Leopard i IMT plugovi

Zdravo svima!Pošto je sezona oranja u toku a ja sam skoro kupio polovne plugove koji bi trebalo da su IMT 756 VK interesuje me nekoliko stvari.Plugove sam platio 300 e i vučem ih Ursusom C 360.Vučem ih 2 brzinom,slažu odlično i dubina je negde između 22 i 27 cm.Mislim da je to OK pošto je moja zemlja izuzetno teška-Rakovica i 558 jedva idu sa leskovačkim.Međutim tek posle kupovine ustanovio sam da sa plugovi bili plavi i da su prefarbani u crveno.Takođe kada sam kupovao krajeve dasaka i peraja(plastična) za IMT video sam da se rupe na daskama ne gađaju sa rupama na IMT-ovim krajevima i perajima.Nekako sam ih nabudžio ali me interesuje da li neko zna o kojim plugovima je reč.IMT-ovi nisu sigurno pošto su bili plavi.Što se tiče veličine identični su sa IMT 756 VK.Takođe se ručica za promenu zahvata pluga razlikuje od IMT-ove,neko mi reče da je stariji model.Čuo da su možda FOP Novi Bečej ali ko zna.Kada ih budem slikao okačiću sliku,a do tada da li neko naslućuje o kojim plugovima je reč?
Ja sam zadovoljan ali me čisto interesuje čiji su.
Pozdrav!
 
sale1706 je napisao(la):
Zdravo svima!Pošto je sezona oranja u toku a ja sam skoro kupio polovne plugove koji bi trebalo da su IMT 756 VK interesuje me nekoliko stvari.Plugove sam platio 300 e i vučem ih Ursusom C 360.Vučem ih 2 brzinom,slažu odlično i dubina je negde između 22 i 27 cm.Mislim da je to OK pošto je moja zemlja izuzetno teška-Rakovica i 558 jedva idu sa leskovačkim.Međutim tek posle kupovine ustanovio sam da sa plugovi bili plavi i da su prefarbani u crveno.Takođe kada sam kupovao krajeve dasaka i peraja(plastična) za IMT video sam da se rupe na daskama ne gađaju sa rupama na IMT-ovim krajevima i perajima.Nekako sam ih nabudžio ali me interesuje da li neko zna o kojim plugovima je reč.IMT-ovi nisu sigurno pošto su bili plavi.Što se tiče veličine identični su sa IMT 756 VK.Takođe se ručica za promenu zahvata pluga razlikuje od IMT-ove,neko mi reče da je stariji model.Čuo da su možda FOP Novi Bečej ali ko zna.Kada ih budem slikao okačiću sliku,a do tada da li neko naslućuje o kojim plugovima je reč?
Ja sam zadovoljan ali me čisto interesuje čiji su.
Pozdrav!
OLT-POSAVAC :cao:
 
Kako su se pokazali ovi plugovi?Jesu li OK?Gde mogu da kupim orginalna peraja za njih pošto ova IMT-ova koj sam namestio guše i ne stoje kako bi trebalo.Da li znaš koja je oznaka?
Sutra kačim slike pa samo da mi potvrdiš da su to ti plugovi.
Pozdrav! :D
 
Ja sam kupio od komšije i ofarbao u crveno,dobri su :cao:
6tffhe.jpg
 
I ja mislim da je u pitanju OLT-ov plug (sad, da l' je Posavac ili neko drugo ime - to zaista ne znam). Ima moj drug takav plug ali trobrazdni. I on je menjao sa jednog dvobrazdnog IMT pluga daske na ovaj trobrazdni (jer su bile u boljem stanju) i posle smo videli da ipak ima vrlo malo razlike između preostale treće daske i ove dve sa IMT-a (na prvi pogled izgledaju isto). Taj njegov plug je imao i neke špiceve koji idu od plaza ka vrhu raonika, ali je on to bio poskidao i koristio klasične raonike.
 
:D uze mi rec sa tastature :ppozdrav:
stiv je napisao(la):
sale1706 je napisao(la):
Zdravo svima!Pošto je sezona oranja u toku a ja sam skoro kupio polovne plugove koji bi trebalo da su IMT 756 VK interesuje me nekoliko stvari.Plugove sam platio 300 e i vučem ih Ursusom C 360.Vučem ih 2 brzinom,slažu odlično i dubina je negde između 22 i 27 cm.Mislim da je to OK pošto je moja zemlja izuzetno teška-Rakovica i 558 jedva idu sa leskovačkim.Međutim tek posle kupovine ustanovio sam da sa plugovi bili plavi i da su prefarbani u crveno.Takođe kada sam kupovao krajeve dasaka i peraja(plastična) za IMT video sam da se rupe na daskama ne gađaju sa rupama na IMT-ovim krajevima i perajima.Nekako sam ih nabudžio ali me interesuje da li neko zna o kojim plugovima je reč.IMT-ovi nisu sigurno pošto su bili plavi.Što se tiče veličine identični su sa IMT 756 VK.Takođe se ručica za promenu zahvata pluga razlikuje od IMT-ove,neko mi reče da je stariji model.Čuo da su možda FOP Novi Bečej ali ko zna.Kada ih budem slikao okačiću sliku,a do tada da li neko naslućuje o kojim plugovima je reč?
Ja sam zadovoljan ali me čisto interesuje čiji su.
Pozdrav!
OLT-POSAVAC :cao:
uze mi rec sa tastature :ppozdrav: :D
 
Evo, posto nisam pronasao kabal od fotoaparata, danas otisao i usput poslikao FOP - Vogel plug.

Plug je napravljen od IMT rame, i Vogel pluznog tijela. Celo daske je promjenjivo, a sama daska se moze zakosavati po zelji spanerom sa zadnje strane.

Na prvoj seriji plugova je pisalo FOP - powered by Vogel Noot i to je bilo i na rami naljepito, a i na plociti. Sad na plocici pise samo Vogel Noot - made in Serbia a FOP se nigdje ne spominje.

Razocarala me cinjenica da na ovaj plug ne pasu IMT raonici, vec samo original njegovi. Sad cekam da saznam cjenu takvih raonika da znam dal da se nadam ovakvom plugu, ili standardnom IMT, jer necu davati 50€za raonik, nije me pamet ostavila.











 
Bećarina pusta je napisao(la):
Bobo imaš pivo za slike. :ppozdrav:

Dogovoreno!, ak treba jos kaki detalj slikat, vici.

Dragan18 je napisao(la):
lepe slike samo fale deflektori@ :ppozdrav:

Deflektore (one bezvezne resetkaste) imaju 14" i veci plugovi. Na ove male ih za sada ne stavljaju, iako sam dobio informaciju da ce i na njima biti u dogledno vrijeme.
 
Dragan18 je napisao(la):
lepe slike samo fale deflektori@ :ppozdrav:

Fali i prednje crtalo i nosač crtala. Nebi bilo loše ni da imaju u opciji nazubljeno i valovito crtalo. A za nedostatak (kvalitetnog) povišenja daske tj. deflektora imaju minus velik ko kuća. Bez toga se neore.

I da se mene pita produžio i povisio bi malo plaz na zadnjoj brazdi, premda je i ovako olrajt. Isto tako bi stavio još bar jedno mjesto za kačenje toplingera, ništa ih to nekošta, a kod oranja sa nekim traktorima bi to dobro došlo.
 
Becarino, MISLIM, al ne mogu 100% reci, al ima dva mjesta za kopcanje top link poluge... Naljepili traku preko rupa, pa se ne vidi.

Kazem, ne mogu biti siguran.

Evo slika original IMT daske, i kverneland daske na 754 plugu:






Da mogu negdje naci 754 plug, pa da na svoju ramu prebacim daske... Al bi se oralo i dan i noc ;)
 
Bobo nisi me skužio. Mislio sam na još jedan položaj za kačenje toplingera, a ne na još jednu rupu na sadašnjem položaju.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Bobo nisi me skužio. Mislio sam na još jedan položaj za kačenje toplingera, a ne na još jednu rupu na sadašnjem položaju.

Lijevo-desno?

To sam rijetko vidjao na plugovima, da ti budem iskren.

al vise rupa gore-dolje ima svaki malo ozbiljniji plug, a lijevo-desno se cijeli jaram moze pomicati, pa nema potrebe za vise rupa u stranu.
 
stiv je napisao(la):
Ja sam kupio od komšije i ofarbao u crveno,dobri su :cao:
6tffhe.jpg
Evo slika i mojih plugova.Sada sam gotovo siguran da su to OLT POSAVAC 2.30.
2uqhb8n.jpg

Jesam li upravu?
2ufzsic.jpg

Crtalo ću zameniti nazubljenim i sa većim prečnikom,a krajeve dasaka sam uspeo namestiti od IMT-a.Kao što vidite morao sam na krajevima izbušiti dodatne rupe jer se nisu poklapale sa rupama na dasci.
2vwyzjk.jpg

Peraja sam namestio plastična od IMT-a ali ću ih skinuti jer to nije to.Guše i ne leže lepo na daskama.Da li znate gde mogu da nabavim orginalna kao što su na Stivovom trobraznom 3.30?Koja im je cena?Ako imate pošaljite broj neke kovačnice koja ih pravi.
2lk4snp.jpg

Ja sam izuzetno zadovoljan i ne bi ih menjao za IMT 756 VK.Brat i ja smo orali zajedno ja sa C 360 i ovim plugovima,a on sa C 355 i sa IMT 756 VK.Moji plugovi puno lepše slažu nego njegovi,bolje zatrpavaju ostatke i lepše prevrću brazdu.Što se tiče dubine ona je identična.Uskoro šaljem slike i tog oranja pa bih želeo da čujem Vaše komentare.
Pozdrav svima i hvala na korisnim savetima.
P.S.Sada bih čuo Vaše komentare. :bravo:
 
Nazad
Vrh