Biljne vasi na cvecu

VERNA

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Jun 2011
Poruka
5
Lokacija
ZEMUN
Kasno jesenas su mi se na cvecu koje se nalazi u zatvorenoj lodji pojavile biljne vasi bele boje koje se uglavnom stacioniraju na poledjini listova (saljem sliku). Pokusala sa primenom raznih insekticida po savetima strucnjaka iz polj.apoteka. Poslednji je bio Alverde. Zatim pokusala sa uljem od lavande. Sve bezuspesno. Vasi su na hibiskusu, bendjaminu, cak i na gloksiniji.
Molim za pomoc!
 
2uonvrp.jpg
 
VERNA probaj da zarazene biljke tretiras sa mospilanom. Moj savet ti je da sacekas da se zemlja dobro prosusi i da biljke pocnu da malo pate nista im nece biti
icon_wink.gif
i onda rastvoris 1 kesicu mospilana na 1 l vode, zalijes sa po 1dl svaku saksiju i biljka sistematski pobije svoje stetocin.
 
ili actara samo neznam na koliko vode ali pise u uputstvu.
 
Ovaj savet sa deterdzentom nije los, upoznao sam ljude koji su ga isprobali. Dobra stvar je sto su uspeli da se rese dosadnih biljnih vasi a losa je sto su tim postupkom uspeli da ubiju cveca.
 
Kupila Mospilan kesicu (to sam primenjivala protiv jabucnog smotavca, ali u uputstvu stoji da se rastvara na 10 litara vode). U dilemi sam da li nece ovaj rastvor kesice na litar vode biti prejak i ubiti biljeke:haha:
Bila bih zahvalna za brzi odgovor!:bravo:
 
Verna bilo bi dobro da se pridrzavas upustva koje je na kesici sto se tice doziranja mospilana ili bilo kod drugog preparata. Dobro obrati paznju da li ima jos biljaka koje su zarazene sa biljnim vasima, pored saksijskog cveca znaju se pojaviti u vrtu na ruzama, paprici u povrtnjaku pa bi trebalo dobro prouciti da li ih ima na ostalimn biljkama i njih isto tretirati sa preparatom.
 
Мала опаска у борби против акрепа који нападају биљке.Лишће прскајте с обе стране и то обилато посебно младе изданке и младо лишће.Другим речима окупајте биљку прскајући је.Ако су биљке у затвореном простору неопходно је инсектицидом третирати и зидове,посебну пажњу посветити
скрајнутим местима,шупљинама и местима на којима се одлаже и/или чува алат опрема и остало.Не заборавите да те мале живуљке а велике напасти имају способност брзог размножавања па се догађа да имамо и одрасле јединке и ларве и јаја.
Док прскате отровима обавезно имајте квалитетне маске за заштиту лица,макар маску за уста и нос и било какве наочаре.
 
ja sam za biljne vasi bele boje nalik na loptaste vasi koristila preparat pod nazivom bioplants i vrlo uspesno se pokazalo.
 
Nazad
Vrh