Leopard i IMT plugovi

Hvala druze, ali nije bio leopard upitanju, nego je lemind 2x32, covek mi pogresno rekao. I probao sam ga danas, katastrofa....
 
d0w3.jpg


q3py.jpg


Kad je bal nek je bal. Novi model crtala. Radi povremeno.
i5pw.jpg
 
Kod dvobraznog pluga IMT 757.20 da li je radni zahvat 2x35 cm, sad ono sto mene zanima postoji li kakav trobrazni plug istog(pribliznog) radnog zahvata a da je kvalitetan i da ga IMT 577 moze vuci bez da koristim sporohodnu stim da cu napomenuti da ima nesto jako teske zemlje gde se 577 jedva nosi i sa pomenutim 757 plugom?
 
Sta ce ti trobrazdni,ako imas problema i sa 757.20? U tom zahvatu bi jedino 755.30,ali onda zaboravi na zaoravanje tuluzine i slame.Ili koristi taj posojeci 2x35 ili eventualno ako nadjes 758.20
 
Ma misllio sam radi velicine brazde,kazem mislio sam u praksi i neznam sta bi bilo bolje zato ovde i pitam jer verovatno ima mnogo onih sa vise iskustva od mene.Nekako mi velike brazde pravi ovaj dvobrazni te kontam da kod trobraznog su manje brazde ali ako ga i ima sa pribliznim zahvatom.
Koji je radni zahvat ovog 758.20,pretpostavljam da je on jos veci(tezi) za vuc za pomenuti traktor
 
758.20 ima zahvat 2x40 i duzi je od 757.20(veci razmak izmedju glava)
Ja ga posedujem i orem sa imt577dv plug lepo zaorava biljne ostatke i nema gusenja.
 
Poslednja izmena od urednika:
758-2.jpg

oranje-30cm.jpg

Pre neki dan sam i ja postao vlasnik imt 758. 20 moj masez se preporodi mnogo ih lakse vuce lakse zaorava nego kvederland i regent prevrtac.
U planu je da uznem u zamenu za moj kvederland trobrazni imt 757 trobrazni.
Slikao sam sa telefona pa slike nizu nesto a i snimak cu postaviti za neki dan.
 
nasao sam ovakav olt plug http://prntscr.com/2lvkb1 na plocici pise 2x30 mnogo lici na imt756 cak su ga i u crveno ofarbali interesuje me kako bi ga vukao imt 560 sremska zemlja surcin,i dali je jaka cena 350e plug je u odlicnom stanju,molim drage mi forumase za odgovor i savet posto sam nov u ovom poslu
 
Na koju se visinu postavljaju crtala na plugu?

Procitao sam skoro sve iz teme, pise, ako ima vise trave i sl. da bude malo dalje i obratno, o visini nema reci? Na slikama, koliko vidim tik iznad raonika je postaljenouglavnom, meni je to nelogicno, daska onda nemoze cela u zemlju, tj, plug ce ici u zemlju di glavcine crtala?
Pitam sve ovo, jer na oba dvobrazna leskovacka pluga koje imamo,crtala nikada nisu ni namestana, pa sam ih izneo konacno na svetlost dana :)
Hvala

PS - Moji plugovi su identicni, ako neko zna tacno koji neka mi kaze :)

images.jpg
 
Poslednja izmena:
Na koju se visinu postavljaju crtala na plugu?

Procitao sam skoro sve iz teme, pise, ako ima vise trave i sl. da bude malo dalje i obratno, o visini nema reci? Na slikama, koliko vidim tik iznad raonika je postaljenouglavnom, meni je to nelogicno, daska onda nemoze cela u zemlju, tj, plug ce ici u zemlju di glavcine crtala?
Pitam sve ovo, jer na oba dvobrazna leskovacka pluga koje imamo,crtala nikada nisu ni namestana, pa sam ih izneo konacno na svetlost dana :)
Hvala
Ja prvo ako hocu da orem primera radi dubinu od 25 cm ja postavim crtalo tj. glavcinu crtala na 30cm od vrha raonika i opet se proba u oranju, ako se ore dublje odma se stane i podigne malo, ako plice onda se spusta mislim nema tu neka matematika i nije potrebno za tako nesto pretraziti celu temu jer se to steluje na terenu. Mislim da sam pomogao
 
Posto je citiran moj post moram da odgovorim a i nije vezena za plugove.
U brdu se i ne ore dublje,oko 20cm se ore ovde,zamisli da se ore 30-35 kao sto se ore u Vojvodini,kojom metodom bi mi to vukli uzbrdo a imam traktor ferguson ili jaca varijanta rakovica,a za duplu vucu se nema para i nije rentabilno zbog potrosnje goriva i zbog jako malih njiva.Ovde se ore dublje samo za vocnjak kad se sadi.

Kod nas se to ne zove oranje mi to zovemo ugar,zato je to i napisao kolega worm. Taj plug ide u tandemu sa 45ks i naviše a ferdža nema šta da traži s njim na dubini od 25cm i kusur,različito je podneblje i kod nas je obrnuto plug bi pojeo taj traktorčić vrlo brzo.
 
Nazad
Vrh