Leopard i IMT plugovi

fefg51.jpg

f53qcw.jpg

65prtt.jpg

2ugdp8z.jpg

Utisci o plugu su odlicni. Doduse, dubina je 18-20cm, ali ne brinem ic, jer ovo je razoravanje stvarno tvrde ledine sa zelenom i mokrom travom visokom metar i po.
 
Poslednja izmena:
Cestitam ti i ovom prilikom!

P.S. Gdje su sad oni pametnjakovici sto pricaju da iza 12" pluga ne moze ici 18.4 guma?!?!? U ovu brazdu moja brena ulazi bez ikakvih problema i kojekakvog gazenja (Provjereno vise puta). Ovdje se fino vidi kako kvalitetno pluzno tjelo ostavlja fin sirok jarak za bolje okretanje zemlje i da se po njemu ipak mogu voziti i sire gume od 12"
 
Moj Olt Posavac juce promenio boju...dobio novo crtalo i navaren raonik...Spreman je za nove radne pobede.!!

- - - - - - - - - -

Odmascen je i skinutakorozija ,,Antirostom,, zatim je prefarban osnovnom crveno,...i sad cemo videti koja ce boja biti zavrsna.
 
Dobro ore....ne treba mi bolje.!

- - - - - - - - - -

Gde nemoze on imam i ovaj jednobrazac.!

- - - - - - - - - -

Dobro ore Imt 754 i lako se vuce zato sto je 10"
 
Rade, ovaj jednobrazni je IMT 752?
Nije Petre..ovaj jednobrazni je dobio poprecnu osovinu i rucicu od 754 a Imt 754 je dobio osovinu i rucicu od jednobraznog... i prebacio sam rucicu sa druge strane...pogledaj dobro......Gornja slika...sa desne strane ono oranje...to je orao jednobrazac...probao sam kako ore sa ovom osovinom...posle sam probao ovaj drugi...Jednobrazni plug je Olt posavac .
 
Aha, kapiram. A sto si okretao osovinu na 754? Ja sam isto razmisljao da je okrenem, ali sasvim lepo ore kad je namestena kao kod 755/6/7/8.
Petre..ja imam jednobrazni za tezu zemlju..mnogo lepo mi ore...na nekim plugovima je okrenuta poprecna osovina i bolje oru a neki oru i ovako,,,,ako ti lepo oru ne diraj nista ...ali probaj,,nista te ne kosta...istina je da bolje oru ali je problem za transport jer ga nemozes podici visoko... Moji plugovi su ocuvani jer ja vise koristim jednobrazni,,,zato su ocuvani...korisyim i njih ali manje...za mene je jednobrazni bolji..ja sam star covek..pa polako...nikud ne zurim
 
Ne vredi ti to jer ne mora da znači da je ručica precizno zavarena. Često taj poprečni deo (ispod koga ide kockica) i nije pravo zavaren. Zato prvo malo jače navariš kockicu pa je polako brusiš dok je ne dovedeš na pravu meru (naravno malo obrusiš pa staviš kockicu na njeno mesto i samo će ti se kasti koliko još treba brusiti).
 
Da kapiram, u pravu si, sad sam malo i zagledao samu rucicu, pravo je odsecen i zavaren poprecni deo, ali je i sam nagnjecen malo. Navaricu 3,5-4mm, pa cu polako da brusim.
 
b Petre...vidi kako sam ja to resio pa ako ti sesvidja....aravo da sam posle ofarbao...

- - - - - - - - - -

Sada sraf samo vuce kockicu koja alega a ravu povrsiu i fatastico drzi....Iskoristio sam jedan stari siljak od drljace.
 
Nije ni ovo lose resenje, Rade, mada mislim da cu ipak prvo da probam da ga vratim na fabricko navarivanjem i skidanjem viska.
Procitao sam, cini mi se u ovoj temi, ili mozda u ,,Plug, osnovna tema'', clan Bubu je tako uradio i pokazalo se kao pouzdano i trajno reenje.
 
Ovo je plug iskljucivo za onih 2% sitnih, neiskusnih hobi poljoprivrednika, koji oru Ferbusonom i 2x14'' kako bi ustedeli na gorivu, citaju forum i rade zemlju, uzimaju sve zdravo za gotovo.
Malo sam se igrao ovih dana, kad vec nije novo, makar neka lici. Zavrsni sloj je Mipina autoreparatur boja, crvena je RAL 3002 a zelena RAL 6016.
33jmlc3.jpg

swv02d.jpg

69g9dz.jpg

2cxdt9f.jpg

281zr0j.jpg

Trazio sam temu o farbarskim radovima u forumu za prikljucke, kako ne bih vise spamovao ovu temu jednim te istim modelom pluga, ali nisam uspeo da je pronadjem.
 
Nazad
Vrh