Tomo Vinkovic

Proveri smer kardana u koliko nije ciklon original tomin.Znaš da imaju kontra smer.A što se tiče težine koju dižu na hidrauliku nemam kataloški podatak ali znam da 2 džaka bez problema bi taj 732 a bogami i ovi manji nosili.
 
Posto treba da bacim vestacko djubrivo po vocnjaku zanima me da li je neko kacio ciklon za njegovo razbacivanje i koliko kilograma moze toma 732 da podigne na hidrauliku.Treba da bacim 500 kg prihrane pa da vidim da li moze iz dva puta po 250 kg.Ciklon ima oko 50-60 kg.
Ma hidraulik moze podici mnogo,problem je propinjanje,kacio sam na 522 punu prskalicu (200l) i ona sama oko 50kg i nema problema,medjutim,kada se zakaci original tanjiraca koja nema ni pola te tezine,traktor hoce da zašeni...u pitanju je poluga,tj.duzina samog orudja zakacenog za traktor.Što se tice ciklona i 250 kg djubra,za 732 nema problema.
 
A da li da stavim i tegove na prednje tockove za svaki slucaj ili na mozda sva cetiri.Ipak je to jos skoro 1oo kg kontra tega?
 
Kod mene su bili stalno namontirani, stavi samo na prednje,jer tu prave kontra teg i manje posla.Zasto ti ne stoje stalno namontirani ?
 
Pa mislio sam posto imam vocnjak,manje gazim i sabijam zemlju,pogotovo kad frezujem usluzno.Ne znam da li sam u pravu?
 
ja ih nikad ne skidam jer mi je bezbednije, mnogo su mi veliki nagibi svuda. mislim da je veca korist nego steta ako su montirani.. mada ja i orem i vucem drva, ako samo freziras i prskas mozda bolje da bude bez.
 
Ima li zivih Vinkovica,nije valda da sve radi,da nema problema ili kakve akcije sa Tomecima,ajde drustvo,mala prozivka...:haha:
 
Pozdrav ja sam se danas malo voziko po snijegu:osmeh:
imag0977.jpg

imag0975.jpg


- - - - - - - - - -

Pozdrav evo danas sam postavio altenator na toma ostalo jos da kupim kais i da povezem:osmeh:
imag0980.jpg

imag0981.jpg

imag0985.jpg

imag0986.jpg

imag0987.jpg
 
Sa druge strane alternator mnogo bolje leži i lakše ga je spakovati pod masku niti kisne niti viri van traktora.provereno namontirao sam ih nekoliko.Zadnji sam montirao na seriji 800.čak i kod njega sam uspeo da ga ubacim iako ima gomila onih držača i nekih prečaga,sačuvaj bože.

Domislio sam da neće moći ovo da ti okreće i pumpu i alternator sa istim kaišom.Makar tako na slikama vidim.
 
Poslednja izmena:
Tako komsija kad je ugradjivao alternator i kais mu odma manje hvatao na remenicu za pumpu i mu mu svi pricamo da nece hidraulika da mu radi kako treba,a on jok.Kad posle prepravlja jer ne moze da podigne nista teze,odma prokliza kais.
 
Nazad
Vrh