Leopard i IMT plugovi

@ Bobo
Hvala i tebi na trudu.
Koljena i jesu naštelovana suprotno jedno drugom. Sad sam izlazio van i gledao ručku i stoji prema naprjed 3 zuba do kraja a koljena su okomita pod 90 a kad stavim ručku na sredinu onda je ljevo malo nazad a desno malo naprijed. U oranju je cca i vodoravan i okomit a ipak vuče u neorano jer kad ga dižem na kraju bježi u desno - znači da je u oranju bio u ljevo. Ubacivao sam prsa daske i malo su starija od plazova pa je možda to neki razlog? Jel ti misliš da osovina plug ne mora biti paralelna s traktorom?
Sljedeće oranje probam s ručkom na sredini (desno koljeno naprijed, lijevo nazad) Mada sam izlazio sigurno 200 puta i probavao sve kombinacije.

I to doprinosi tvom problemu. Nije dobro kad su prsa starija od plazova. Ja bi to poravno brusilicom na mjeru. Poslušaj dukeja i probaj napravit kako ti je opisao, dakle pomaknit osovinu malo u stranu. I crtalo bi trebalo (kako plug sad stoji) za "prst" pomaknit u neorano, bila bi ti čistija brazda.

Što se tiče 757.30, malo se šalim, plug (kako stvari sad stoje) nije za prodaju. Malo OFF-a. Ima jedan dobar Lemken Opal 090 2+1 (ko što sam ja imao), sa pretplužnjacima i punim daskama i za prodaju je. Rusu bi lego aman taman.
 
Kako god no probao sam raznih i leopard mi najvise pasuje .Nije to savrsenstvo od puga ali radi fin posao za extra male novce . Naspram 757 se lakse vuce nesto slabije zaorava lepse slaze brazdu kada se ide sporije a na kockastom je to kolenasto vratilo mana ili sta vec . Ma sta da radis ne mozes ga namestiti u osu osim da ga pomeris par zuba unazad a tada super radi .
 
Znali iko kako da riješim problem prednja brazda mi je uvjek veca plug je IMT756 12 coli visoki klirens a zadnje gume su 14 ske imali to kakve veze.Pojedinci kažu koje gume tolko coli plug a ja u to baš i ne vjerujem
 
kolega kupio leopard plugove 3x12 coli a ima univerzala 53 ks kaže daga lako vuče bez ikakvih problema u šta ja sumljam.Kod nas su zemlje dosta teške a razmišljam i ja o kupovini novog pluga ovaj mi je već dop......

---------- Poruka napisana u 14:21 ---------- Prethodna poruka je at 14:17 ----------

Pa fino piše, samo treba staloženo pročitat.
piše lijepo i čitam staloženo al povuć ručku u nazad može biti iz kabine prema sebi i iz vana prema zadnjoj brazdi
 
Ako se nemoste dogovoriti šta je napred a šta nazad ti onda ništa ne diraj .:haha: Dali su ti poluge podjednako udaljene od ivice guma?
 
To ti jeonda veliki problem . Morat ćeš tada plug pomerati po osovini desno. Ako je desna bliza automatski je i kraca i zadnja je odmah uža brazda . U tom slučaju moze pomoći i ručka nazad za par rupa...:ppozdrav:
 
Deflektori pasu, nosaci deflektora ne pasu... I ako ciljas na one deflektore sto odmah na sebi imaju nosac (PLEMEN pravi one resetkaste koji ne valjaju ni kurxx i imaju odmah nosac na sebi) onda ni to ne pase...
 
Konkretno na ove ciljam(metalne) nisu skupi ovako na komad,ali kad treba platiti postarinu+ majstora da prepravi mogu lako da me izadju i kao novi.
http://poljoinfo.com/showthread.php?5405-IMT-757-delovi

Metalni ne pasu, jer kao sto kaze nosaci koji idu komplet sa njima nisu isti. Tj. kod 756 su duzi nosaci. A ovi na slici su cini mi se prepravljani nesto. Kao da su seceni ispod rupa. Ali su svakako mnogo kratki da se zasrafe direktno na dasku. Mozda ovi mogu da se srafe na nosace od plasticnih koje pretpostavljam imas. Mozda bi moglo i da se napravi nesto. Ali kao sto kazes mozda ce jeftinije da te kosta da kupis nove. Ja sam na 756 montirao plamenove deflektore i super idu, nisam imao nikakvih problema.
 
OP OP OP kolega, tek sad vidim da je plug skompletiran... Svaka cast!

Inace, deflektori na dobro stoje (po meni) vidjet ces kad probas. MOZDA ce malo hvatati izmedju njih i daske travu jer nisu priljubljeni jedno za drugo na pocetku, no to ces popraviti ili poceti zanemarivati. Ja sam svoje deflektore namontirao tako da njihov spic cocje izmedju nosaca i daske i nema kud da mrdne kad ga "zamamurim" na nosac i jos kad dotegnem pocetak deflektora izmedju nosaca i daske.

Jedina zamjerka sto svi vijci nisu iste boje... Ajd, na daskama je OK, al ovi na rami, to je neoprostivo. Zafarbaj ih dok jos imas farbe ;)
 
OP OP OP kolega, tek sad vidim da je plug skompletiran... Svaka cast!

Inace, deflektori na dobro stoje (po meni) vidjet ces kad probas. MOZDA ce malo hvatati izmedju njih i daske travu jer nisu priljubljeni jedno za drugo na pocetku, no to ces popraviti ili poceti zanemarivati. Ja sam svoje deflektore namontirao tako da njihov spic cocje izmedju nosaca i daske i nema kud da mrdne kad ga "zamamurim" na nosac i jos kad dotegnem pocetak deflektora izmedju nosaca i daske.

Jedina zamjerka sto svi vijci nisu iste boje... Ajd, na daskama je OK, al ovi na rami, to je neoprostivo. Zafarbaj ih dok jos imas farbe ;)

Samo početak prvog povišenja nije naslonjen na dasku, al kako sam reko nisam imo više živaca s tim se za.....at jer su me izludila. Na vrh tog prvog će ić malo vara da popuni tu "razliku", a možda svaka daska dobije manji komad rundajza na svoj vrh tako da i ako ima lufta između povišenja i daske trava ipak nemože glavit. Slično (ali puno kavlitetnije) rješenje ima OLT, samo što je on taj komad rundajza nabacio na povišenje. Uglavnom plug je već "položio" radni ispit i fino radi.
 
Predlazem da na svaku dasku na pocetak odmah navaris komad rundajzla da se cela manje trose. Vjeruj mi, produzit ces vjek trajanja za najmanje duplo. U mom kraju se 757 vozi kovacu jednom godisnje da "popravi" daske i da navari novi komad zeljeza na cela, jer se stari dosta potrosio. i samo peglaj a ispod varova celo daske kao novo.

Drago mi je da si zadovoljan plugom. Sta i ja pricam IMT je to! Pa da je umotan ko kifla, bio bi i dalje dobar ;)
 
Nazad
Vrh