Leopard i IMT plugovi

Imam ja tri glave od Posavca 12". Kupio sam ih od drugara koji je na svoj 3x12" Posavac stavio čantavirske rešetkaste daske. Trgovao sam ih kako bih sa dve glave skinuo daske i namontirao na moj IMT756 plug. I na tim glavama su bili ti famozni špicevi (i sad su) ali su stavljeni van funkcije jer se koriste normalni raonici. Ako nekom treba prodao bih te glave... Na slici su dve sa daskama sa mog 756, glave još imaju i deflektore ali nisu slikani.


upload foto
 
Na tim posavcima su dolazile daske iste kao i na 755-756 plugovima a isto tako i raonici .
 
Sve ovisi... I ja sam pravio trobrazni s glavama od posavca pa sam premjeravao daske na 756 i na posavcu i rupe nisu stimale, nisu se gadjale u 2-3cm nikako. sad gledam daske od 756 na OLT kozlacima i ne ide mi u glavu KAKO?!? Takodjer plazovi na tom mom trobraznjaku nisu bili bajni pa sam u selu nasao jedan kratki i jedan dugacki IMT plaz i nema sanse da se namontiraju "saraf na saraf". samo jedna rupa pase i nista vise. Daske koje ja imam na tom posavcu su samo na oko slicne IMT daskama ali nikako ne pasu na IMT plug.

I jos jedna "nebitna, vrlo bitna stvar" pogledajte IMT plug odozgor i OLT plug odozgor. OLT ima izrazito otvorenije daske nego imt i po svim parametrima se treba lakse vuci i lijepse okretati zemlju ali manje mrviti brazdu nego IMT.

Po pitanju raonika, niposto ne pase raonik od imt 755 na OLT posavca istog zahvata. Komsija je kupio raonike da izbaci spiceve s OLT pluga i zato sto su daske puno otvorenije, na raonike su uvarivali dosta velike komade kod kovaca i kovali ih da ovaj ne baci nove raonike. Izgleda da bas sve pase s IMT-a ali ne pase ni blizu, bar po onom sto sam ja iskusio i sto sam imao prilike vidjeti.
 
Vidi posedujem " kljunas " sa tri glave . Kada sam ga reparirao obilazio sam naslepo vasare i trazio koje da kupim grudi i raonike koji idu bez kljuna posto je to definitivno jako lose resenje . To je potrajalo dok slucajno nije bio kolegin 756 u blizini i ja stavim daske moje na njegove i gle iste . odem kupim naslepo plamenove grudi dasaka i raonike samoostrece sa spicom za 756 i namontiram na kljunas bez problema, pasuje u plavu p.... dlaku . Jednom smo bili na istoj njivi on sa svojim imt ja sa kljunasem i zagledali i nismo primetili da su daske " otvorenije " . Plaz ne pasuje sirurno posto su i nosaci i grede nosaca glave razlicite . :ppozdrav:
 
Ovi spicevi idu definitivno ispod raonika da pridrzavaju vrh .Oni su nizi od nivoa daske i nikako nemogu imati funkciju vrha raonika.
 
Ne znam, ja sam bez problema prebacio daske sa IMT-a na OLT. Jedina razlika koju sam ja uočio je što su OLT daske malo deblje. Skroz leva glava je OLT, na na dve desne su stavljene daske sa mog 756 pluga. Druga slika je OLT daska, a treća IMT daska (s tim da sam ja isekao potrošeni deo daske na grudnom delu i stavio nove grudi koje sam kupio kod Huđika).


pic hosting


gifs upload


upload gif
 
E jebemu morat cu bas ici slikati komsijin posavac 2x10" i da vidite koliko je morao ubacivati na spic lemesa da se poravna s pravcem oranja. Uslikat cu i plug odozgora i OLT i kod drugoig komsije 755.20 da se vidi razlika.

