Hajkom hibridi

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.624
Lokacija
NS Novi Sad
Ajd sad kad ste poceli o Hajkom kunicima da se otvori i tema o njima pa da vidimo njihove karakteristike i da se vise sazna o njima.
 
Tacno sam znala da ce ovde biti sve prazno .O Hajkomima moze samo Megi da pise a i ne mora ,dovoljno je pogledati snimak iz emislije "Domacin " . Rasa je prva liga i to vam ovako nekako ide, na prvom mestu 1.Hajkoma kunic ....par mesta praznih ...pa mesto broj 4.Panonac
 
Ko je taj megi.Ajde javi sa, pa počni nešto da mi smrtnici našto saznamo, možda dođemo u šoping.
 
Hycom hibrid

Ja sam ih nabavio pre 3 meseca, mogu da iznesem neke podatke, do kojih sam ja došao praktično. Kod mene se kotilo 5 ženki. Prvi put su pripuštene sa 3 meseca starosti. Prvi put su uparene sa Panonskim belim mužjakom. 3 ženke su okotile po 10 komada, 2 ženke po 12. prve 3 ženke su odhranile kompletno leglo a kod ženki koje su okotile po 12 komada uginulo je po 1, tako da su odhranile po 11 kom. Sa 30 dana mladi svih ženki zajedno su prosečno imali 810 g. Ženke sam hranio isključivo granulama sa 17% proteina. Po odbijanju ženke sam pario sa Hycom mužjakom. Na drugom okotu 2 ženke su okotile 12 mladih, 1 ženka 14, 1 ženka 15 , a poslednja 16 kom. Mladi iz prvog okota koji su ukršteni sa Panoncem su mi sa 2 meseca prosečno težili 2,25 kg ( težina testirana na 10 komada slučajno ostavljenih, 5 mužjaka i 5 ženki). Mladi do 2 meseca hranjeni granulama sa 16.5 % proteina. Nove informacije kada mladi iz drugug okota budu stari 30 dana. Nadam se da sam bio od koristi. Pozdrav.
 
Nista Stekeru moracemo zajedno kod Megija u kupovinu .A za ovu provokaciju dodjes mi jednog Hajkoma pa ti vidi .
 
Lako je tebe za mene Stekeru .Evo i Manitu ima ovu rasu pa bi nam mogao malo pomoci da je bolje upoznamo? Manitu gde si kupio cistokrvne Hajkome ? Napisi nam nesto vise o njima ako moze ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Moze neka slika ?
2.jpg
 
Aaaaaa dobro te dobro Megi a meni nisi hteo prodati Hajkome .Nema veze,nije bitno :osmeh: .Hvala Manitu na odgovoru
 
Poslednja izmena:
Aaaaaa tako znaci :osmeh: pa sad cu ga zvati bar pet puta dnevno .Ima postom da mi ih posalje samo da ga ne zovem vise :osmeh: .Manitu koju marku granula koristis za ishranu kunica ?
 
Nazad
Vrh