Leopard i IMT plugovi

Koji plug kupiti Leopard ili IMT 757.20 , kod nas je teža zemlja a vukao bi ga Zetor60 .
 
Dukej, znam kako je to, meni je IMT plug stajao tri godine nisam ga ni pipnuo i nisam ni razmišljao o prodaji uopšte, ali kako sam imao nekih iznenadnih ne planiranih troškova, to je bio najlakši način da se dođe do para preko noći i tako on ode,, inače sam ga ranije vukao sa 560 i išao je lakše nego sa Zetorom sa kojim je samo jednu sezonu orao (to je ono o čemu smo pričali za IMT hidrauliku).
Samo kači slike, sad ću i ja da iskopam sliku mog jednobrazdnog IMT-a, a sada evo slika dvobrazdnog.

PICT1533.jpg

PICT1534.jpg
 
Deder Dukej stavi slike tih plugova za ugarenje. Baš me interesuje kako to izgleda.
 
Petobrazni plug za ljuštenje ili ugarenje glave su od konjskih plugova . Malo je bilo mokro ali je komša insistiro.
 
To sam pretpostavio, ali bih ipak voleo da vidim i slikicu...

Inače patim od iste boljke da kupim lošiju mašinu (osim traktora - to sam kupovao samo novo), sredim, koristim par godina, prodam, pa iz početka...
 
~Kiki~ je napisao(la):
Koji plug kupiti Leopard ili IMT 757.20 , kod nas je teža zemlja a vukao bi ga Zetor60 .

Bilo bi dobro kada bi mogao probati i jedan i drugi, jer nije im ista ni "spirala" plužnih tela i najbolje bi se videlo u radu koji bolje leži u tvojoj zemlji, i na primer jedina veća razlika po podacima je ta što je Leopard teži za ~90kg, i rastojanje plužnih glava mu je manje za 12cm nego na 757.
 
Leopard je i niži zar ne . Imaš li neki sajt sa podacima o leopardu . Znaš li otpor vuče kod ovih plugova.
 
Evo ujakovog FOP-a 610-14.
Ove umetke je imao i kod prethodnog gazde(nije covek imao dece,a imao 15-20kj ne verujem da bi sa traljom radio),a raonike je ujak kupio kod naseg lokalnog kovaca.
Vuce ga 560 u nasoj teskoj zemlji,ja mislim da ce brzo taj plug sahraniti motor,ali ga vuce istom brzinom kao i ja 560 i 756,s tim sto ujak na svom traktoru ima gume 18,a moje su 16.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Leopard je i niži zar ne . Imaš li neki sajt sa podacima o leopardu . Znaš li otpor vuče kod ovih plugova.

Isto je na 757 i Leop. kao što ima Dukej-72cm, dok je model kao moj 74. Postoji sajt mada ne ažuriran, sa malo podataka i bez slika - www.fpm.co.yu , za otpor ti ne bih znao reći.
 
Ljudi sad sam video da sam dobio drugu zvezdicu , kada se dobija 3. , 4. ,5.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Koji plug kupiti Leopard ili IMT 757.20 , kod nas je teža zemlja a vukao bi ga Zetor60 .

Kao što ti Čugi reče, najbolje bi bilo da prvo probaš kako će to ići sa tvojim traktorom. Ako takva mogućnost ne postoji onda se bar raspitaj da li neko kod tebe ima takvu kombinaciju i kakva su njegova iskustva. Ako tvoj traktor može da vuče u tvojoj zemlji 757, ja bih se pre opredelio za njega, jer u svakom slučaju bolje zaorava od Leoparda. Po snazi bi trebalo da je tvoj Zetor malo jači od mog IMT-a ali pitanje je da li je to dovoljno za 757 u tvojoj zemlji. Takođe ne bi bilo loše i da vidiš negde kako izgleda oranje gde je radio Leopard a da nisu ukljonjeni ili spaljeni biljni ostaci... Odluku ćeš na kraju ipak ti doneti pa da bar unapred znaš sa čim da računaš. :ppozdrav:

edit: Što se tiče otpora pluga odnosno položaja linije otpora pluga, ja sam pre neku godinu slao mejlove u IMT sa istim pitanjem ali me niko nije udostojio odgovora. A nigde više nisam mogao da iskopam te podatke.
 
Zar je tolika razlika da leopard ne zaorava lepo . Recimo ja sam prošle godine 2kj brao žitnim kombajnom kukuruz i nisam hteo da plaćam tarup i zarorao sam tako nisam ni rušio drljačom .Koja stabljika se videla i to najviše 15cm od zemlje . Nije se ni zagušivao .
 
Ja verujem da ni oni u IMT nemaju pojma o otporima . Nego rade te lece (daske) na kupljnim kalupima od pre 50god. Guraju 2 tipa daske već 50 god. Kakva tehnika brate .
 
To je sigurno, ali zato znaju da opale ogromne cene za sve.
Ma cela domaća industrija je takva. Letos sam zvao Majevicu u Bačkoj Palanci u vezi dvorednog tarupa, sve je bilo lepo dok nisam čuo cenu, ako se dobro sećam 120000.
To je skoro tri puta skuplje nego što košta na vašaru, a prave ga isti već ko zna koliko godina. ::lose::
 
a sto niko nema prednje crtalo??
kazu smeta,ali ja mislim da bo bilo korisno da stoji jer bi sekao masu,tako da taj sloj kurzovine ne bi bio prebacivan preko prednje daske nna drugu dasku i crtalo,gde najcesce i gusi
 
~Kiki~ je napisao(la):
Zar je tolika razlika da leopard ne zaorava lepo . Recimo ja sam prošle godine 2kj brao žitnim kombajnom kukuruz i nisam hteo da plaćam tarup i zarorao sam tako nisam ni rušio drljačom .Koja stabljika se videla i to najviše 15cm od zemlje . Nije se ni zagušivao .

Nije problem zaoravati nešto što "stoji" već ono što leži. Recimo tarupirani kukuruz pa još ako je suvo, onda neće da ide sa zemljom već se "naroguši" i beži samo gore pa ili zaguši plug (značaj visokog klirensa) ili ga ovaj "ispljune" odgore na oranje.
 
Što se tiče zaoravanja ja sam sa mojim Leom prezadovoljan, jedino kad idem sporo i preko 30cm pomalo se vidi trava koja je bila dugačka i jednostavno ne uđe u zemlju nego se preklopi sa susednom brazdom.
Evo sa komšijskog foruma slike Leoparda sa dva crtala.
DSC02531.jpg


Kiki, mislim da treća ide sa 150, četvrta sa 500 i peta sa 1000 postova, ako nije tako novii će me ispraviti.
 
A kvalitet jel i on 120000 , ni blizu . Koristio sam IMT kosačicu od druga , guši se , zviždi , greje se noževi užas . Prošle godine kupim iz uvoza KUHN od 2.1m GMD55 ide ko aždaja kosim zetorom 4. brzom 14km/h , 2.5kj/70min. Noževe sam platio 250 din/kom ali zato mlade izdanke drveća seče ko ništa nemojte kazati samo komšiji.
 
Pa ajde za kvalitet - to ne znam. Pre dve godine kupio moj drugar od njih dve sejalice šestoredne i zadovoljan je, samo ne znam koliko je platio...
 
Nazad
Vrh