Tomo Vinkovic

Odviješ druže crevo ,staviš kaiš pa vratiš crevo između kaiša činimi se.
 
Ja ugradio 4-5 komada veruj mi .Okreni ili podigni malo alternator nađi mu mesto da ne smeta.odvoj malo rezervoar sa sve cev od onog nosača,podbaci nešto.Snađi se.Znam da može i naj prostije je tu i naj bolje i naj jeftinije.Ne kisne pod haubom je itd.Zahteva malo domišljatosti a i mora jer bi ga oni fabrički ugradili da su o tome razmišljali.
 
Ne odgovara,on ovako vizualno izgleda isti,ali rupa na izduvu motora je veca kod lda 100,koji ima 707ccm,isti promeri su za lda 450 i lda 510,kao iz TV motore lda 100 i lda 820
 
Trebalo bi...ovo nije original,ovo je kucna izrada,zato bolje premeri sve rupe i posalji mu dimenzije preko poruka,naravno ako zelis da uzmes bas ovaj,da bi bio siguran
 
Pozdrav treba da kupim hidraulicni klip za prednju ralicu e sad me zanima valja li dvosmjerni i koliko treba da se izvlaci kako da provjerim jesuli dobre gumice i to valja li ovakvo nesto izvlaci se 30cm.
111368379138889886741578.jpg
 
Lepo.lepo.Ja juce sa mojim orao bastu,ali na zalost nisam slikao niti je imao ko da me snima.Imao sam i jedno dooobro zaglavljivanje na jednom sumskom puti i zamalo da prevrnem Tomicu,ali ni to nisam slikao.
 
Jel zna neko koje su brzine kardana na starijim serijama i na seriji 800, posto ovi stari imaju 4 brzine kardana a ovi serija 800 2 brzine. Sad ako neko zna da li je i koliko brzi kardan na starim posto mi je jedan prodavac rekao da je ovaj iz serije 800 spor na kardanu i da ne noze da kosi sa bocnom kosacicom?
 
Serije 4xx i 5xx i 7xx imaju 4 brzine kardana (smer okretanja je suprotan od kazaljke na satu) i to :
spori hod:1.735 o/m
2.1065 o/m
brzi hod: 1.1420 o/m
2.2060 o/m
Sa jednom napomenom da serija 730 i 731 imaju nesto manji broj od ovih gore.Serija 8xx ima normalan smer okretanja,ali nemam podatke o brzini,mada ne moze biti sporiji od IMT koji imaju samo 540o/m,tako da ne vidim problem brzine.Treba voditi racuna o nacenju kacenja te kose,jer stari TV nemaju sistem u 3 tacke.
 
Ja imam tu kosacicu kacenje u 3 tacke i tv 818 i prepravio sam kacenje tj malo produzio one poluge sa bolcevima da bi mogao da stavim normalan kardan, medjutim on mi je rekao da na njima nije kardan dovoljno brz i da ce lose kositi tako da mi je stajala 2 godine i sad bi to da probam treba prepravke da zavrsim pa sam mislio ako je neko probao i ako ne moze da ne pravim bezveze
 
Jel si ovo zakrecavao bastu onim kalkom ili ...?

- - - - - - - - - -

Zasto je nisi izorao jesenas ?
 
Nazad
Vrh