Tomo Vinkovic

Jeste spor, ali je rentabilan. Ja radim sa njim oranje, freziranje, kosidbe,špartanje i kad uporedim učinak sa potrošenom naftom, ja sam prezadovoljan. A posebno što je jeftino održavanje.
Idem i u drva sa njim. Ne treba mi čekrk. Mali je pa može da uđe u šumu i priđe svakom drvetu. Kardan može lako da ga prevrne u sporim brzinama, ali i te fore sam mu savladao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve mi je jasno oko tih traktorcica i pisao sam ranije da sam dosta ceprkao oko njih u firmi a sad ih i u selu ima 5_6 komada zbog expanzije maline pa se kvare i ljudi doteruju kod mene na popravke i prepravke
Ali nije mi jasno kako sa njim
Orati
Spartati
Kositi detelinu
Bacati djubrivo
Prskati
Klirens je nikakav a i kako nosi rasipac za djubrivo plus 200_300 kg djubriva
To kod nas ljudi koriste za freziranje i prskanje atomizerom eventualno oranje plastenika ili bastice
Ajde razumem da izvuce trupac iz sume ili da vuce prikolicicu ko za auto
AL DA JE UNIVERZALAN KAO FERGUSON, PA NEMOZE NI DA MU PRIDJE!!!!
Sto se mene licno tice a i sam imam 1ha vocnjaka nikad ge nebi uzeo, samo i iskljucuvo uzani ferguson ili ako bude bilo potrebe i male tockove dodati na njega i opet moze sve da radi rasis felne na redovnim tockovima i radi sta hoces
A ivi malo cudo je mozda super za planinu i brdo,a za nasu RAVNU TEPSIJU je cist promasaj

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ferguson šparta dva reda sa automatskim špartačem. Ja isto dva, samo što ne smem da čekam da preraste. Ošpartam tablu od 3 hektara za popodne sa 1,5l nafte.
Kosi sporije od fergusona ali temeljnije. manji mu je zahvat pa je idealan za one koji ručno plaste. Za njega postoje i balirke, prodaje ih moj drugar.
Orem samo baštu. Brazde su mu sitne i dobre za dalju obradu. Imam dvobrazdni i preobrtač. Mnogi se zeznu pa ga nasade u brazdu.
Frezira 15cm u dubinu, a sitnije od bilo koje freze.
Moj deda je sa njim vukao, po ravnici punu Tominu prikolicu sa stranicama a za nju veže dvoosovinku punu kukuruza. On je preterivao i čudim se da nikad nije napravio neki kvar.. Ja ne preterujem, vukao sam nekad po 3-4metra drva u kolima a sada za to palim Rusa. Iz manjih parcela sa njim vučem do 2t pšenice.
Nekad sam i Rusa vuko da upalim. Kada je klizavo ako me ne povuče Toma da upalim , ne može ni ferguson. Tada zovem nekog sa Rakovicom.
Svakako je ferguson moćniji traktor ali je i održavanje skuplje. Ja Tomi odradim generalku do 100€. 1 klip, jedan leteći, dve ležeće biksne i dva ventila.
Ne znam šta im se to kvari često? Na mom je od '72ge dva puta rađena generalka a do pre 5 godina je radio skoro svaki dan. Ja mu ne znam ni jedan kvar koji je čest(da ne računam elektriku). Od kad taložim naftu po uputstvu fabrike, ne menjam mu ni filter nafte niti elemenat/diznu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve zavisi od mogucnosti i zelje,sto se tice tominih sposobnosti jedino mi odgovara da prskam maline i uzorem nesto sitno.
Sto se tice izvuci nesto uzbrdo sa prikolicom,bolje kupiti konja.
Jednom sam se zagrebo i osto to je smesno gde,i dodjoh zetorom da ga iscupam na ler gasu.
Al tomo je tomo razmisljam jedino da mu dogradim kerdanku pa jedino tako 6×6 da nosi sam sebe i 300kg u prikolici:haha:.
I daa da dodam dobar je za gosteee svi ga vole provozatiii to je cudoooo:haha:.
 
Stara je to tema/dilema, dobro piše mikser, sve je u oku i želji vlasnika i potencijalnog kupca.Čak ni tada se ne može dati pravi sud jer su ljudi pre svega neiskreni ("svaki ciga svoga konja hvali"), tereni gde se radi jako različiti, sastav i tvrdoća zemlje neuporedivi.Možda je najbolja i najpoštenija varijanta da svako onaj koji misli da uzme TV (uglavnom ljudi mišljenja "šta će meni veliki traktor") se najbolje raspita kod onih koji su ga imali, a sada troše IMT, a da su relativno blizu mesta, terena i zemlje koja se tretira traktorima.Tada će i saznati glavne razloge prelaska sa TV na IMT, njegove stvarne mane i mogućnosti na tom terenu.Ima dosta njih koji su ga i zadržali, najčešće su to uski redovi i da bi se poštedele ruke od eventalnog rada sa motokultivatorom.Realno, zapravo moje mišljenje, TV je ipak neuspeli pokušaj kopiranja Goldoni, Valpadana, zglobnih traktora koji su mnogo čemu bolje rešenje.Kada se tome doda i cena (koja je po meni visoko nerealna), zaključak se sam nameće.
 
