Tomo Vinkovic

Pozdrav svima... Nov sam na forumu, kao i u malinarstvu. Zasadio sam 35 ari malina, pre nekoliko meseci, ove jeseni planiram da proširim malinjak za još 40a pa sam rešio da kupim traktor sa kojim bih održavao tu pacelu koja je na blagoj strani. Posle konsultacija sa prijateljima i onim sto sam pročitao sve na ovom forumu zaključio sam da mi je najbolji izbor Toma Vinković. Od priključaka mi je potrebna freza i kanta za prskanje... Hteo sam od vas iskusnih da čujem koja serija ovih traktora mi je najbolji izbor za održavanje malinjaka do 1h, kao i realne cene svih serija (4xx, 5xx, 7xx i 8xx) za traktore u dobrom i radnom stanju sa ili bez priključaka.
Taj 1 ha ti završavaju svi tipovi TV, sada je pitanje stanja i cene koju si spreman platiti...treba znati da svi oni (kao i prikljucci) imaju lepu cenu...osnovno,što trebaš sada znati da su serije 418 (izbegavati zbog godišta),419,420 (moja preporuka) imaju snagu od18ks),521 (takodje, izbegavati zbog godišta),522,523 (takodje moja preporuka), snage 21ks.Serija 730 je takodje stara,to su jači traktori od 30ks,a 731 i 732 su mladji i dosta skupi.Zanimljive su serije 818 i 821, pre svega zbog godišta (poslednje sereije TV),ali takodje imaju lepe cene.Generalno, tebi završavaju posao ovi od 18 i 21ks,opet,ponavljam, zavisi koliko si spreman da izdvojiš za njih.
 
Pa ako mozes posalji mi stogod imas jer bi uatvari sto vise toga trebao... e sad samo koliko MB je dile velik? Mozes poslati na mail?
 
Tema malo "propala", nije valjda da sve radi kako treba, ili, ne daj Bože, da ste svi prodali hrvatskog diva (kako ga neki zovu) ?
 
evo da malo ozivimo temu. Od kako mi je pukla osovina koja ide sa konusno tanjirastog i pokrece zadnje kardane, od tada imam problema. Kupio sam novu osovinu i sve moguce leyajeve kad vec otvaram da zamenim. Sve zamenio, sve radi samo ulje pisa na ona dva semeringa gde kardani izlaze iz menjaca. Ja opet novi semering opet sve rasturi, ista prica. Pozovem majstora koji kao Bog zna kako radi samo Tome i kultuvatore, rasturi sve, stavi novi semering, opet mi curi i tako od maja meseca ja dolivam ulje. Ali prilikom rastavkjanja traktora pet puta, svasta mi se nesto poremetilo, npr instalacije sam pokidao(nikako da se nadje vremena da se namesti opet), gas mi varira u zavisnosti da li traktor ide pravo ili skrece(sajla negde zapinje).

U septembru sam zapeo plugom o neki koren i pukne mi ona alka na cizmi gde se kaci poteznica, to je neki gus odlivak, nema ko nije pokusao da ga zavari*nema sanse. Tako da mi je sad traktor sto se tice poteznica neuipotrebljiv. Mogu samo kaciti prikolicu i frezu i kosu(sto mi je i prioritet). Ali bih svakako voleo da nadjem cizmu da kupim, ali tesko se nalazi.


Da ne bude da ga samo pljujem, sluzi me vec trecu godinu, samo menjam ulje i filtere, podmazujem ga i on radi kao sat. U pitanju je 730.
 
Ja sam pre 5godina menjao te semeninge na TV18 i to radi bez problema. Mislim da bi trebao promeniti majstora :)
Kad izvadiš semeninge moraš da izvršiš forenzičarski uviđaj i ustanoviš šta se desilo. Ako ti je osovina oštećena, trebao bi bar mesec dana da drži i onda da počne pusta. Jedino ako osovina mnogo ide gore dole pa ga odmah razvali.

Što se delova tiče, ja sam nekad uzimao delove od Dragana iz Aleksandrovca. Ima radnju na pijaci u Aleksandrovcu. Broj sam izgubio, a sećam se da je imao sve i svašta za TV. Rekao mi je tada da je uvoznik delova i uvek ima sve. Da čuknem u drvo, mnogo retko sam imao kvarove na njemu iako je '72-go i u radu je skoro svaki dan. Zadnji put sam imao potrebe da idem u Aleksandrovac pre više od 10, možda 15god. za delove za volan.
 
Tema malo "propala", nije valjda da sve radi kako treba, ili, ne daj Bože, da ste svi prodali hrvatskog diva (kako ga neki zovu) ?
Kod mene je nazalost ova duga prica i to da bude jos gore oba su otisla,a stigao crveni srpski poluproizvod(kako ga neki nazivaju),ali tomica je u srcu ostao,kao prvi traktor u nasem domacinstvu i vozilo na kojem sam naucio da vozim i masina koja me je nazalost privukla poljoprivredi.Gde sam nekada tomicom izlazo 539 nemoze ni da primirise,nije postojao putic de toma nije mogao da prodje,a gorivo sam sipao samo u prolece,cisto da nezardja rezervoar:osmeh:
 
evo da malo ozivimo temu. Od kako mi je pukla osovina koja ide sa konusno tanjirastog i pokrece zadnje kardane, od tada imam problema. Kupio sam novu osovinu i sve moguce leyajeve kad vec otvaram da zamenim. Sve zamenio, sve radi samo ulje pisa na ona dva semeringa gde kardani izlaze iz menjaca. Ja opet novi semering opet sve rasturi, ista prica. Pozovem majstora koji kao Bog zna kako radi samo Tome i kultuvatore, rasturi sve, stavi novi semering, opet mi curi i tako od maja meseca ja dolivam ulje. Ali prilikom rastavkjanja traktora pet puta, svasta mi se nesto poremetilo, npr instalacije sam pokidao(nikako da se nadje vremena da se namesti opet), gas mi varira u zavisnosti da li traktor ide pravo ili skrece(sajla negde zapinje).

