Leopard i IMT plugovi

vala bas...razmisljam da se odjavim i izbrisem sa foruma jer ja tu nemam sta da trazim....

- - - - - - - - - -

Rade, prvo da te pohvalim posto si krenuo lepo da komuniciras, a ne da vredjas kao sto si radio.
Kao sto je Bobo rekao, dok se ne dokaze, obojica ste u pravu. Bobo je mozda u pravu da IMT fabrika nikada nije obelezavala dva razlicita pluga istim nazivom, a ti si mozda u pravu da ovo jeste IMT 754 2x10" a to sam sada po jednoj drugoj sitnici video a evo i kojoj. Ram od IMT 755 i IMT 754 se razlikuje po polozaju i broju vidljivih srafova.
Ovo je imt 755 i po srafovima se vidi da su dva prednja srafa udaljeni jedan od drugog dok pozadi stoje tri srafa.



a kod IMT 754 su napred dva srafa priblizeni a na zadnjoj glavi ne postoji treci sraf. Ovo je Bobin IMT 754 plug.



Na tvojoj slici, gde je razmak kako kazes 25cm, srafovi su priblizeni napred bas kao na IMT 754.



Drugim recima, moguce da je fabrika Boljevac to nesto sklepala i da je iz tog razloga zaista prodavala IMT 754 kao 2x25cm, a mozda su napravili presedan i pod istom oznakom obelezavali razlicite plugove.
Kao sto i sam vidis da te ovde u neku ruku podrzavam, jer meni nije cilj da ja budem u pravu vec da zajedno istrazimo i otkrijemo sta je istina. Za to sluzi forum, a ne da se vredjamo bez potrebe.

daske original Kvernelandove su na mom plugu...ovakve daske i raonici kao na Bobinom plugu ja jos nisam video...KINEZ original....
 
Rade, molim te da mi objasnis:
Kako to da ovom plugu koji je navodno na prodaju kod tebe u kraju fali pero sa iste daske, kao na tvom? Kako to to da ima isti sraf za osigurac na osovini crtala, kao tvoj? Kako to da je prefarban u istu nijansu crvene, kao tvoj? Kako je garaziran, kad stoji pod sljivom? Kako je kao nov, kada je farban? KAKO TO DA JE RUCICA NA ISTI NACIN ZAVARENA ZA KOLENASTU OSOVIN?
 
Rade, molim te da mi objasnis:
Kako to da ovom plugu koji je navodno na prodaju kod tebe u kraju fali pero sa iste daske, kao na tvom? Kako to to da ima isti sraf za osigurac na osovini crtala, kao tvoj? Kako to da je prefarban u istu nijansu crvene, kao tvoj? Kako je garaziran, kad stoji pod sljivom? Kako je kao nov, kada je farban?

Klin na koljenastoj osovini povijen, rucka zavarena za osovinu na obje slike je ISTI plug...

Nema ti sto objasnjavati, htio ti je prodati svoj plug. Cjelo vrijeme ga hvali da ore kao lud, pise da je to tvornicki ram na plugu i da ih tu ima ko govana u njegovom selu a kad ga trazis sliku "nije mali pa da ide slikati po selu"... Prednji plaz je rezan (skracivan) kao i cjeli plug samo sto on to ne zeli priznati.

Prokuzen je davnih dana, samo nas vuce za nos...
 
Rade, molim te da mi objasnis:
Kako to da ovom plugu koji je navodno na prodaju kod tebe u kraju fali pero sa iste daske, kao na tvom? Kako to to da ima isti sraf za osigurac na osovini crtala, kao tvoj? Kako to da je prefarban u istu nijansu crvene, kao tvoj? Kako je garaziran, kad stoji pod sljivom? Kako je kao nov, kada je farban? KAKO TO DA JE RUCICA NA ISTI NACIN ZAVARENA ZA KOLENASTU OSOVIN?
Moj plug nije na prodaju...niti sam kome nudio da prodam moj plug...rekao sam da kod mene ima jedno domacinstvo koje je srarac umro i da njegov unuk dolazi vikendom i da cu ga pitati dali zeli da proda bas ovakav plug...cena plugova kod na je imt 755 je 500 evra a da ovakav vredi 600. Pnda je on rekao da on zeli napraviti dobar posao i da zeli da plati oko 350 evra. Ovde ni leskovacki nrma za 350 evra i onda se on naljutio i pise kako je moj plug nrka budzevina....Boba umrsto da nesto radi on sedi pored kompa i pise kojekakve gluposti. Ko ga slusa neka ga slusa a meni on nemoze drzati predavanja i plugu.

- - - - - - - - - -

Bobin kinez me ne interesuje

- - - - - - - - - -

Krivo vam je i zavidni ste mi zato sto imam bolji plug od vas i na neposten nacin mi nametate i ono sto nisam rekao

- - - - - - - - - -

Izgleda da jeste neka home-made budzevina, iseci, skrati pa zavari, i eto 26cm rastojanja.

Samo, razmisljam, tesko da oranje ovog Frankestajn 754 pluga uopste i lici na oranje originalnog, pravog 754 od 12". Nema slaganja bez siroke brazde...
Budzevina nije i bolji je od tvog

- - - - - - - - - -

Klin na koljenastoj osovini povijen, rucka zavarena za osovinu na obje slike je ISTI plug...

Nema ti sto objasnjavati, htio ti je prodati svoj plug. Cjelo vrijeme ga hvali da ore kao lud, pise da je to tvornicki ram na plugu i da ih tu ima ko govana u njegovom selu a kad ga trazis sliku "nije mali pa da ide slikati po selu"... Prednji plaz je rezan (skracivan) kao i cjeli plug samo sto on to ne zeli priznati.

Prokuzen je davnih dana, samo nas vuce za nos...
bolesan komentar

- - - - - - - - - -

Nemoj se zivcirati bez veze...

Sad i sam vidis sta svega ima na forumu. Samo polako ;)
ti si dokaz za to.. Ljudi beze sa foruma zbog tebe

- - - - - - - - - -

Ljudi...prijatelji moji....forumasi....razmisljam da se obrisem sa ovog foruma. Ako to uradim...znajte da sam to uradio zbog ovog Bobe...
 
Kako se pokazo imt 754 plug? :osmeh:
PS: Kolega Rade, neces bit ni prvi ni posljednji koji je to uradio zbog doticnog. :haha:
 
Ajd sve da covek proguta, ali da kaze da je plug kinez :haha: Gospode Boze pa nisam cuo nikada ovako nesto da postoji plug kinez. Pa nije to mikser majku mu poljubim pa da je dosao iz Kine.
Petarkrsmanovic, kada pozelis i ako se pitas da li tvoj traktor moze da vuce 2x30 sa Kverneland glavama, dobrodosao si kod mene da probas. Sipaj naftu, imas oko 2h voznje i resi misteriju a onda polako prati oglase.
 
Gledam slike,ima ovakav plug kod mene u komsiluku,imt sa ovim stranim daskama,trougao na vrhu i isto je malo smaknut u stranu gde se zakaci topling.Lepo ore,komsija Aca sa 533 i flasica rakije pukne hektar za koji sat.
Ona osovina za poluge stoji naopako tako valjda mora.
 
Nazad
Vrh