Koliko su velike parcele koje obradjujete?

Posto toga nema dosta evo i spiska
parcela od 0,2ha uz kucu u placu
1ha, takodje u okucnici
0,33ha
0,5ha
0,8ha
1,7ha
2,5ha
7,5ha ovo je sve ostalo u krugu od 1,3 km od kuce + nesto sume par km od kuce
 
Evo, bas sam maloprije dosao iz agencije za zemlju i napravio sam si svoju evidenciju povrsina...

Radimo otac i ja skupa (dali smo dio bratu) 58 katastarskih jutara u 54 parcele...

Najveca oceva je 6.73kj dugacka u prosjeku 350m a najmanja 0.24kj prosjecne duzine 240m
Najveca moja je 8.1kj dugacka u prosjeku 185m a najmanja je 0.14kj prosjecne duzine 65m


A evo ga i stanje od 26.02.2009.g. (1. stranica ove teme)

Najmanja njiva ~1 000 m2
Najveca je 3 kj

U nasem vlasnistvu je 15 kj i zakupa jos toliko. Sve u krugu 2km od kuce...

Sveukupno 25 parcela...
 
Poslednja izmena:
Najmanja 6 ari a najveca 3 hektara(5,2kj),izmedju ostalog 30ari,50 ari,90ari,1ha, 2,2ha , 2,5ha..........vecina u vlasnistvu.
 
Najmanja mi je parcela od 2 jutra a najveca od 5 jutara.Nisam alav i mislim da i drugi treba svoju zemlju da imaju i da od nje mogu da zive pogotovo sad kad je mnogo ljudi bez posla ostalo trebalo bi da se vrate na selo odakle su pobegli misleci da u varosi tece med i mleko.Dosta bi bilo koristi za sve jer na selu uvek treba mladih i radno sposobnih ljudi koji uvek mogu koji dinar da zarade .Od ovih ""velikih" koje drzava tetosi i promovise nema nikakve koristi za cestit narod jer su to sve same stetocine i barabe koje se bave muvacinom a zemlja im je samo maska.
 
Nazad
Vrh