Leopard i IMT plugovi

Zato ja imam raonike sa spicem i nema da nece u zemlju.

Da ovo su raonici za Poljeke plugove i imaju tri rupe. Stavljao sam u trgovini raonik za leoparda na ovaj i kut spica se poklapa super, rupe se ne gadjaju uopce al sta je problem probusiti nove rupe na kozlacu? Em su jeftiniji nego obicni za leoparda a garantiram da ce mi trajati puno duze...

Ne gledam ni ja trajanje raonika po godinama ali od kako 549 radi zemlju nikad ispod 30 jutara nismo radili. Strnja su se dvaput orala tako da ispadne da je plug godisnje orao 50-ak jutara zemlje, sto za 755.20 i nije mala stvar. Eno, prodan je u susjedno selo i covjek i dan danas ore s njim da nista nije dirao po raonicima.

vogel dvobrazni je orao prve godine 40 i sitno jutara od cega 30 strnja plitko, i u jesen sve duboko. druge godine je orao 46 jutara (takodjer su se strnja orala dvaput) i jos je u jesen orana tabla 10 hektara duboko. dok nije brena dosla, taj plug je orao 45-46 jutara 3 ili 4 godine sad oremo s njim samo manje parcele a strnja vecinom tanjuram tako da ce ovi raonici na leopardu trajati sigurnih 5-6 godina, na 60 jutara povrsine. Nek traju 5 godina, to je i vise nego odlicno.
 
Pre 4-5 godina su imali mnogo bolji kvalitet.Raonik nije nikako mogao da se iskrivi ili pukne.Sada to već nije taj slučaj.Možda sam naleteo na neku lošu seriju ali su za mene završili definitivno.
 
Cantavir posle duze upotrebe
2cmlunl.jpg
 
Premeri mi Mirko taj raonik da vidim koliko je siri (bez spica) .... Ne deluju mi puno siri.. Mozda slika vara ili su potroseni????
 
Cantavir su takvi,samo je vrh uradjen siri zato sto ima spic koji je ovde vec pojeden.
Tacne mere cu ti javiti na PP ako se setim i sutra.
Mislim da je 17,5cm sirok ispod prvog srafa na dole mereno pod uglom od 90 stepeni.
 
Premericu koliko je na ovim mojim sutra... Ali i deluju da su manji!!! Sparaju materijal svi sad!!!!!
 
I kod mene raonici iz Cantavira nisu bili na plugu vec 14 godina, nekazem da su losi, ali ima i boljih. Ciro podmetni i ti nesto ispod tih deflektora kao sto je uslikao kolega Bobo jer ovako oni nece raditi svoju funkciju da ranije okrecu zetvene ostatke u brazdu vec su samo kao produzetak na vrhu daske.
 
Šta mislite o ovom leopardu 3x35 gazda mi reče da su regentove daske na njemu.Vukao ga je sa 82-jkom i da lepo korača s njim.U pozadini se vidi još jedan leopard ali taj se ne prodaje
5.jpg
4.jpg

2.jpg
3.jpg

Jel to točak od IMT i jel smeta nešto u radu što je stavljen napred?
 
Moze lako biti da su regent daske na njemu posto je leopard pljunuta kopija regenta. Tocak je original za leoparda a meni je draze kad je postavljen na zadnju glavu. Ne mora biti nikakvih problema sto je namontiran ovdje gdje je sad...

Osovina mu nije dobro podesena, treba ici malo "u orano" za kojih 10-ak cm. Ovako kako je sad podesen, ne moze normalno orati...
 
Bobo šta misliš o ovom plugu da neće biti velik za traktor od 80ks,zemlja je dosta laka za obradu?Da li postoji mogućnost da mu na toj osovini smanjim zahvat,po potrebi ?
 
Nema tu smanjivanja zahvata...

Ne znam ja orati vasu zemlju pa ne znam ni koliko je ks potrebno. Ja leoparda 3x35 vucem sa 100+ks pa se ne brinem jel ima snage il nema al 80ks, po meni je to gusto za 3x14"... Ravnica, laksa zemlja ali opet... ne znam...
 
Nazad
Vrh