Hajkom hibridi

Nisam ih uzeo po linijama kodnas je to dosta teško naći. Uzeo vako kod čovjeka na riječ. Kadbi našao da kupim od nekog forumaša provjerene e onda bi to bilo to.
 
Pa ništa onda, to ti je što ti je. I ja imam jednog hajkoma mada ne znam ni ja koja je linija jer mi nije ni bitno, imam zečice mešanke pa mi je svejedno. Aj pa postavi slike da ih vidimo. Pozdrav. :cao:
 
Evo moji hajkomi danas stigli na prvoj slici je mužjak star 67 dana težak 2.9kg.Na drugoj sliki tri ženke stare 64 dana sve tri teške 2.5kg.

20160308_180743.jpg
[/URL] gif upload[/IMG]
 
Danas sam nakon 10 dana ponovno izvago svoje hajkome i mužjak je dobio 250 grama jedna žemka isto 250grama druga ženka 300grama a treća 350grama. Hranjeni 50%paleti 50% ječam, tritikal, zob.
 
Kada dostignu 80% svoje odrasle kilaze, to bude izmedu 3.5 i 4 meseca...i to se odnosi i na sve druge hibride! Ne treba cekati, jel ce biti problema.
 
Pa neki kažu da treba sačekati da mužjak napuni 5-6 meseci da bi se pario, jer ako ranije bude naskakao može doći do nekih problema sa njim. Međutim ja to nisam znao, i moj je sa 4 meseca 3 zečice oplodio, dve moje i jednu zetovu. I nije mu ništa. ::namigivanje::
 
Kod hibridnih vrsta muzijaka treba cekati napunjenih 5 meseci, od toga na dalje on je spreman da radi svoj posao
 
Na to ti ne bih dao odgovor posto hycole-a ne poznajem dobro...
Sto se tice panonaca mogu ti dati odgovor bilo sta te interesuje posto snjima imam iskustva duzi niz godina.
U sustini te dve vrste hibrida imaju vrlo slicne karakteristike i onaj ko za meso drzi kunice i pridrzava se nekih stvari koje su neophodne za hibride onda nemoze da pogresi sa njima.
 
Hajkom je jači u zadnjem delu, može imati tamne ekstremitete, uši i nos, može biti i u boji ili šaren (nisam ih viđao kod nas), dok su panonci čisto beli.
 
Juče sam se ponovio sa dve ženke! :osmeh: :ppozdrav: Ali sad gledajući slike kolega sa foruma,malo sam se razočarao.Moji ili nemaju tri meseca ili su ovi sa 67 dana i 3kg mnogo napredni.Izvinite kolege,ako grešim!
 
Dosta ti ovisi i sa čime su hranjeni a možda i nemaju 3 mjeseca. Ajd stavi slike.
Juče sam se ponovio sa dve ženke! :osmeh: :ppozdrav: Ali sad gledajući slike kolega sa foruma,malo sam se razočarao.Moji ili nemaju tri meseca ili su ovi sa 67 dana i 3kg mnogo napredni.Izvinite kolege,ako grešim!
 
Hoce imati neko mlade u ponudi sredinom februara...
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi da pitam od čega je nastao hajkom i panonski beli,meni lajički izgleda kao kalifornijski i novozelandski.
 
Poslednja izmena od urednika:
Uzeo sam jedan par haykom od jedne farme za kunice dok su bili tamo jeli su briketiranu hranu ali kod mene nesto je nejedu, kako sipam tako i ostane.Od strah da mi ne uginu kupio mljeveni kukuruz i vidim da to pomalo uzimaju.
Neznam dali je to zbog promena mesta i jos se nisu navikli na novu sredinu ili sta vec.Jedan kolega mi kaze da mu ostavim samo pelete bez druge hrana par dana hoce nece mora da projede.
Sta savetujete vi....
 
Nazad
Vrh