U septembru sam zapeo plugom o neki koren i pukne mi ona alka na cizmi gde se kaci poteznica, to je neki gus odlivak, nema ko nije pokusao da ga zavari*nema sanse. Tako da mi je sad traktor sto se tice poteznica neuipotrebljiv. Mogu samo kaciti prikolicu i frezu i kosu(sto mi je i prioritet). Ali bih svakako voleo da nadjem cizmu da kupim, ali tesko se nalazi.


Da ne bude da ga samo pljujem, sluzi me vec trecu godinu, samo menjam ulje i filtere, podmazujem ga i on radi kao sat. U pitanju je 730.

Setio sam se šta te muči. Iber lauf. Taj problem sam imao na Belorusu. Negde mora da ima odišak jer se ulje širi a tu je najniže i odmah krene da curi. Pogledaj gde se nalazi. Najpre je neka rupica na zatvaraču za dolevanje ulja. Ne znam na TV18 gde je ali nisam imao problem pa nisam ni tražio. Isti problem sam imao i na Yugu. Kod njega je do točka.
Potraži pa se javi šta si uradio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hteo bih da na tv 732 napravim hidraulicni volan.Ima li neko da radi prepravku ovde kod mene u blizini?
 
Pozdrav drugari, nisam bio u ovoj temi kako je kod nas ekspanzija sirenja maline pre koji dan komsija mi dotera TV521 da ga pregledam kupio ga pre par dana negde oko CACKA,
Do sada sam se vise puta susretao sa TV ali nikad sa ovakvom MACKOM U DZAKU! Farba za 5+ a ono izbacuje iz brzina,izlizala se macka na viljusci, viljuska varena, zglob poderan, kardani se rasuli, kocnice ostaju, svi semerinzi pocepani, aksijalni lezaj u volanu pukao, na medju zipcaniku kardana fale rolnice lezaja, 8 lezala u zglobu rasuto, zadnji konusni naostren, srce diferencijala ima lufta inace nazad je bilo samo 0,5l ulja i 3l vode a u menjacu je bilo oko 1l ulja+ 1l vode, u volanu samo voda
Sad me zanima gde nabavljate delove za vase TOMASE i ko vam radi obradu zgloba i za koje pare postoji neki iz BESKE koji trazi 250e ja mislim da je to mnogo?
hvala
 
Za srkijatransp..... Na toj osovini koju si promenio ima gumeni čep unutra možda si zaboravio da skines sa stare pogledaj to pa namesti-nema logike da zbog neceg drugog propusta ulje i javi sta si uradio :)

Za lovca luku imas mnogo radnji sa delovima za tv a reparacija sredine sa novim caurama i rukama nogama varenjem obradom sam platio oko 70_80evrica tako polako nigde ne zuri, javice se jos neko
 
evo da malo ozivimo temu. Od kako mi je pukla osovina koja ide sa konusno tanjirastog i pokrece zadnje kardane, od tada imam problema. Kupio sam novu osovinu i sve moguce leyajeve kad vec otvaram da zamenim. Sve zamenio, sve radi samo ulje pisa na ona dva semeringa gde kardani izlaze iz menjaca. Ja opet novi semering opet sve rasturi, ista prica. Pozovem majstora koji kao Bog zna kako radi samo Tome i kultuvatore, rasturi sve, stavi novi semering, opet mi curi i tako od maja meseca ja dolivam ulje. Ali prilikom rastavkjanja traktora pet puta, svasta mi se nesto poremetilo, npr instalacije sam pokidao(nikako da se nadje vremena da se namesti opet), gas mi varira u zavisnosti da li traktor ide pravo ili skrece(sajla negde zapinje).

U septembru sam zapeo plugom o neki koren i pukne mi ona alka na cizmi gde se kaci poteznica, to je neki gus odlivak, nema ko nije pokusao da ga zavari*nema sanse. Tako da mi je sad traktor sto se tice poteznica neuipotrebljiv. Mogu samo kaciti prikolicu i frezu i kosu(sto mi je i prioritet). Ali bih svakako voleo da nadjem cizmu da kupim, ali tesko se nalazi.


Da ne bude da ga samo pljujem, sluzi me vec trecu godinu, samo menjam ulje i filtere, podmazujem ga i on radi kao sat. U pitanju je 730.

Ako ti još baca ulje na kardanu evi ti jedan savet.Original semering je 52x26x10 a ti lepo kupi 52x25x10,stari semering ne moraš ni da vadiš nego samo lepo očistiš gde je izlaz kardana i polako navučeš semering na kardan ili sa nečim kuckaš da ulegne i da vidiš da ti neće više cureti.(barem tamo)
 
Pozdrav.Da li neko zna koja ac pumpa ide ili odgovara za tv 732.Nesto mi skupa njegova originalna pa ako moze neka druga?
 
Nazad
Vrh