Tomo Vinkovic

E kad se setim kad je moj komsija imao Tomu Vinkovica... Mislim da je bo isti kao kod tebe Aco. Kad sam bio mali, sto sam voleo da sednem i kao vozim taj traktor:osmeh:. Bio je bas zanimljiv traktorcic. Motor bio dvoklipac, uradili mu generalnu, kad je hladan nije mogao sam na kanap da upali, vec je moralo dvoje ljudi da vuce jer alnaser nije radio.
Na kraju su ga prodali sa prikolicom, 2 pluga i frezom za oko 1500e. Na frezi je trebalo da se promene neki lezajevi a na traktoru da se izbiksnuje centalna caura, 2 spone, zameni crevo od hidraulike, lezaj i semering kardana i da se uradi el. instalacija. Krivo mi sto je otisao tako jeftino. Mogli su za male pare da ga srede tip top i imaju traktor da uzoru bastu, isfreziraju i prevuku kukuruz sa njive
 
Ne moze da bude isti kao Acin,njegov je 523 (jedan cilindar),taj,o kome ti govoris,ako je bio sa dva klipa,to bi trebao biti 730 (stariji tip),koji su uglavnom imali svetlo plavu haubu.Bilo kako bilo otisao je bas za male pare.
 
Ne moze da bude isti kao Acin,njegov je 523 (jedan cilindar),taj,o kome ti govoris,ako je bio sa dva klipa,to bi trebao biti 730 (stariji tip),koji su uglavnom imali svetlo plavu haubu.Bilo kako bilo otisao je bas za male pare.
Prodat je pre 4-5 godina i polako ga gubim iz vida. Boja je bila nekako siva,moguce i da je daaavno farban. Komsije ga kupile polovnog.
 
E kad se setim kad je moj komsija imao Tomu Vinkovica... Mislim da je bo isti kao kod tebe Aco. Kad sam bio mali, sto sam voleo da sednem i kao vozim taj traktor:osmeh:. Bio je bas zanimljiv traktorcic. Motor bio dvoklipac, uradili mu generalnu, kad je hladan nije mogao sam na kanap da upali, vec je moralo dvoje ljudi da vuce jer alnaser nije radio.
Na kraju su ga prodali sa prikolicom, 2 pluga i frezom za oko 1500e. Na frezi je trebalo da se promene neki lezajevi a na traktoru da se izbiksnuje centalna caura, 2 spone, zameni crevo od hidraulike, lezaj i semering kardana i da se uradi el. instalacija. Krivo mi sto je otisao tako jeftino. Mogli su za male pare da ga srede tip top i imaju traktor da uzoru bastu, isfreziraju i prevuku kukuruz sa njive
Eeee i ja sam voleo kao klinac da sednem na nas tadasnji TV-420 i da vrtim u mestu.Jos i dobar drug imao isti pa nam je to bilo ciji je bolji,ciji moze vise da potegne i tako to.A oduvek mi je bilo najzanimljivije da sednem na haubu i da zamisljam da ga vozim u rikverc,a na hidrauliku da ima koa neki raonik i igri nikad kraja.Sad mi smesno,ali jeste tako bilo.
Inace,sto kazes za taj tvoj u komsiluku,ne bi reko da je sa 2 cilindra jer oni koliko znam nemaju mogucnost paljenja na kanap.Moguce da je bio 521,oni su tako sivkasto-zelenkasti.Ovaj moj sadasnji 523 nema sanse jedan sam da upali na kanap,a fala Bogu nismo slabi ljudi.Sreca pa odlicno krese i na kljuc.
Jednog momenta kad sam kupovao veci traktor rekoh da ga prodam i stavim ga u oglase 3000e i kad su poceli ljudi da se interesuju momentalno sam ga skinuo.Reko "nije on za prodaju".Sad bas kad sam radio sa njim razmisljam da sam ga prodao ne bih mogo da ga prezalim.
 
Evo koja slika od usluznog freziranja i pravljenja brazda za krompir.
imag1108.jpg

imag1105.jpg

imag1111.jpg

imag1102.jpg

imag1095.jpg
 
Zdravo svima. Od skoro sam vlasnik tomice 821, hteo bih da uradim osnovni servis pa me zanima koliko ulja staje u motor a koliko u hidrauliku?
 
Jedno pitanje za ljubitelje tomice. Da li je neko pravio bocnu frezu (fiksnu) manjeg zahvata za njega. Ja dolazim na ideju da pokusam od recimo Freze za IMT 506, 507. Vase misljenje. Kako bi to radilo? Najveca dilemma mi je da li bi suko traktor? Mislim da napravim vuceni tj. sa tockicima.
 
Moram da se ponovim, mozda mi neko I pomogne.

Jedno pitanje za ljubitelje tomice. Da li je neko pravio bocnu frezu (fiksnu) manjeg zahvata za njega. Ja dolazim na ideju da pokusam od recimo Freze za IMT 506, 507. Vase misljenje. Kako bi to radilo? Najveca dilemma mi je da li bi suko traktor? Mislim da napravim vuceni tj. sa tockicima
 
Ne bezim ja od fabricke ali neznam da li mogu da je prepravim da mi bude bar 60-tak cm u stranu. Plasim se samo kako bi se Toma ponasao u radu. Mogao bi sa fabricke da skinem red moticica jer mi ne treba ta sirina. Da li je neko pokusao slicno?
 
Jbg ja mislio da si pitao za kosu, pročitao post a u glavi umislio da je kosačica( ovih dana se družim sa njom) pa sam dao pogrešan odgovor. Soryy.
Probaj skini te motike pa probaj negde malo frezirati pa ćeš videti šta se dešava.
 
Nazad
Vrh