Tomo vunkovic serija PE18 JE ORIGINAL ITALIJANSKI PASQALLI
I to licenca iz 40_ 50tih godina proslog veka
To je samo malo bolji i veci MOTOKULTIVATOR daliko je od traktora

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pa i IMT je daleko od traktora pa ga koristimo... Sve je to stvar potrebe i mogucnosti za kupovinu... Ne kazu komsije bzvz za IMT "crveni srpski poluproizvod"...
P.S. Imam oba pa i te kako znam sta i koliko mogu...
 
Poslednja izmena:
imam i ja njega sluzi da ne lomim ledja sa frezom i molim vas da me ne udedjujete da je to TRAKTOR!!!! To je freza na 4 tocka sa sedistem!!!
d5662987c08a91d07d72883247f62380.jpg
0fcd0b54888e667e081d5a602830d1f4.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
A ona dva iza sto im se NJUSKE naziru su TRAKTORI!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Odi u temu o recimo JD ili slicnim traktorima pa tamo mozes da procitas da su ta dva tvoja " traktora " za nekoga freze ili bicikli. Ja i dalje cuvam tv 523 jer mi je za neke stvari neprikosnoven, a za neke druge mi je Ursula. Cesto pozelim da imam i neki drugi. Sve zavisi od coveka i njegovih potreba kako na sta gleda.
 
Najteze je kada se covek veze za gvozdje
Ja to shvatam danas ih imam sutra prodam prekosutra kupim trece, a budimo realni za koje stvari je toma neprikosnoven osim da ide u podrum niz stepenice i izlazi napolje
 
Pa i IMT je daleko od traktora pa ga koristimo... Sve je to stvar potrebe i mogucnosti za kupovinu... Ne kazu komsije bzvz za IMT "crveni srpski poluproizvod"...
P.S. Imam oba pa i te kako znam sta i koliko mogu...

IMT nije srpski polu/proizvod nego je licenca MasseyFergusona(i radjen je u Jugoslaviji).
Vise puta sam napisao da kod nas nije projektovana ni jedna poljoprivredna ili druga masina vec su sve kopirane ili kupovane licence..
Kamo srece da smo nesto i sami znali razviti.
 
Sta da razviju,nesrecnici sve im je nedovrseno,il se dogradjuju reduktori ,il fale blokade,il spori kardani il prebrzi,al toma je najjaci sve u kontra stranuuu. Pa nista uklopiti uz veci traktor,bez promena smera.Upravu je zena sto kuka za konjemmm:haha::sjasi: al nemaa kardannn.
Opet bolje jahati tomu uz uske vrste.
Kad bi imo dosta zivaca kosto nemam da ga prepravim da nebude zglobni,al setim se dana kad nisam imo nista pa se zivelo,ma da je nas par forumasa da konstruisemo nekiii. Kod nas je lik nabavio neki mali buldozer i sa njim cepa sve po vocuuu malo veci od tome nema da neceee.
 
Poslednja izmena:
Neko (prijatelj) je izvukao žice s regulatora i sad ne zna vratiti a nema koga pitati pa molim pomoć jer mora na registraciju. Ako netko može pomoći i na temelju slika reći gdje da ubodemo koju žicu. Hvala.




 
Moze li se naci kakav tomica za sredjivanje jeftino. Hteo bih preko zime da se zanimam oko njega i da pokusam nesto da ga preradim po svojim zamislima i potrebama.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
John, jel hoces bas neki dres da dignes iz mrtvih ili neki u radnom stanju? Ima jedan 419 ovde kod mene sa novim gumama i u radu svaki dan. Medjutim trebao bi da se pretrese i utegne.
 
Aco s obzirom da su u planu velike prerade jer hocu da probam da napravim od njega nesto, nije mi bitno u kakvom je stanju vec samo da je sto kompletniji i da nije puno para.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Potpuno je kompletan. Pali i radi skoro svaki dan. Sve mu je u funkciji. Jedino sto ima te neke mane u vidu luftova, losa instalacija, signaluzacija i tako neke sitnice. Naravno i sminka mu fali.
Za cenu ne znam stvarno nista precizno, sem da bi bio sigurno jeftiniji od ovih sa oglasa. E, sad sta za tebe nije puno para to vec ne znam? To je inace kod mog dobrog druga i kod njega je taj traktorcic godinama, a posto mu je jedini rece mi da bi ga mozda prodao da kupi veci.
 
Posto sam kupio sebi noviji traktor za vocnjak doslo vreme da se pozdravim sa mojim tomicom.Nisam ga upalio ove godine 2x pa mislim da ne vredi da stoji celu godinu zbog toga.Nisam ga oglasio na sajtovima za prodaju jer bih voleo da ga kupi neko sa foruma posto je stvarno dobar i sluzice super onog ko ga uzme.Tv 732 ide sa frezom uz dodatnu opremu(invertor smera kardana,jos neki nastavci,tegovi...Na motor mogu i garanciju da dam,ne trosi kap ulja.Sve ispravno,jedino treba u volanu da se zameni lezaj(pukao) i to je to.Nema lufta na sredini,zamenjena je i spona volana.Freza generalno sredjena,sve u njoj novo.Pali i vozi.Ako ima zainteresovanih moze u pp.Ako nema na forumu zainteresovanih onda cu ga postaviti na ,,polovni automobili''.
 
Nazad
Vrh