Tomo Vinkovic

Takav je prosle godine prodat ovde kod mene za 350 evra sa kosom i jednobraznim plugom u ispravnom stanju. Sad mu covek ugradio hidro volan od W 123 i radi punom parom.
Evo dve slicice mog "Tomice".
 
Uzeo ga za neke sitne pare,nisam ga ni palio
Zadnji menjac je ok,a prednji lici mi da valja
Trebala bi mi pomoc,danas pokuso da ga upalim,ima odlicnu kompresiju,ali kada sam odvrnuo diznu uopse neizbacuje naftu,a ulazi u bos pumu kada sam skinuo crevo,usput sam uspeo da polomim crevo visokog pritiska il kako se vec zove ono sto ide od pumpe do dizne,pa to mora nosim sutra negde na varenje
Samo da napomenem,imam17god,imam isti ovakav traktor pa ponesto znam oko njega,znam samo osnovno oko mehanike,a u blizini nijedan majstor nece da cuje za tv,tako da si mi forumasi jedina pomoc
 
Za mulcer, Komsija mi pravi mulcer I stavlja pokretne nozeve a za njih, da bi radili treba veci broj obrtaja. Moracu da trazim neki reduktor 1:4 ili slicno da nebi bas radio pod punim gasom. Hvala za info.
Prosle godine zamolim drugara da sa mulcerom isitni grane u vocnjaku,ima imt 539 i mulcer italijanski 160 cm,placen 2000 eura.Imt se mucio posto su se grane prilicno osusile pa ocvrsnule.Pitam ga ja : ,,A jel moze to moj tv 732 da nakaci pa da probam".I probamo i uradim za 4 sata 2 jutra bez problema.Radio sam u prvoj brzoj i kardan isto u brzom hodu.
 
Da,kad je zavaris i namontiras na pumpu (drugi kraj cevi je slobodan,dakle nemoj da je stavljas na diznu),doteraj zamajac na "klackalicu" i probaj da ga zaljuljas.Tad je je PVP na ubrizgavanju i mora da "štrcne" gorivo na cevi.Ako nema ništa,treba otvoriti pumpu (to ti već ne bi savetovao) i videti u kakvom je stanju i pumpa i pogon pumpe.Ako pak baca gorivo na cevi,onda je zapekla dizna i svakako je treba ocistiti i promeniti eventualno ulozak i element.
 
Prikolica dobila nove gume posle 28 godina:osmeh:
imag1262.jpg

imag1264.jpg
 
Konacno,vec 2 nedelje bez novih poruka a ja se uplasio reko da niste mozda promenili temu. Iscitao sve sa ove teme pogledao slike,sve oglase ali se uvek obradujem kad
vidim jos po koju novu sliku na forumu. Pozdrav za sve ljubitelje Tome Vinkovica.
 
To sto izbacuje je vec njegova poznata mana "kljuc" menjaca je otisao, a rucica mozda je samo ona zaribala (u sta neverujem,ali bolje da je to),ili je otisao lager koji drzi zupcanik gde upada zupcanik kardana...tako da sve u svemu, iz ovo malo tvojih reci ima posla oko menjaca.Ne znam kolkiko traze, ali to ces morati srediti, jer ce sve vise da ispada iz brzina,a ne mozes frezati.
 
Traktor je 1980 godiste tv 730 ima svijetla,zmigavce ali nista ne radi.Zamolio bih ako neko ima istog da uslika kapcanje na brave i ostalo ispod kontrolne table jer ima žica koje vise a neznam gdje su bile.Kad pokrenem traktor izmjeren napon na akumulatoru je 12,51 V i mislim da ne puni akumulator ili treba biti toliki?
 
Traktor je 1980 godiste tv 730 ima svijetla,zmigavce ali nista ne radi.Zamolio bih ako neko ima istog da uslika kapcanje na brave i ostalo ispod kontrolne table jer ima žica koje vise a neznam gdje su bile.Kad pokrenem traktor izmjeren napon na akumulatoru je 12,51 V i mislim da ne puni akumulator ili treba biti toliki?
Vezivanje table nije bas posao za laika, ocas posla moze doci do pozara...napon na akumulatoru (dok motor radi) mora biti izmedju 13,5 i 14 V.Alternator je isto vezan preko brave, sto ne znaci da je ispravan on ili regler, mozda samo nije pravilno vezano, ali ponavljam, ako nisi radio instalacije, bolje nadji nekog autoelektricara da ti to sredi, bice jevtinije sigurno od svake nesrece.
 
Uskoro pocinjem sa sredjivanje tome sa predhodne strane,pa sam trenutno u potrazi za delovima
Traktor izmedju ostalog nema alneser,pa me intresuje,odgovara li slucajno od nekog drugog vozila(kamion,auto):sta: ,jer original alneser je tesko naci ili je preskup
 
Nazad
Vrh