Nema greske, OLT materijal i njihova obrada kako mehanicka tako i termicka mislim da se ne moze ni usporedjivati s IMT-om. nosac deflektora OLT sam na hladno trebao ispraviti i tukli smo cekicem od 5 kila dobroh 10 minuta da ga ispravimo. IMT nosac deflektora smo ispravili bez vecih poteskoca sa samo par udaraca. U ratu je pucano u komsijin OLT i ima jos uvijek jedna daska udubljenje od metka, dok su IMT daske od takvih "rana" pucale. Rucka pluga i nacin pricvrscivanja rucke na osovinu IMT do dana danasnjeg nije dostigao. Mislim da ono nitko ziv ne moze rasklimati ili polomiti. Jedina zamjerka sto su vazda imali losa crtala na tim manjim plugovima al drugo sve je bez greske.
 
Ovi spicevi idu definitivno ispod raonika da pridrzavaju vrh .Oni su nizi od nivoa daske i nikako nemogu imati funkciju vrha raonika.

Gresis plug je nov kupljen i pamtim kako je bilo kad je bio nov a i da sam to zaboravio jedna glava je 20 godina stajala na tavanu nova nedirnuta sa skinutim raonikom naravno . Raonik ide pored kljuna a daska je malo " usecena " da moze da prodje kljun .
 
Bravo za objasnjenje za spic,tacno tako.

Jos nesto za Posavca postoje dve vrste raonika koji su isti kao 755-756 i ovi sto se malo razlikuju,nije isti razmak rupa.

- - - - - - - - - -

Kvalitet materijala na OLT plugovima je sve cist celik,Lemind delimicno,IMT i Leopard obicno gvozdje stim sto je Leopard masivno uradjen pa se tesko krivi a IMT je najmeksi i tesko je u prodaji naci plug IMT a da nije malo ukrivljen.Jedino 755 niski su dobri jer ferdza to nije moga unistiti a da se zakaci za 577 nije moglo:osmeh:
 
Ali moze tak IMT 755 da se zakaci za Rakovicu 65-76 kao sto kod mene neki rade... Jbg kupili ljudi vece traktore pa zasto bi kupili i veci plug kad je plug ostao.. I tako ljudi oru sa Rakovicama 65-76 IMT 560-558 sa plugom 755... :osmeh:

Kod mene u selu mogu da nabrojim ljude na prste jedne ruke koji su uopste i promenili plug... Uglavnom ti plugovi su kupljeni kad i traktor i NIKAD nisu ni probali drugi plug a kazu da nemaju ni potrebe...

Ja sam imao preko 10 plugova i kad kazem to mom prijatelju kaze da sam lud... KAze da on ima Leminda i nema potrebe da proba drugi plug jel ovaj sluzi..
 
Vredi li ovaj Leopard 30.000din?
biggest20141014171052-14.jpg
biggest20141014171106-14.jpg
biggest20141014171118-14.jpg
 
Zakacis probas hoce ili nece da ore, vodi racuna da nije lomljen kostur pluga pa da je varen, tu jedan milimetar greska i nema popravke.... Ja isto tako otisao kod jednog sto prodaje plugove kaze imt plug a on iz tri dela sastavljen....a ako je dobar tj sve u redu onda vredi to je ipak oko 260 evra za te pare, nema jeftinije :)
 
Gledao sam jednog trobrazdnog krivog Leoparda sa Regentovim daskama i točkom ,daske su mu dobre raonici tu i tamo ali je nešto karabudženo kod kolenaste osovine i skroz je pomerena u napred.(kačio sam slike tog pluga) To mi bilo sumnjivo a gazda neće da ga isprobam pa sam odustao od njega.
 
Pa sta mu fali, bas sam kod mene uporedjivao jednu parcelu, pola radjeno sa Leopardom,druga polovina sa Vogelom resetkaste daske, prinos identican.
 
Da Gorane šta mu fali odrađuje posao kao i neki "fensi" strani plugovi.
 
Nazad
Vrh