Leopard i IMT plugovi

Resetkaste daske su u principu smisljene za teza tla da bolje usitne ritsku tesku zemlju, dok u laksim i peskovitijim tlima koja se lako rasipaju sa dogadja da zemlja "prolazi kroz dasku"
 
Po nekoj priči smanjuju otpor , ali u praksi baš nije tako . Kod nas su ih imali , ali im se brzo gubi trag !
 
Manje sila trenja ? Sila po jedinici površine je veća = pritisak . Možda u težim zemljištima , ali gde se mogu postići veće brzine (znači ne u najtežim) .
 
~Kiki~ je napisao(la):
Po nekoj priči smanjuju otpor , ali u praksi baš nije tako . Kod nas su ih imali , ali im se brzo gubi trag !
Kako im se gubi trag kad su i prosle jeseni a i jesenas orali kombinatovi CLAAS-ovi sa resetkastim plugovima dole u sirinama!!??!!??!
 
Image Image
Sl. 10. Otpor vuče i potrošnja goriva

Plužno telo br. 14 je namenjeno za izuzetno lepljiva zemljišta i u ovim uslovima nije moglo da iskaže svoje prednosti, a otpor vuče je ipak smanjen (62 kN) zahvaljujući manjem koeficijentu trenja između plastice i daske. Rešetkasto plužno telo br. 20 je u ovim, za njega nepovoljnim uslovima, dalo najlošije rezultate u pogledu otpora vuče (64 kN) i potrošnje goriva (14,1 l/h). Na primeru plužnog tela br. 20 se najbolje može videti kako se pogrešnim izborom plužnog tela za specijalne namene, u za njega nepovoljnim uslovima, može napraviti velika greška i nekorisno povećanje otpora vuče i potrošnje goriva.
Ovo sam negde vec postavio http://www.mehanizator.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2&Itemid=8
 
Nesto gledam ove umetke za IMT daske sto pravi Hudjik i naidjem na Plamenovu stranicu, i tamo vidim da prave isti umetak...

Malo se zagledao, pa i isti pretpluznjaci, ista pera, isti raonici. CJELI proizvodni program imaju jednak.

Molio bih upucene da mi objasne o cemu je rijec, jer kad stisnes i na jednoj i na drugoj stranici na umetak za 756 dasku, pojavi se ista slika. Sumnjam da bi jedna radnja od druge krala slike za svoju web stranicu...


Jel itko na forumu rezao original dasku i stavljao te umetke? Koliko se to cvrsto drzi na ona dva sarafa?
 
i ja sam ih stavio na 757 pre dve godine bio sam uzeo sve novo ostalo mi da ga ofarbam ali nikada da dodje na red :udri:
 
ODLICNO, hvala na brzom odgovoru!

Iduci put kad neko od poznanika bude isao uRumu, dam im pare i nek mi to uzmu, pa da malo produzim vjek mom starom plugu ;)
 
mityoo je napisao(la):
~Kiki~ je napisao(la):
Po nekoj priči smanjuju otpor , ali u praksi baš nije tako . Kod nas su ih imali , ali im se brzo gubi trag !
Kako im se gubi trag kad su i prosle jeseni a i jesenas orali kombinatovi CLAAS-ovi sa resetkastim plugovima dole u sirinama!!??!!??!

Da mityoo , ali bilo ih je u selu više i svi su odustali od njihove upotrebe . Sava ih je koristio , ali više ne mada ih poseduje , a znaš da ima Fenda , Claasa , Kirevca... A što se tiče Awissa , ako znaš ko je tamo direktor i mehanizator mislim da nema šta da ti pričam dalje (neću da vređam ljude , ali...) . Mita je kupio Kuhnov sa spiralnim dugim punim daskama , a on ne kupuje gluposti i ima puno znanja . :cao:
 
Bobo nije 12" već 10". :udri: No baja ga je ipak kupio. Znači novi (poorao 1,5 kj) Leskovački plug 2x10" sa dva nazubljena crtala i otkovanim raonicima za 410 eura.

 
samo neka uzme jos metalna povisenja gore i ima dobar plug. Kako sam ti i u poruci napisao, cini mi se da ima manji kut lemesa sa zemljom u usporedbi s IMT plugovima. 410€nije puno za takav plug, jer si rekao da znas da je zbilja tako malo poorao. Jos da ga rasiri na 12", posao stoljeca.
 
Evo, i moj 755.20 je dobio malo paznje pa sam ga uredio za ovojesensko oranje koje jos nisam ni zapocao...

Dobio je nova prsa na daskama PLAMEN:


I pod lemese sam podbacio 12mm sipku rebrastog armaturnog zeljeza tako da bolje "leze" i da plug lakse ide kroz zemlju. Plug sam nesto malo isprobao, da vidim kako u zemlju ulazi i kako ce se ponasati i dosao sam do zakljucka da cu 12mm sipke mjenjati s 10mm cim ova kisa prestane, jer sam malo ipak preterao s podbacivanjem, treba naci "zlatnu sredinu". Lijepo se ore, lako ulazi u zemlju, dno brazde lijepo odrezano, vise ne cupa zamlju. nisam mogao vjerovati koliko lakse se plug vuce nakon ove prerade.








Bit ce i video clipovi oranja cim krenem u oranje iza ove kise... Jedva cekam ;)
 
Nazad
Vrh