.jpg

A ovde se moze videti kako sam zapoceo busenje . Nazalost neuspesno.
img-20160914-113656.jpg
 
Mirko je rekao da su glave za sve jednake samo razmak daje colazu,izguglaj slike i sve ti jasno bude ,razlika izmedju krive grede i ravne (nosac glave) je da ravni ima veci razmak izmedju glava,krivi oko 84-86 a ravni 100 cm.
 
Leopard dvobrazni ima foru da zadnju glavu mozes prebaciti na manji ili veci zahvat ovisno o potrebi. Tako ako i kupis 2x16" mozes ga suziti na zadnjoj glavi na 2x14" razmak izmedju glava po duzini ostaje isti samo suzis zahvat. Pricam o plugovima s ravnim gredeljom. Prijasnji vlasnik mog trobraznog ga je bio rastavio i tako "grbavo" sastavio.

Leopard je zahvata 14" a Lav je zahvata 16"
 
A od 12" divlja macka a od 10" domaca macka.
[h=3]Leopard plugovi[/h]od mirko 015 » 01 Jan 2012, 19:12

[FONT=&quot]Da otvorimo i ovu temu o plugovima popularnim na ovim prostorima.
Proizvodjac ovih plugova je BNT Bratstvo-Pucarevo je maticno mesto firme,a jos su se proizvodili u njihovim fabrikama u Novom Travniku i Bosanskoj Kostajnici.
Proizvodili su plugove jednobrazne,dvobrazne,trobrazne,cetvorobrazne i petobrazne.Velicine su od 10,12,14,16 coli.Prvi su bili sa polukruznom gredom,a kasnije su uradjeni cetvrtasti.Zanimljiva stvar za ove plugove je to sto su svi njihovi noseni plugovi i od 10 coli i od 16 coli nosili iste daske i raonike.
Takodje je zanimljivo da su i oni proizvodili plugove za IMT kao i sve ostale fabrike bivse Juge[/FONT]
 
Poslednja izmena:
35ed04af97382a33c61bb76c0657adfa.jpg
8145c65e1f40b1f6c09167330f2d6b90.jpg
//uploads.tapatalk-cdn.com/20161001/cdc0e743d18be29e3b7f05585cccf1b7.jpg[/IMG
Stigao plug.Predpluznjaci.Par deflektora rezerve,dva para raonika rezerve,crtalo,tocak.290e

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Treba da hvata 2*35cm a rastojanje ja mislim da je 100cm

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh