Leopard i IMT plugovi

Reč je o Novobečejskom FOP-u. Njih je Vogel kupio i sad se tamo prave plugovi koji imaju ramu kao IMT-ovi plugovi koje su ranije pravili, ali su plužne glave Vogelove.
 
Na prošlogodišnjem NS sajmu su izložili jedan trobrazdni 757 (757.30), kao i jedan trobrazdni 756 (756.30). Nisam siguran, ali mislim da su na oba bile UN 300 daske. Evo nekoliko slika 757.30:

 
Hmmm, duzi su lemesi i cini mi e da je maaalko duza i daska... Podsjeca n UN 300 kao i kod mene, ali mislim da su krace moje daske.

Deflektore sam mislio i ja nabavljati originalne, ali su mi bili pre skupi i sad vidim da sam pogrijesio sto ih nisam uzeo kad je bilo vrijeme, nego sam isao izmisljati nesto svoje...


Kod nas na sajmu bude FOP 757.2 (ne ".20", nego bas ".2") i na njemu su standardne daske kakve smo navikli vidjati na 757 plugovima. Ovdje vidim da su na njega stavili vogel daske i dugacke plazove. na 756 su kratki plazovi i rade sasvim dobro, plug se ne otima. Svidja mi se sto su plazovi okretni i kad se pojede s jedne strane, samo ga okrenes i teraj dalje jos toliko dok ih ne poderes. lemese nisam skidao od kad sam kupip plug i dalje su ostri kao i prvog dana, samo kad usporedjujem sadasnje stanje lemese i onog dana kad je plug kupljen, vidi se da su se pojeli par cm, ali i dalje imaju izrazen "kljun" i jako lako se plug vuce. nov lemes za moj plug je 40€ ali sam se bojao kako cu kupovati lemese svakih 2-3 godine i sad vidim da sam grijesio, da ce lemesi trajati i trajati jaaaako dugo. Kad jednog dana kupim veci traktor, on ce dobiti 756 trobraznjaka. Bolji plug uopce ne moram traziti, jer sam i s ovim super zadovoljan.
 
Sad sam malo bolje pogledao još neke fotografije sa sajma, i mislim da je daska na 757 UN 350, a da je na 756 ? (ne mogu da razaznam sa slike)




A evo i 756.30


 
Nema ni 757, a ni ne treba mu... To mnogi ljudi i ovdje stavljaju, ali mislim da je to nepotrebno...

Dujek, koliko vidim da pise na slici VN UN 3 0 0 Sto ce reci da je daska ista, iako mi se tako ne cini... lemes je na 757 sireg zahvata, sto je normalno jer je i rama sira, ali daska bi lako mogla biti jednaka...


EDIT: Gledajuc slike dosao sam do zakljucka da je na 757 IPAK veca tj. dulja daska... Pogledajte spaner daske na jednom i drugom plugu i bit ce vam jasno da je na 757 dulja daska... Spanati dasku se moze jako malo, a i to malo znaci puno, pogodovo kad se npr daska tokom rada potrosi, i spaner joj moze dati malo bolju potpuru. Na 757 je spaner skoro na pocetku, dok je na 756 utegnuto dosta vise... I od pocetka mi je daska na 757 bila sumnjiva, ali nista bez dokaza...
 
Komsija je pre nekih mesec dana napravio trobrazni 756, i stavio je tu cev.... JA sam cuo da pre hoce da pukne treca glava ako nema te cevi, u slucaju da su losi uslovi za oranje, a desi se i da se zakaci plug za jaci traktor nego sto mu je potrebno...
 
Moj "novi" plug
542413183041205.jpg
[/URL] [/IMG]
79e9a9183041077.jpg
[/URL] [/IMG]
eda10d183043510.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Ja mislim da je to onaj 757.3 sto je kupio skoro pa ga sad sredio.
I jos da dodam super si ga sredio, ljepse izgleda nego fabricki. Svaka cast.
 
Juce bio sa tecom u Bavanistu da pazari plug Imt 757.20. Temerinski raonici,malo uzorali,zadnja daska varena pri kraju i malo losiji plazevi,ali je utegnut,nije nigde varen niti krivljen.Cena 400 eura,dobar za te pare.
 
Nazad
Vrh