Tomo Vinkovic

Kad bi 732 imo poteznice duge kao serija 800 tad bi verovatno išlo a sa origi dugima težko jer če prednji kraj bit u zraku.Ja na svome 800 imam utege 50 kila na točkovima i spreda na nosaču još jedan uteg i kad nosim korpu ga još uvek zna podignut spreda.
 
Radio sam ja sa mulcerom od 160 cm.Direktno u vocnjaku,raskacio mulcer sa drugarovog imt539 i nakacio na t.vinkovic.Podigao je mulcer i radio celi dan sa njim.Bitno mi je da znam kako bi se ponasao u saobracaju-transportu.Da li bi setao po drumu?Zato mi je bitan podatak o max.nosivosti.
 
Pa ne znam sto ti je toliko bitna nosivost? On tih 350 kg treba da podigne bez problema jer mali dizu po 200 kg da ne osete. E, sad kako ce da se ponasa u transportu najvise zavisi od puta. Ako je dobar i ravan put trebalo bi fino da ide, bitno da ga ne propinje. Gde je los put i sa laksim prikljuccima zajebancije. Ja recimo sa mojim 523 po nekim losim putevima jedva nosim jednobrazdni okretac trecom sporom. Ako ga hidraulika podigne i ne oseca, jednostavno mnogo zavisi od puta, a ti najbolje znas kakvi su ti putevi.
 
Imam frezu TV-95 koju je nekad deda rsklopio i tako stoji. Kupio sam tanjirasti zupcanik 33 zuba i sad bi da je sklopim nego me buni ona "brtva 17" koju sam obelezio na slici. Brtva jeste u prevodu dihtung, ali znam da kod Belorusa gde god ima konusnih zupcanika ima i tanke podloske sa kojima se podesava odstojanje izmedju dva konusna ili konusno tanjirastih zupcnika. Na ovoj slici to je jedini "dihtung" koji je nacrtan pa mi izgleda da je bitna njegova debljina.
Da li je neko rasturao ovakvu frezu i da li zna sta tu u originalu ide? U delovima koje imam nisam nasao ni jedan dihtung, a prodavac koji mi je prodao zupcanik kaze da tu ide bilo kakav dihtung. Ako je obican dihtung, zasto nisu nacrtali i druge dihtunge?

33o3d5g.jpg
 
Koliko se ja sećam kad sam remontovao kod mene frezu, pravio sam dihtung od nekog kartona. Mislim da debljina dihtunga ne igra ulogu, više pažnje obrati na nutove na osovini gde leže konusni zupčanik jer on na novu nailazi tako što se zagreje na 200 stepeni da mu se rupa proširi i onda seda bez nabijanja. Proveri kako nov nailazi na staru osovinu ako ide lako može da se desi da ne bude dugovečan, dobije luft na nutovima jer se nutovi vremenom pojedu, pa moraš sve u paketu da menjaš. Tako je bilo kod mene.
 
Jeste običan dihtung, danas sam gledao. Ova slika ima kućište koje ima otvor samo sa jedne strane, tj jedan dekli i 6 šrafova kako i stoji u popisu delova. Moje kućište ima dva deklija pa idu dva dihtunga i 12 šrafova.
Danas sam napravio dihtunge, a sutra idem na presu da nabijem zupčanik. Dobra je osovina, iako se na njoj nacrtao stari zupčanik. Znam da kada su vadili zupčanik morali su da navaruju ploču na njega da bi ga radalciger lepo uhvatio. Znam da su ga jedva ičupali sa osovine. To sa grejanjem bi moralo da se radi na novoj osovini sa novim zupčanikom. Videću sutra kako ide.
Zahvaljujem na pomoći


