Tomo Vinkovic

220 litara 68 000, din sa racunom. Ja sam prezadovoljan moja topla preporuka odradjuje perfektno. Registrovao sam sa dva svedoka.
 
Jaka im je cena za tu litrazu,ja sam od 440l platio 500e u fabrci kod njih,al stvarno sam prezadovoljan
Jer bi mogo malo detaljnije da objasnis koja je procedura za registraciju na2 svedoka,bio bi mi od pomoci i meni i vecini forumasa jer retko koji tv ima papire
 
Danas sam sakupljo sijeno sa vilama:osmeh:
imag1224.jpg

imag1222.jpg

Evo i jedan video:ppozdrav:
 
Jedno pitanje za poznavaoce Tome. Da li 821 ima dve brzine kardana? Ja se ubih trazeci kako da izaberem brzinu. Pomagajte,:sta:
 
Ima tri,menjač u sporima ima kardan 540,u brzima oko 800 i u rikverc ima oko 800,samo u R se okreče levo a usporima i brzima se okreče desno.
 
Znaci, 821 nema multiplikator da ukljucis brzu i sporu kardana kao neki modeli, to bi trebalo da bude rucica na zadnjem trapu sa leve strane. Pa koja bi bila maksimalna brzina na kardanu I kako to postici? Da li to znaci da u sporim ima 540 obrtaja pri punom gasu?
 
Stariji modeli serija 400 i 700 imaju 4 brzine kardana u levo a u R-2 brzine u desno.Serija 800 nema pozadi redukcije i najbrži je kad je reduktor menjača u brzima i tad ima one okretaje što sam prije napiso.A za šta ti trebaju ti brzi okretaji--neki cikular ili nešto drugo?
 
Za mulcer, Komsija mi pravi mulcer I stavlja pokretne nozeve a za njih, da bi radili treba veci broj obrtaja. Moracu da trazim neki reduktor 1:4 ili slicno da nebi bas radio pod punim gasom. Hvala za info.
 
Lepo,malo uslikaj izradu.Ja sam preradio dva difa od BMW,jedan ubrzava za 3,5 taj je za cikular a drugi usporava za isto a ovog sam upotrebio za bušilicu za zemlju.I mišljenja sam da su ti difi bolji od svih kupovnih reduktora i dugotrajniji.
 
Stariji modeli serija 400 i 700 imaju 4 brzine kardana u levo a u R-2 brzine u desno.Serija 800 nema pozadi redukcije i najbrži je kad je reduktor menjača u brzima i tad ima one okretaje što sam prije napiso.A za šta ti trebaju ti brzi okretaji--neki cikular ili nešto drugo?
Samo da da dodam i seriju 500,i ona je imala multiplikator

- - - - - - - - - -

Za mulcer, Komsija mi pravi mulcer I stavlja pokretne nozeve a za njih, da bi radili treba veci broj obrtaja. Moracu da trazim neki reduktor 1:4 ili slicno da nebi bas radio pod punim gasom. Hvala za info.
Trazi neki def. od BMW (sto pise abarth),ili Mercedes,izbegni Ladu ili Tristaca,PZ...,zavarivanjem trkaca u def.dobija se tih 1:4
 
Da i 500,samo ga nisam napiso jer za mene je isti ko 4oo samo sa 3 konjiča više.Što se tiče ladinog difa taj je super za prikolice za motokultivatore ali za neke priključke koji trebaju ubrzanje baš ne jer smetaju trube-preduge su .Na primer na roto malčeru dolazi do problema jer ostane premala dužina između priključka i priklopa kardana na traktor.Kardan dolazi prekratak.
 
Nazad
Vrh