Leopard i IMT plugovi

tako je 755 je pravi,756 je vec povuci potegni ako je zemlja teza,a mozes i leoparda 10 coli.
 
Postovani forumasi u potrazi sam za jednog dvobraznog leopard pluga od 12 coli i naleteo sam na jednog-navodno-leopard pluga koji je skroz drugaciji od onog sto ja trazim.Dali iko od vas moze nesto konkretnije da kaze o ovom plugu?
img0041aw.jpg
 
@zszolika Ovo je leskovacki plug od 14coli,solidan plug lako se vuce ali ne prevrce brazdu bas najbolje.
 
Na slici je Lemind Leskovac plug,kad s njim uzores kao da si posadio spomenike po njivi.Jednom recji katastrofa,ali moze i on da se sredi budzenjem dasaka od imt pluga.
 
Zoli 2x14 zbog linije vuce pluga jednako tesko ce da vuce 2x12 i 2x14 , ali leopard posto nesto lakse ide od ostalih.
 
telnett,jesi li ti siguran u to?molim te daj mi nekako laicno razumljivo objasnjenje posto nisam bas najveci strucnjak u to,hvala!prosto mi deluje neverovatno,jer inace c355 ursusi kod nas svi vuku 2*12 plugove....
 
Traktori sa širim međusobnim rastojanjem zadnjih točkova imaju problema sa kosom vučom pri radu sa plugovima manjeg zahvata, tj. kad se ne poklapaju linije sila vuče traktora i otpora pluga. U tom slučaju se deo snage traktora troši na savladavanje dodatnih otpora koji nastaju pri kosoj vuči (npr. povećano trenje plazova o bok brazde). Može se desiti da takav traktor lakše vuče neki plug većeg radnog zahvata gde ne postoji kosa vuča, odnosno gde traktor savladava samo otpor koji daje plug, nego otpor koji daje plug manjeg zahvata plus dodatni otpor usled kose vuče.

Ovo je uopšteno objašnjenje, a da li se konkretno može primeniti na taj Ursus - ne znam, nikad nisam imao dodira sa tim traktorom i ne znam kako se on ponaša sa konkretnim plugovima...
 
Znam samo da sam kroz razgovor sa covjekom iz susjednog sela pricao o njegovom 560 da ga pitam koliko mu trosi po jutru on kaze sa 12" trosi oko 10l a s 14" isto, al brze poorem. Kaze da je imao prije 12" plug i kad je mjenjao traktor taj mu plug ostao i s njim ore, jednom prilikom posudio imt 757 i kaze da nije mogao vjerovati kako lako ga 560 vuce, a puno bolje ore nego sa 756. Zao mu dan danas sto nije mjenjao plug dok je imao novaca, a sad radi manje zemlje, pa mu veci plug i ne treba. Uglavnom, preporodio se s 14" plugom, jer se nije oimao u brazdi nikud.

Ako imas gdje posuditi veci plug, probaj s njim orati, nikad ne znas, mozda i ursusu pase bolje nego 12" iako je u mom kraju "strucnim sudom u birtiji" utvrdjeno da je za ursusa 360 plug 756.20 kao saliven i da su jedno za drugo izmisljeni...
 
Kao sto kaze Dukej i BoboGovorim iz licnog iskustva sada koristim noviji citaj kockasti leopard kojega nosi isto ako ne i lakse nego stari 12" olt i lakse ide . Traktor je c360 koji je u 2 brzini brzi od 355 pa ga nosi ,tako da ce 355 sigurno ici sa njime . Naravno treba da je isprava da nije krivljen a ako raonici stoje suvise okomito treba podbaciti armaturu ispod srafova da se ne zabija u zemlju .evo slika na ovoj stranici http://poljoinfo.com/showthread.php?109-Oranje/page61&highlight=malo+divljih+zivotinja
 
Ljudi moze mala pomoc? trazim da kupim trobrazni plug, prijatelj mi nudi leopardov sa kokckastim ramom i trazi 900eur. da li je to puno?? Hvala
 
Uh Andricu rado bi se ubacio u tvoj avatar ! :osmeh:

Ide 3 , vasar u Rumi,strpi se malo , ne zuri
 
alooo ljudi plugoviii..... hehehehe
hvala na savetimai ja sam mislio da je to puno.
@zszolika kad resim ovaj trobrazni za koji dan imacu ja za prodaju leoparda dve brazde kockastog 14 coli.
 
Nazad
Vrh