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas je palo prvo freziranje. Odličan rad :) frezirao sam drugom sporom u prvom krugu a onda drugom brzom.
Ipak je moralo grejanje pošto nismo imali tako jaku presu. Grejali smo kada je zupčanik došao do pola osovine. Zagrejali smo ga malim plamenom plinskim brenerim i tek tada je ušao do kraja. Tanjirasti mora da legne tako da žlebovi osovine budu ravni sa žlebovima tanjirastog zupčanika. Morao sam da pravim podlošku na mestu tog dihtuga(na slici brtva). Podloška je odgovarala od lima debljine 1mm. Bez podloške nisam mogao rukom da okrenem osovinu kardana, i tako bi brzo rascemsntiralo zupčanike. Mora između konusnog i tanjirastog zupčanika da ima minimalan luft i da se sve to okreće rukom kada se spakuje. Takođe je bilo razlike između kataloga i prave mere semeringa. U katalogu piše da idu dva semeringa sa spoljnim merama 45 a u stvari idu sa 44mm. Verovatno da se i lageri razlikuju po katalagu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Veliki pozdrav. Imam pitanje u vezi TV522 nabavio sam felne i gume bez tegova od komunalnog TV319k to su siroke balon gume. E sad dal neko moze da mi kaze koje bih gume kramponke mogao da montiram na te felne (balonke gume su 10.0/80 r12) i dal je moguce negde naci tegove za te felne i koliko se krecu cene ? Odabrao sam te felne zbog sirine i same stabilnosti traktora zbog nagiba terena na kom su mi obradive povrsine . Hvala vam unapred
 
Pozdrav. Da nije mnogo nizak sa tim felnama 12"? Ne verujem da mozes da nadjes kramponke u toj dimenziji. Bolje da si naso felne od prikolice 15.3 i prepravis ih za traktor. Vidjao sam gume kramponke dimenzije 10/75-15.3 i one su siroke, ali i vislje i ima da se kupe.
 
Te felne 12-ice sa gumama sam dobio na poklon,tako da kazem. Nasao sam na ovoj slici kako izgledaju 12-ice gume sa kramponima samo ne mogu da procitam dimenzije koje su. Cini mi se da ne gubi na visini,al trebalo bi da je siri za 15 do 20 cm.
8401bd00fe33f47f7056281f6bfe047e276bbe85-GalleryFullscreen.JPG
 
Poslednja izmena:
Tesko ces naci ove kao sa slike,i ako nadjes vrv su preskupe,nazovi coning imas broj njihov na netu,oni su uvoznjici raznoraznih guma i kaiseva,ja sam tu nasao sebi neke specificne gume.A jesi li mozda razmisljao o gumama sa qvada ili ti cetvorotockaca,oblikom mi veoma lice ne one a one imaju na sebi krampone.
 
Ove gume sa slike bile bi taman. Za gume od qvada mislim da su one nizeg profila tako da bi izgubio na visini. Sliku sam nasao na nekim hr oglasima, poslao sam poruku da pitam za profil guma, al nisam dobio odg. Najgore sto ne znam kako da trazim gume, sve sto sam nalazio na netu 10.0/80 - r12 sve mi izbacuje gume kao sto ja imam vec na felnama.
 
Poslednja izmena:
Odavno me muči sporost Tome i pitao sam se koliko je tačno brz. Juče sam merio brzinu TV-18 uz pomoć navigacije, tj Waze aplikacije na mobilnom. Maksimalna brzina mu je 14km/h a najprijatnija vožnja je na 12km/h. Nekada davno sam mu na Boš pumpi skinuo malo obrtaje tako da mu je verovatno max brzina 15km/h.
Ako se još neko pitao, sada zna kolika mu je brzina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam tv-523 i ako se ne varam u upustvu za njega pise da mu je maksimalna brzina negde oko 18 km/h. Medjutim sto ti kazes da si izmerio ja sam imao takav utisak da ide mozda do 15 km/h. U normalnoj voznji i sporije sto je stvarno presporo.
 
Sad videh da je za neke sa LDA100 motorom max brzina 18 i 19km/h. Za TV-18 ne nađoh nikakav podatak o brzini. Možda bi i on mogao 18 ali ne verujem da bi motor izdržao tolike obrtaje. Sada kada idem punim gasom osećam neke čudne vibracije kao da će motor da se razleti.
Sad nađoh da mu je za LDA100 max broj obrtaja 2.600 rpm. Moraću nekako da mu izmerim pa da vidim da li sam ga mnogo uštrojio :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima...morate znati jednu činjenicu, brzina napisana u uputstvu je pri idealnim uslovima / stanjem, dakle, potpuno nove gume, poptuno nov motor (max. obrtaj) i bez i minimalnog proklizavanja na podlozi...da, već je decenijama unazad poznata njegova sporost kao jedna od glavnih karaketristika zašto ljudi beže od njega.
 
Nazad
Vrh