Hajkom hibridi

Raspitaj se malo o proizvođaču peleta koje im je taj čovek davao, verovatno neće da jedu jer je drugi proizvođač u pitanju. Prekrupu (mleveni kukuruz) nikako jer će početi da kijaju i razboleće se. Bolje ubacivati po malo zrnaste hrane u pelete da se naviknu (ako su mladi onda će malo gore da podnesu). Poz.
 
Taj mleveni kukuruz nakvasiš i tako im daješ?

Kukuruz, a pogotovo mleveni, je najgora hrana za kuniće, pogotovo mlade. Osnovna žitarica za kuniće je zob, pa ječam. A današnji odgoj kunića je bez granula nezamisliv.
 
Da bas tako krupno mleveni kukruz nakvasim zamutim i dam im da jedu.Covek od koga sam uzeo ima farmu i bas mi je naglasijo da im nikako nedajem jecam,a ja toga imam na tone.Navodno od jecam desise da u stomaku se stvaraju neke gasove dodje do nadimanje stomaka i brzo ugine.E sad dal je mislijo dok su jos male 1 do 2 meseca ili zauvek neznam a i ne planiram da proveravam :)

Poceli da jedu granule, ujutro hranilica prazna tako da resene problem
 
Taj mleveni nakvašeni kukuruz se ukiseli i to nije dobro za njih nikako. A ovo za ječam, čovek jednostavno lupa gluposti. Posle zobi, ječam je najbolja žitarica za kuniće. Moji ga jedu od prvog dana i ništa im ne fali, a gasove u stomaku će pre izazvati kukuruz, nego ječam.
 
Kukuruz treba davati u maloj količina.Tu je više puta pisano da izaziva nadimanje i ja imam takva iskustva.Moji čak slabo i jedu.Ovas je zakon za njih u kombinaciji sa žitom.
 
Juče sam dobio dva komada ☺ rešio da držim malo i zečeve. Pored domaćih pilića i pačića stigli i zečevi,farma se širi ☺
Drug mi nabavio od njegovog druga,kaže da su Hajkom.

image-0-02-05-cc5af7118170be53b7d0bc70da77f97646.jpg
[/url]how to screenshot on windows 7certificity.com[/IMG]

- - - - - - - - - -

image-0-02-05-2cb0fb9945fa8800fc5636fec39aa91ac3.jpg
[/url]free upload picturescertificity.com[/IMG]

40 dana
 
Ma ovo je hajkom mješan sa kaliforniskim nikako nisu čistokrvni.

- - - - - - - - - -

Juče sam dobio dva komada ☺ rešio da držim malo i zečeve. Pored domaćih pilića i pačića stigli i zečevi,farma se širi ☺
Drug mi nabavio od njegovog druga,kaže da su Hajkom.

image-0-02-05-cc5af7118170be53b7d0bc70da77f97646.jpg
[/URL]how to screenshot on windows 7certificity.com[/IMG]

- - - - - - - - - -

image-0-02-05-2cb0fb9945fa8800fc5636fec39aa91ac3.jpg
[/URL]free upload picturescertificity.com[/IMG]

40 dana
Ovo su hajkomi mješani sa kaliforniskim nikako nnisu čistokrvni.
 
Ja imam jednu ženku kalifornisku i parim ju sa hajkomom i dobijem takve mlade.
A ovo su hajkomi treće i četvrte generacije. Sad imam dvije linije hajkoma , mužjak je star godinu dana težak 5,9kg ove dvije ženke na druge dvije slike su stare 62 dana i teške 2,6kg.
20170603_190541.jpg
[/URL] [/IMG]

20170603_190605.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Za otprilike 75 dana budu teški 3kg uz odgovarajuću ishranu, ženki dajem do 23 dana granule laktaciju onda prelazim na granule 17%. A za 85 dana 3kg pola granule pola žitarice.
 
Dobro vece svima. Da li bi mogao doobiti kontakt od Sladje iz Zelezinka posto smo blizu a treba mi hajkom muzjak radi parenja zecica pa da kupim
Hvala unapred
 
Nazad
Vrh