Tomo Vinkovic

Vide se drvene ručke na zadnjim slikama,ali te ručke od drveta skupe u 3pm 5,5eur jedna a i ostali material ak se kupuje origi skupo ko da je od zlata.Jer mi fali par delova fergazera sam malo se razpito za nove delove-KPL fergazer oko 250e,plovak22e,lončič za plovak 33e,iglica plovka 20e.U nedelju sam dogovoren na buvljaku pa ču dobit kpl fergazer sa zračnim filterom za oko 30e rabljeni.
 
Dobio sam danas fergazer za 30e i odlično je ohranjen.Doma sam ga rasklopio,očistio,ispuho i namontiro.Bečejka lepo upalila,dobro prima gas i štantgas je isto u redu ja veoma zadovoljan-hapy ko malo dete.Na buvljaku isto danas slučajno vidim dodatnu opremu za bcs-brus za oštrenje kose-pitam za cenu oče on 5e ponudim tri i več je moj.Lepo če sest na bečejku tak da bude sve kak treba origi.Probo sam se i malo provozat a me malo je.e motanje sa nogama sve kontra mota haha.







 
imao sam veliki problem na Tomi 730. tokom freziranja je pocelo nesto da krci u menjacu, ja stanem, otvorim ga, kad ono pukla osovina koja pokrece kardan od konusno tanjirastog... meni nista nije bilo jasno, kako je mogla da pukne, kupio novu, sreca nasao odmah. Rasturao sam dalje da vidim uzrok pucanja... kardan koji se nastavlja na tu poluosovinu ima dva lezaja, od kojih je jedan puko u sto delica i onda je kardan dobio zazora dosta, kacio verovatno o donji kardan ili negde i verovatno je zapelo negde i polomio. da znate cisto, proveravajte kardane, ima li lufta, staro je to sve, nikad se ne zna kad ce sta puci
 
Da ne budu od mene samo slike bečejke evo i od tome.Ovaj nosač za utovar drva sam več prije napravio a sad sam na njega još navario nosače na koje sedne kutija za alat koji trebam u šumi.Kutija se brzo montira i skida tako da mi ne smeta u šumi.U nju stane sve od pile,lanaca,sajli,goriva i ostali sitniji alat.

free image hosting
image uploader
 
Platne najčešće se stavljaju u kućište volana pod kapu na aksijalni ležajto treba rastaviti odmeriti dobro pa napasovati platnu tu se već troši ležaj ako možeš zameni ga sa novim verovatno ti nevalja semeringu u kapi ulazi voda i ležaj propada i povećava se luft .
 
ljudi imam jedan problem, u pitanju je Tomo Vinkovic 730.

menjao sam kljuc menjac i onda kad sam otvorio vec, rekoh aj da promenim sve lezajeve, bili malo losiji, cak sam zamenio i ona 4 lezaja oko kardana(2 za donji, 2 za gornji). Sve sam to lepo uradio i vratio, ali kad dok sam vracao deklu tri semeringa sam sjebao, i aj nema veze, kupim novi. Na kraju sam se izvezbao da ga ne sjebem, namontiram sve kad ono pisa ulje samo pici, za pet sati kosenja dolijem oko litar sae 90. Ja ga rasturim opet, kupim "kvalitetnij" lezaj, ono opet ista prica, curi pa curiii... poludecu vise, ne znam ni sta da radim, zna li neko mozda sta mi je resenje jer ovu temu sam davno iscitao i znam da nema ko nije menjao kljuc menjaca :)
 
Verovatno ti je spao onaj gumeni cep u osovini kada si vadio i koji zaptiva da ulje ne curi.Tako je bilo na mom tv730.Menjao sam kljuc i nisam primetio kada je spao zaptivac.Sastavio ,sipao ulje i kada sam ujutro ustao ispod traktora litra ulja...
 
mislim da ulje curi sa gorenjeg kardana, tj na bas tu gde je osovina, ona sto ide kao pecurka, ima gore siru glavu. e sad gde je ona imala gumeni cep, moguce da mi je ispalo to ali ni ne secam se da sam video tako nesto :( tacno cu da poludim, naucio sam da skinem ono u rekordnom roku, s obzirom da sam skidao pet puta. :sta:
 
mislim da ulje curi sa gorenjeg kardana, tj na bas tu gde je osovina, ona sto ide kao pecurka, ima gore siru glavu. e sad gde je ona imala gumeni cep, moguce da mi je ispalo to ali ni ne secam se da sam video tako nesto :( tacno cu da poludim, naucio sam da skinem ono u rekordnom roku, s obzirom da sam skidao pet puta. :sta:
Ponovo ces morati rastaviti kao i ja,pregledaj malo radionicu gde si radio,potrazi taj gumeni cep koji je malo manji od plutanog cepa za vino...Nije tako sitan da ga ne mozes pronaci.Ja sam moj bio pronasao sutradan ispod tezge u radionici.Isto mi je neko na forumu rekao da je to verovatno ispalo a da nisam primetio.
 
