Leopard i IMT plugovi

Uspesno zavrsili sezonu... Od kvarova na Leoparda sam imao polomljenu dasku i uspeo sam da pokrivim raonik... A na 756 se pojavio luft u onoj kocki sto drzi osovinu za kacenje... To cu morati da sredim do sledece godine...

A na Leoparda treba da stavim i prednju novu dasku i potom sam miran...

112214155727.jpg
 
Nije to uopšte problem uspeti,razlog zašto je plug pukao na tom mestu je jer je najverovatnije prethodno šraf popustio,i od silnih vibracija i udaranja na tom mestu,došlo je do pucanja.Na taj način može da se slomi bilo koji plug.
 
Jeste, tamo ide sraf sto drzi plocu za podesavanje kolenaste osovine pa je na tome mestu naj slabiji ... Pored te rupe i dalje ostaje podosta mesa od te stangle . Vidjao sam na takvim da je kolensta malo pokrivljena od malo vise sile al ne i ovo . Eto sad i to videh .:sta:
 
Tu je saraf precrtao sam ga pa se ne vidi najbolje(mozda) ali telnete pukao je kao nista a isao sam jos ove dve brazde i kraj 552 bez prednje vuce 1200 300 obrtaja skoro ler 6 znaci momentalno pucanje.A to da niko polomiti uspeo nije pitanje je za clana Mirko 015
 
Ima li neko ideju kako resiti luft u rucki na 756 plugu?? Naime mrda se cela rucka zbog one kocke sto je kao fiksira...

Sraf koji drzi tu kocku nemogu da odvijem pa neznam sta da bude,zapeko samo tako... Pokidace se...

Znam da ima kompletne rucke da se kupe sa cugom sad ali da li ima neko resenje iz domace radinosti.. Najlakse je kupiti drugo.. :osmeh:
 
Cira, odvrnes taj vijak koji steze kocku.....zna da zapekne, al uz malo ubjedjivanja odvrne se. Izvuces kocku, uzmes aparat za varenje i navaris 2-3 mm, onu stranu koja se oslanja na koljenasto vratilo.Jjednostavno je, nema potrebe za uzimnjem nove, ovo je jedan od nacina koji je provjeren. :cool:
 
Jednostavno je... Odrezi dio sto obima osovinu napravi plocu s dvije rupe i zavari ju na gornji dio rucke, ubaci cug i da vidis... Naj jednostavnije, naj jeftinije i naj bolje rjesenje.
 
Zašto da kupuješ celu ručku.
Prepravi tu tvoju iseci po varu onaj poluokrugli deo i produži malo ručku i stavi parče pločevine debljine 15mm i izbuši dve rupe i napravi cug ili ga naruči novog jer nije skup.
ja sam tako na jednom mom FOP 755 odradio i evo šljaka lepota. A do tada me je ta kocka malo malo zezala.
http://www.agromehanizacija.rs/plugovi/delovi-pluga/cug-u-zatezac.html

Preteče me Bobo.
 
Da tako sam i ja planirao... DA isecem i da napravim za cug... Najbolje resenje je to po meni...

Glupljeg resenja sa tom kockom ja nisam video!!! PA sta im je znacilo to resenje takvo ja pojma nemam stvarno!!!!
 
Dali je neko orao sa leopardom u nagetoj njivi znaci da ore poprijeko.Ja ga vucem sa 82kom i nikako nemoze da prevrce brazdu ako je mora da je baci uzbrdo?Gledao sam kad ore plug 756 i normalno baca brazdu uzbrdo.
 
Meni ovo lici na disk od tanjirace, pa ako sam u pravu, onda ovo ne moze da bude dobra kombinacija jer bi pravilo otpor plugu.
 
@savopunck jedan moj drug ima baš ovako nešto na trobraznom plugu i on je to uradio u kućnoj radinosti,osovina i ležaj od neke vadilice repe (deo koji tamo služi za podizanje repe iz zemlje) a disk je kolko sećam od velike tanjirače samo je odsečen da bude manji...valjda je to uradio zbog prečnika unutrašnje rupe...nisam siguran.Uglavnom to znam da kazao tada da je zadovoljan kako se ponaša...ali je to bilo davno,možda pre 7-8 god,pa od tad nisam ni pitao,šta je kako je...Meni se cinilo da je dobra ideja,ne bi trebalo da se zagušuje.
 
Nazad
Vrh