Leopard i IMT plugovi

kad sam kupio plug V&N podesio sam ga prema uputstvu koje sam dobio uz njega i nisam imao nikakvih problema posle. ovo je uputstvo za podesavanje plugova koje je pisao dr Nedeljko Malinovic, veoma sazeto
k4if6u.jpg
mjqq82.jpg
ajxfo0.jpg
5bb2hv.jpg
2cxdyle.jpg
 
Kiki, jel mozes poslikati svoj IMT plug da vidim kako mu sad daske i raonici leze, te kako peta stoji nakon prepravki koje si mu napravio...

Nasao sam poderani plug 610.07 (2x12") za neke male novce pa bi ga mozda i kupio. Raonici mu izgledaju dosta dobri, al su daske izvarene dosta. Ako ga kupim, svakako ce ga trebati popravljati i prepravljati i igrati se oko njega, tako da mi je svaki savjet dobrodosao.

Nesto vazem i nikako da odvazem sto da radim. Zagristi i na proljece kupiti onaj IMT s vogel daskama, il da sad kupim neki drljavi 756.20 i da ga polako sredjujem?

Novi me na kraju izadje oko 850€, a ovaj polovan sam nasao za 270€. Na njega nove daske jos 100€, metalna povisenja jos 30€ plazovi ne znam kakvi su (jos 40€) sto ce reci +/-440 - 450€

Sad bih najprije volio vidjeti kako izgleda Kikijev prepravljeni plug, pa da vidim kako to izgleda...
 
Kupi taj drljavi 756, baci komplet glave sa njega i kupi kompletne Vogelove glave (kao što su na tom novom IMT-u). Naravno, samo ako računica bude manja od novog. Ako nije jeftinije, onda taj novi sa Vogelovim glavama. Ne kupuješ plug za jednu godinu, pa onda ima smisla ta razlika od 400e.
Pošto si rekao si da je kod tebe laka zemlja, plug od 2x12" je prava mera za tvoj 549. Ja sam nekad imao 540 sa Fiatovim motorom i on je bio savršen za 756 (doduše ne preterano duboko). :ppozdrav:
 
I to sam razmisljao, da kupim kompletne te glave vogelove i da ih nabacim na 756 ramu... Sto mislis koliko bi jedna takva glava mogla kostati?

Bas cu sutra nazvati zastupnika za te plugove, pa da pitam je li uopce moguce i po kojoj cjeni kupiti te vogelove glave.
 
Cuj, ako je obicna daska kod nas po trgovinama 500Kn (oko 70€), dvije daske su 150€, pera, spaneri, nosaci povisenja i sama povisenja, nosaci daske, plazovi i na kraju lemesi... Ove cjene sto pisem su IMT standardni djelovi, a vogel ima i promjenjivo celo daske tako da mislim da nema sanse da se po glavi prodje manje od 200€... bar mislim.

Bas cu sutra nazvati zastupnika da ih pitam za cjenu, al kako to kod nas ide, mislim da mi nece moci dati tocan odgovor...
 
Kod nas kovac pravi resetkaste glave za imt i leopard plugove po ceni od 170-180 eura po glavi!
 
Cekaj malo... To kompletna glava koju samo nasarafis na ona 3 sarafa, il samo daska, pa jos moras kupovati milijun djelova da bi to pripaso na plug?

Kakva je kvaliteta materijala u kocnoj radinosti? Ne mooze dasku praviti od obicnog kaljenog zeljeza, tako da radije 200 za punu vogelovu dasku, nego 180 za neku koja nema "ni ime ni prezime"
 
Mityoo misli na sve kompletno, samo našrafiš sa ona tri šrafa za "nogu". Stavljao sam ja slike tih rešetkastih glava (daski) na forum u temi modifikacija IMT pluga.
 
@ Bobo
Pogledaj na sajtu Hudjika iz Temerina jer i on pravi komplet glave.... A mislio sam na komplet glavu sa raonikom, plazom i svim ostalim sto uz to ide, a ne samo na dasku!
 
Za Huđika rešetkaste glave pravi jedan kovač u Novoj Pazovi. Čugi ga poznaje.
Mislim da je cena 200 evra po glavi.
 
Ovog leta sam bio kod Huđika i tada je imao kompletnu rešetkastu plužnu glavu za koju je tvrdio da je kopija Kvernelanda. Ali i cena je bila oko 400-450 evra, ne sećam se tačno.
 
U Rumi kad sam bio ljetos, jedan iz nase grupe je trazio za Vogela 950 bilo kakve kompletne glave. za tri komada je dobiveo neke mizerne popuste, al nista znacajno. Sve u svemu, ispod 300€nije bilo pune daske, a resetkaste je nasao po 400-tinjak€ po komadu. Rekao je da ce uzeti te resetkaste, a meni se oblik daske nije svidjao, izgledala je vise ko resetkasta ralica, nego pluzna daska.

Kod Hudjika nije ni isao pitati, jer je znao da je skuplji od ostalih... Ne znam je li kasnije sto isao dogovarati, samo znam da je vizitke pokupio.

Danas sam zvao zastupnika za IMT plugove i OPET mi se nitko nije javio. Kad god ih zovem, nikad se nitko ne javlja u nabavi, a kad nazovem neku od poslovnica, kazu nazovite u nabavu...

Nesto gledam po internetu nove IMT plugove s IMT daskama i nekako mi se cini da su i oni promjenili dizajn u "pasivni" ili ni se samo cini... Lemesi stoje dosta "plosnato" u odnosu na ono na sto sam navikao gledati na IMT plugovima.

Na proljece cemo kupiti plug i to novi, pa kud puklo da puklo, a do tad mir...
 
200€ pravi kovač iz B. Topole kažu da je kvalitetnija od Hudjikove , samo na oko nije nešto .

Biće Bobo i slika samo kad se prolepša vreme . :cao:
 
Dragane, izvoli slike koje sam na brzinu "ukrao" sa par stranica ;)





Ovdje se lijepo vidi kako lemesi "leze" na zemlji:


Kod Hudjika, kako kaze, nije htio ici, jer je ovaj preskup. Cuo sam od puno ljudi da su njegove daske od vrlo kvalitetnog materijala i da im nema zamjerke, osim cjene.

Kiki, bas idem potraziti slike tih resetkastih daski, znam da sam ih negdje na ovom forumu vidio. 200€ kompletna daska s lemesom, uopce nije puno, samo sto bi kod mene u dosta slucajeva zemlja prolazila kroz daske kako se lako ore...
 
hvala bobo... ovako sa slike se primeti mala modifikacija ali bi najbolje bi bilo u njivi videti kako se ponasa stari i novi! :D
 
Nazad
Vrh