Pele@ Kakve veze ima taj čep na snopu (valjda mislimo na isti,onaj gde je ključ menjača i sve se nalazi unutar kutije menjača) sa curenjem na semeniku...mesta gde ulje može izlaziti su semerinzi na kardanima (gornj, donji),polusovinama (dihtung) i poklopcu menjača (isto dihtung), šraf za ispuštanje ulja da ne pomijem.Ostaje jedino loši semerinzi (slabe obruge ,pojedena osovina),oštećena ležišta...
 
Jutros odem da iztarupam u kruskama, posle sat vremena problem. Stanem sa tomom( 821 ) iskljucim kardan, ubacim u rikverc kad ono cudan zvuk, zvoni metal o metal,
ja napred isto, opet nazad isto, znaci nisam ga forsirao mozda par sekundi napred nazad, prebacim napred kad ono nista, nece ni u jednu brzinu vise. Ja sam cist laik u svemu ovom pa pitam sta bi moglo da bude. Otisao do majstora( jedini u selu) a on posao do guse. Moram danas da izvucem (slepam) traktor iz njive I razmisljam gde da ga vozim. Majstor nemoze da radi na njemu sigurno par nedelja I razmisljam da se sam upustim u rasklapanje, zvao bi drugara automehanicara, neznam da nije zalogaj preveliki za nas. A sad pitanje od million $, sta moze da bude? Da li je neko imao slican problem? Svaka sugestija je dobrodosla.
 
Ako je taj tvoj drugar stvarno automehanicar, rasklapanjem necete pokvariti nista(ukoliko ne lomite i ne ostecujete sve na sta naidjete).
Znaci polako rastavljajte menjac, jedno za drugim i nacicete sigurno sta je problem.
To je prosta masina koja se decenijama koristi i popravlja, uglavnom od polukvalifikovane populacije, tako da nemoj mnogo da brines.

Sto se kvara tice, nesto mi to mirise da je nesto oko kljuca, ali ja se odavno nisam tim bavio, tako da ovo uzmi kao nagadjanje..
 
Jutros odem da iztarupam u kruskama, posle sat vremena problem. Stanem sa tomom( 821 ) iskljucim kardan, ubacim u rikverc kad ono cudan zvuk, zvoni metal o metal,
ja napred isto, opet nazad isto, znaci nisam ga forsirao mozda par sekundi napred nazad, prebacim napred kad ono nista, nece ni u jednu brzinu vise. Ja sam cist laik u svemu ovom pa pitam sta bi moglo da bude. Otisao do majstora( jedini u selu) a on posao do guse. Moram danas da izvucem (slepam) traktor iz njive I razmisljam gde da ga vozim. Majstor nemoze da radi na njemu sigurno par nedelja I razmisljam da se sam upustim u rasklapanje, zvao bi drugara automehanicara, neznam da nije zalogaj preveliki za nas. A sad pitanje od million $, sta moze da bude? Da li je neko imao slican problem? Svaka sugestija je dobrodosla.
Nije mi bas jasno iz ovog tvog posta jel rucica menjaca nece fizicki da upadne u brzinu ili ona upadne, a traktor stoji u mesto? I odakle se cuo taj zvuk, jel iz menjaca?
On ti nije komplikovan za rad, mi oko naseg sve sami majstorisemo, mada i nismo imali bas neke intervencije. Znaci svako ko se iole razume u mehaniku i ima nesto alata, moze da ga popravlja.
 
Rucica menjaca ulazi u brzine normalno ali traktor stoji u mestu. Mislim da je zvuk dolazio iz menjaca bilo da ubacim u rikverc ili napred. Sad vise nema ni zvuka ni zivota:sta:. Sad odoh do sela da ga izvucem iz vocnjaka.
 
Pozdrav svima... Nov sam na forumu, kao i u malinarstvu. Zasadio sam 35 ari malina, pre nekoliko meseci, ove jeseni planiram da proširim malinjak za još 40a pa sam rešio da kupim traktor sa kojim bih održavao tu pacelu koja je na blagoj strani. Posle konsultacija sa prijateljima i onim sto sam pročitao sve na ovom forumu zaključio sam da mi je najbolji izbor Toma Vinković. Od priključaka mi je potrebna freza i kanta za prskanje... Hteo sam od vas iskusnih da čujem koja serija ovih traktora mi je najbolji izbor za održavanje malinjaka do 1h, kao i realne cene svih serija (4xx, 5xx, 7xx i 8xx) za traktore u dobrom i radnom stanju sa ili bez priključaka.
 
mislim da ulje curi sa gorenjeg kardana, tj na bas tu gde je osovina, ona sto ide kao pecurka, ima gore siru glavu. e sad gde je ona imala gumeni cep, moguce da mi je ispalo to ali ni ne secam se da sam video tako nesto :( tacno cu da poludim, naucio sam da skinem ono u rekordnom roku, s obzirom da sam skidao pet puta. :sta:

Izbrisi poruke iz inboxa ne mogu ti stizati nove. ili me kontaktiraj na pp.. hvala
 
Nazad
Vrh